Strojírenství

22. září 2017 14:33

Jednoduché, efektivní a spolehlivé závitování

Používání závitořezů je nejefektivnějším řešením pro snížení vytíženosti drahých strojů, jako jsou horizontky či obráběcí centra. Zanedbatelnou investicí získáte stroj, kterým dokážete jednoduše a efektivně řezat závity od malých po rozměrnější závity až do M30. Pohon strojů je zabezpečený buď pomocí pneumatické jednotky nebo elektromotorem s bezkartáčovou technologií vyznačující se jednoduchým bezúdržbovým provozem.

Elektrické závitořezy – SNIPER

Malý elektrický závitořez SNIPER od firmy VOLUMEC je vhodný pro efektivní výrobu závitů až do velikosti M16. Jedná se o malý kompaktní závitořez vysoké kvality.

Pneumatické závitořezy

Pneumatické závitořezy se vyrábí v sérii VT, VTS a ET. V široké nabídce pneumatických závitořezů naleznete stroje s možností závitování od M3 až do M30.

Elektrické závitořezy – JOYTAP (JT2-3)

Trojité nebo dvojité vyvážené kloubové rameno vyrobené výhradně z hliníku, což zaručuje rychlé a přesné vyrovnání otvorů. Změna rychlosti otáčení podle průměru závitování a maximální rychlosti proti směru hodinových ručiček pro rychlý výstup nástroje. Joystick s ovládacími tlačítky pro snadné závitování nástroje a urychlení provedení práce. Minimální hluk a nízká spotřeba elektrické energie. Rotační hlava, která umožňuje závitování v libovolné poloze. Umístění magnetu pro rychlé vyrovnání vřetena. Rovnováha a plynulost pohybu garantovaná plynovými pružinami a nastavitelnými spoji namontovanými na kuličkových ložiscích.

Volumec VASTC

Systém pro asistované závitování a šroubování. Může být instalován na jakémkoliv elektrickém závitořezu (JOYTAP, Sniper). Volumec VASTC umožňuje automatický režim závitování a v tomto režimu systém automaticky provede závit do požadované hloubky a následně vyjede ze závitu. Při překročení nastaveného krouticího momentu se motor zastaví.

Systém VASTC umožňuje kontrolu nad stoupáním závitů, hloubkou závitů, otáčkami a krouticím momentem. Je také možné nastavit zde dobu reverzu po dosažení krouticího momentu. Dotykový displej je u JT umístěn na elektrickém boxu. Spouští se automaticky po zapnutí závitořezu.

www.magcentrum.cz

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]