Strojírenství

20. září 2016 13:31

HEIDENHAIN TS 642 – Univerzální použití dotykových měřidel řady TS 6xx

Stačí jediná chybná výchylka, a neštěstí je hotové: dotykové měřidlo narazí nepřiměřenou silou do obrobku nebo upínacího zařízení. Aby podobná kolize nezpůsobila delší prostoj stroje, nabízí společnost HEIDENHAIN univerzální náhradu dotykových měřidel řady TC 6xx.

Pokud došlo ke kolizi některého ze známých dotykových měřidel TS 640, TS 641, TS 649 a TS 632, poskytuje TS 642 možnost univerzální náhrady. Univerzální dotykové měřidlo TS 642 může nahradit všechna stará dotyková měřidla řady TS 6xx, takže zákazník může redukovat svoje skladové zásoby. Stačí mít k dispozici jeden typ přístroje.

Původní vysílací i přijímací jednotka může navíc zůstat ve stroji a používat lze nadále i všechny kabely. Dokonce i dotykové hroty jsou kompatibilní. Výměna je díky tomu rychlá a jednoduchá.

Vlastnosti přístroje TS 642 v podstatě odpovídají vlastnostem známých dotykových měřidel, nicméně nabízejí některé další přednosti:

• současnou technologii snímačů s životností minimálně 5 milionů cyklů,
• integrované ofukovací trysky pro
očištění obrobku vzduchem nebo chladicí kapalinou,
• delší provozní dobu baterie
a flexibilní použití různých typů baterií,
• velký infračervený dosah až 7 m s velkým vyzařovacím úhlem.

Informace o opravách nebo možnostech výměny vadných nebo starších dotykových měřidel jsou k dipozici v servisu a v obchodních zastoupeních společnosti HEIDENHAlN.

www.heidenhain.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]