Strojírenství

17. června 2019 09:35

Finetech nabízí vylepšená obráběcí centra v novém designu

Tradiční dodavatel obráběcích center na český trh firma Finetech představuje obráběcí centra v novém designu a s mnohými technickými vylepšeními.

Firma Finetech vyrábí vertikální obráběcí centra ve třech základních provedeních:

1. Stroje s lineárním vedením v pohybových osách X, Y a Z, označované zkratkou H3L v typovém označení stroje. Tyto stroje jsou k dispozici v rozsahu pojezdů v ose X ve velikostech od 560 mm do 1 690 mm. Pojezdy v ose Z jsou k dispozici v rozsahu od 460 mm do 850 mm. K dispozici jsou pracovní stoly v rozsahu od nejmenšího – 600 × 350 mm až do rozměrů 1 600 × 800 mm.

Inzerce

2. Stroje s kluzným vedením v osách X, Y a Z označované zkratkou 3B v typovém označení stroje. Tyto stroje jsou k dispozici v rozsahu pojezdů v ose X ve velikostech od 650 mm do 2 230 mm. Pojezdy v ose Z jsou k dispozici v rozsahu od 500 mm do 900 mm. K dispozici jsou pracovní stoly v rozsahu od nejmenšího – 800 × 430 mm až do rozměrů 2 350 × 1 500 mm.

3. Stroje s kombinovaným vedením v osách X, Y a Z označované zkratkou 2LB v typovém označení stroje. V ose X a Y je vedení lineární, v ose Z je vedení kluzné. Tyto stroje jsou k dispozici v rozsahu pojezdů v ose X ve velikostech od 1 000mm do 2 290 mm. Pojezdy v ose Z jsou k dispozici v rozsahu od 560 mm do 1 000 mm. K dispozici jsou pracovní stoly v rozsahu od nejmenšího – 1 130 × 600 mm až do rozměrů 2 800 × 1 300 mm.

Nádherné proporce základního skeletu stroje dokládá přiložený obrázek – jedná se o model SMV 1270 H3L s lineárním vedením a čtyřmi vodicími drahami v ose Y.

Stroje mohou být vybaveny chlazením středem vřetene v rozsahu tlaků od 20 do 100 barů. Vzhledem k tomu, že výrobce navrhoval tyto stroje jako modulární systém, může si zákazním volit celou řadu dalších prvků usnadňujících obsluhu stroje nebo jeho technologické využití z mnoha variant. Výrobce neváže výbavu stroje do různých balíčků aby tak zákazníka nutil odebírat prvky výbavy, které ve skutečnosti vůbec nepotřebuje.

Může si tak zvolit zásobníky nástrojů mnoha velikostí stejně tak jako systémy odstraňování třísek z pracovního prostoru stroje.

Pro některé modely z této řady jsou k dispozici i příčné šneky, které automaticky vytlačují špony a třísky ke šnekovému nebo pásovému dopravníku. Možných kombinací stroje je téměř nevyčerpatelné množství.

Výrobce Finetech je neobyčejně pružný při aplikacích řídicích systémů a proto je schopen dodat stroje se všemi hlavními řídicími systémy, které jsou na trhu dostupné. Pro evropské trhy dodává řídicí systémy od výrobců HEIDENHAIN, FANUC, SIEMENS, FAGOR i MITSUBISHI a to ve všech běžných typech těchto řídicích systémů.

Servis strojů je zajištěn po celém území České republiky nejpozději do 24 hodin po oznámení a vyjasnění závady. K případným opravám jsou používány originální náhradní díly, které má firma MachTrade skladem.

www.machtrade.cz

Mohlo by se Vám líbit

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]

I přes recesi automobilového průmyslu je zde nabídka míst stále vysoká

Nejdůležitější průmyslový obor v ČR zažil již lepší roky.  Za problémy tuzemských automobilek stojí nejen covid a jím způsobené výpadky v dodávkách dílů, zejména čipů a kabeláže, […]

MSV Brno 2022: Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pro požadavky inteligentní výroby

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí ucelenou nabídku polohovací a lineární techniky, která se vyznačuje vysokou přesností a spolehlivostí. Produkty svým charakterem […]