Strojírenství

20. září 2016 13:31

HEIDENHAIN TS 642 – Univerzální použití dotykových měřidel řady TS 6xx

Stačí jediná chybná výchylka, a neštěstí je hotové: dotykové měřidlo narazí nepřiměřenou silou do obrobku nebo upínacího zařízení. Aby podobná kolize nezpůsobila delší prostoj stroje, nabízí společnost HEIDENHAIN univerzální náhradu dotykových měřidel řady TC 6xx.

Inzerce

Pokud došlo ke kolizi některého ze známých dotykových měřidel TS 640, TS 641, TS 649 a TS 632, poskytuje TS 642 možnost univerzální náhrady. Univerzální dotykové měřidlo TS 642 může nahradit všechna stará dotyková měřidla řady TS 6xx, takže zákazník může redukovat svoje skladové zásoby. Stačí mít k dispozici jeden typ přístroje.

Původní vysílací i přijímací jednotka může navíc zůstat ve stroji a používat lze nadále i všechny kabely. Dokonce i dotykové hroty jsou kompatibilní. Výměna je díky tomu rychlá a jednoduchá.

Vlastnosti přístroje TS 642 v podstatě odpovídají vlastnostem známých dotykových měřidel, nicméně nabízejí některé další přednosti:

• současnou technologii snímačů s životností minimálně 5 milionů cyklů,
• integrované ofukovací trysky pro
očištění obrobku vzduchem nebo chladicí kapalinou,
• delší provozní dobu baterie
a flexibilní použití různých typů baterií,
• velký infračervený dosah až 7 m s velkým vyzařovacím úhlem.

Informace o opravách nebo možnostech výměny vadných nebo starších dotykových měřidel jsou k dipozici v servisu a v obchodních zastoupeních společnosti HEIDENHAlN.

www.heidenhain.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]