Strojírenství

07. února 2019 09:47

Firma Pöttinger vyrábí nové stroje, podmítače na zpracování půdy

Firma A. Pöttinger, výrobce zemědělských strojů, začala vyrábět nové stroje na zpracování půdy, podmítače. Za hospodářský rok od 1. srpna 2017 do 31. července 2018 jí stouply tržby z prodeje výrobků a služeb téměř o 23 procent na 2,07 miliardy Kč. Zisk po zdanění vzrostl meziročně o 17 procent na 168,4 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky firmy zveřejněné ve Sbírce listin. Společnost ve Vodňanech na Strakonicku zaměstnává asi 400 lidí.

Firma v uplynulém hospodářském roce rozšířila kapacity v mechanickém zpracování, svařování a v montážích. Poté, co se již dříve přesunula výroba pluhů, strojů na zpracování půdy, z mateřské firmy v Rakousku do Vodňan, rozšířila firma jejich nabídku o nové stroje.

Inzerce

Výroba nových podmítačů začala sérií strojů o šířce osm a deset metrů. Projekt pokračuje, je spjat s 15 novými pracovními místy. Nárůst výroby čeká firma ve svařování, vzniknou nová svařovací pracoviště včetně robotických, uvádí výroční zpráva.

Společnost, která v Česku působí od roku 1999, vyrábí zejména stroje pro zpracování půdy, setí a sklizeň píce. Valná většina jde na export.

Rakouský rodinný podnik Pöttinger se sídlem ve městě Grieskirchen zvýšil v hospodářském roce 2017/18 prodeje o 15 procent, měl obrat 354 milionů eur (asi 9,06 miliardy Kč). Vyplývá to z informací na webu firmy. Na obratu skupiny se nejvíc, z 59 procent, podílely stroje pro sklizeň pícnin, dále 27 procenty stroje pro zpracování půdy a setí. Prodej Pöttingeru meziročně vzrostl v obou kategoriích o 16 procent.

„Zvláště silně rostly pluhy a secí stroje. Rozhodujícími faktory byly početné inovace výrobků a důvěra zákazníků. Nové logistické centrum náhradních dílů bylo poprvé celý rok v plném provozu,“ uvádí firma.

Asi 60 procent tržeb měl koncern v Německu, Francii, Rakousku, Polsku, Švýcarsku a Česku. Německo s 20 procenty a Francie se 14 procenty představují největší jednotlivé trhy. Koncern má 1775 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK

vkc kš

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]