Strojírenství

10. ledna 2023 10:36

Karvinský „Jäkl“ vylepšil za desítky milionů válcovací linku. Přinese zrychlení výroby a nové zákazníky

Navzdory současné napjaté situaci nejen v českém průmyslu společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná realizuje všechny letošní investice do posílení výrobních kapacit v souhrnné výše více než 50 mil. Kč.

ArcelorMittal Tubular Products Karviná v letošním roce úspěšně dokončil další investice do výrobních zařízení. „Navzdory obecně složité situaci v průmyslových odvětvích jsme všechny letošní plánované investice v karvinském závodu dokončili. Jakmile skončí energetická krize, chceme být připraveni vyrábět více a dostat se na další trhy,“ uvedl René Fabik, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná.

Inzerce

Investice do dovybavení nové válcovací linky č. 12 zahrnovala instalaci portálového jeřábu, který zajistí bezpečnou manipulaci úzkých svitků na odvíjecí zařízení, a transportního dopravníku pro dopravu expedičních balíků bez pomocí jeřábu do expediční haly. Mezi hlavní přínosy „vylepšené linky“ patří snížení manipulací se svitky a expedičními balíky, zvýšení bezpečnosti práce a zrychlení výroby včetně zvýšení využití svařovací linky.

Válcovací linka č. 12 slouží k výrobě konstrukčních trubek o průměru 18 až 32 mm a profilů 15 x 15 až 25 x 25 mm. Celková kapacita linky je až 15 000 tun trubek a profilů ročně. Produkty se následně mohou využívat v konstrukcích výrobních strojů, regálů, hobby zařízení nebo v nábytkářství. „Díky této investici můžeme dodávat naše produkty k novým zákazníkům, kteří mají zájem právě o tyto rozměry trubek a profilů. Také začínáme na lince testovat rozměry pro distribuci médií,“ doplnil Adrian Alecu, obchodní a marketingový ředitel divize ArcelorMittal Tubular Products Europe.

Mimo dovybavení nové válcovací linky č. 12 patřily mezi hlavní investiční projekty karvinské společnosti v roce 2022 obnova akumulátoru a svářečky na válcovací lince č. 10 nebo decentralizace topení. Do konce letošního roku se ještě plánuje spuštění nové balicí linky na provoze Profilovna.

Na posledním zasedání Asociace výrobců ocelových trubek (AVOT), který sdružuje všechny výrobce v České republice a na Slovensku, byl zvolen prezidentem AVOT René Fabik, generální ředitel ArcelorMittal Tubular Products Karviná.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Nová modulární lineární osa pro libovolnou délku pojezdu

Téměř nekonečně rozšiřitelný a snadno montovatelný: Drylin EGW nabízí novou svobodu designu pro dlouhé pojezdy. S lineárním modulem drylin Endless Gear (EGW) přichází na trh […]

Obchodní rok 2022: Bosch v náročném období dosahuje svých stanovených cílů

Celosvětová expanze zajišťuje příležitosti k růstu Naplnění plánovaného obratu a zisku: V roce 2022 obrat vzrostl na 88,4 miliard eur / obchodní výsledek se zlepšil […]

DAKO-CZ poprvé v historii překonalo dvoumiliardové tržby. Za poslední čtyři roky vyrostlo o 100 procent

Společnost DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů a komponent pro kolejová vozidla z východočeské Třemošnice, pokračuje ve strmém růstu. V roce 2019 poprvé překonala miliardový obrat a za pouhé […]