Strojírenství

25. listopadu 2016 11:36

Expert pro nejtěžší podmínky – Nový robot KUKA KR Quantec nano F exclusive dosáhl nejvyšší úrovně krytí

Bez ohledu na to, že pracuje ve velmi agresivním prostředí čisticích roztoků nebo v prašných či horkých provozech, zda manipuluje s roztaveným kovem a velmi těžkými břemeny, za každých okolností nabízí nový robot KUKA z řady Quantec KR120 R1200 nano F exclusive dokonalé služby. Byl totiž vytvořen právě pro náročné prostředí ve slévárnách, kovárnách nebo např. v mycích buňkách používaných v automobilovém průmyslu. Tento poslední přírůstek rodiny robotů Quantec má krytí IP69.

Inzerce

Kompletní zapouzdření mechaniky robotu a přetlakování vnitřních prostor, ochranný nástřik odolný proti louhům, kyselinám, žáru či korozi, upravené převodovky, dvojitá těsnění Viton použitá v rameni robotu, plně interní kabeláž s možností použití externích vedení médií – to jsou jedny z nejdůležitějších úprav či funkcí, kterými společnost KUKA vybavila robot, jenž byl vyvinut zejména pro aplikace v menších nebo středních mycích buňkách. Stupeň krytí IP69 dovoluje použít ho např. k řezání vodním paprskem, kde je nutné poskytnout elektronice robotu ochranu před vysokými tlaky nebo teplotami a agresivními chemickými činidly.

Kompaktní tvar s dosahem 2 100 mm a nosností 120 kg činí tento šestiosý robot velmi vhodným pro práci ve stísněných prostorách a to při teplotách od +10 do +55 °C při opakovatelné přesnosti 0,06 milimetru.

Flexibilní vedení médií

Nový robot KUKA Foundry Exclusive může být také vybaven robustním externím vedením médií po jeho rameni. A také velmi snadno rozšířen o zákaznická řešení speciálních požadavků; pomocí korozivzdorných svorek je možné uchytit ochranné vedení, kterým lze vést vše podle požadavku zákazníka. Svorky jsou zajištěny ochranou proti neúmyslnému otevření, zatímco efektivní retrakční systém zajišťuje ochranu vedení proti mechanickému opotřebení.

Snadná integrace do výrobních buněk

Díky kompaktním vnějším rozměrům je robot KUKA Quantec Foundry Exclusive velmi vhodný pro přímou vestavbu do mycích buněk. Ty mohou být ve výsledku o mnoho menší než jejich současné provedení přesto, že je uvnitř instalován robot s vysokou variabilitou pohybů a tím i dobře využitelnou pracovní obálkou. Řídicí systém robotu KR je vybaven uzavřeným pasivním chladicím okruhem, který nepotřebuje pro svůj provoz žádný průchod vzduchu vnitřními prostory instalované elektroniky. Proto i po dlouhých letech práce ve velmi prašném prostředí vypadá takřka jako nový a ve výsledku tak snižuje náklady na údržbu. Díky všem těmto vlastnostem je možné nasazením průmyslových robotů KUKA snížit požadavky na obsluhu pracovišť a tím podstatně zpříjemnit práci i ve složitém prostředí sléváren či kováren.

www.kuka-robotics.com/czech_republic/cs/

Foto: archiv společnosti KUKA Roboter CEE GmbH


KUKA Roboter GmbH

Společnost se sídlem v Augsburgu patří mezi přední světové dodavatele průmyslových robotů. Klíčové kompetence jsou ve vývoji, výrobě a prodeji průmyslových robotů, řídicích systémů a softwaru. Společnost má vedoucí postavení na trhu v Německu a Evropě, a číslo tři na světě.

KUKA Roboter GmbH zaměstnává asi 3 640 lidí na celém světě. V roce 2014 tržby činily 834.6 milionů EUR, společnost má 26 dceřiných závodů a je přítomna na hlavních trzích v Evropě, Severní a Jižní Americe a Asii.


 

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]