Strojírenství

06. srpna 2020 16:53

HEXAGON přichází s vylepšenou produktivitou a použitelností Absolute Trackeru ATS600

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon uvedla aktualizovaný Leica Absolute Tracker ATS600, vůbec první systém pro přímé skenování na světě, který má nyní řadu nových funkcí. Vylepšení se týkají systémového softwaru, díky němuž jsou trackery ATS600 nově plně integrovány do platformy HxGN SFx | Asset Management, předního řešení pro Průmysl 4.0. a správu dat.

Tyto aktualizace přinášejí řadu nových funkcí vyvinutých na základě rozsáhlé zpětné vazby z trhu, kterou Hexagon nasbíral v době od samého spuštění systému na začátku roku 2019 dosud. Právě díky těmto aktualizacím je přímé skenování velkých ploch nyní ještě snazší.

Inzerce

Mezi vylepšení patří nový režim panoramatického snímkování, který uživatelům umožňuje vytvářet velký složený snímek pracovní oblasti pomocí vestavěné přehledové kamery. Obraz živého náhledu vytvářený systémem lze na složeném snímku překrývat. Zapadne tak do širšího kontextu a umožní snadnější navigaci při měření extrémně velkých dílů, které přesahují standardní zorné pole systému.

Aktualizace dále přinášejí zdokonalené kódování, které zlepšilo ostrost přehledové kamery. Systém tak dokáže zobrazovat živý náhled v třikrát vyšším rozlišení než dříve. S kvalitou obrazu dosahující až 5 mpx je nyní k dispozici několik úrovní zoomu bez ztráty rozlišení, což usnadňuje přesné zaměření vzdálených měřených povrchů.

Měření bylo vylepšeno také přidáním několika nových skenovacích procesů a režimů. Nová funkce jednotného rozestupu mřížky využívá 3D naměřená data k výpočtu správné orientace skenovaných povrchů. To umožňuje upravit rozteč bodů v oblasti skenování tak, aby poskytovala jednotnou mřížku dat po celém povrchu. Kromě toho nové profily Line Scan a Ring Scan usnadňují a zrychlují sběr dat v konkrétních situacích, například při velmi cílených měřeních, jako jsou průřezy nebo úzké pruhy, nebo při širokém sběru dat, jako je kompletní 360° skenování prostředí.

Nová integrace systému ATS600 do platformy SFx Asset Management od společnosti Hexagon je další věcí, která významně zvyšuje produktivitu. Platforma umožňuje kompletní správu výrobních kontrolních systémů, včetně vzdáleného monitorování založeného na streamování dat v reálném čase. Přes centralizovanou a uživatelsky přívětivou základní obrazovku poskytuje platforma přesný způsob, jak monitorovat a analyzovat výkon klíčových strojů, ať na jednom nebo více místech. Díky výstrahám v reálném čase mohou uživatelé rychle reagovat na anomálie, které je třeba ihned vyřešit, což zkracuje neplánované prostoje.
—————————————————————————————————————————————-

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších.

 

Více informací na hexagonmi.com

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]