Strojírenství

20. září 2016 14:09

EuroBLECH 2016 – odrazem trendu chytré výroby při zpracování plechu

EuroBLECH 2016 otevře pro návštěvníky své brány v Hannoveru 25.–29. října 2016. Veletrh bude opět místem setkání odborníků z oblasti zpracování plechu z celého světa, kteří počítají s tím, že zde naleznou ještě dokonalejší strojní vybavení a inovativní řešení výrobních postupů. Na návštěvníky zde čeká rozsáhlá nabídka produktů od konvenčních systémů až po řešení high-tech a přehled o nejnovějším technologickém vývoji ve zpracování plechu. Letošní téma veletrhu EuroBLECH 2016 „Nová generace zpracování plechu“ odráží trend digitalizace a chytré výroby při moderních postupech ve výrobě plechu. Pět měsíců před začátkem veletrhu hlásí organizátoři z Mack Brooks Exhibitions další rozšíření výstavní plochy vedoucího světového obchodního veletrhu tohoto výrobního odvětví.

Inzerce

Celkem 1 410 vystavovatelů ze 40 zemí si již zarezervovalo plochu pro svůj stánek na letošním 24. mezinárodním veletrhu strojů a zařízení na zpracování plechu EuroBLECH, který proběhne v 8 veletržních halách hannoverského výstaviště na výstavní ploše o velikosti 89 000 m2 netto. Ve srovnání s minulým veletrhem je čistá výstavní plocha větší o 3 %. Vystavovatelé si zarezervovali větší stánky, aby mohli představit ještě bohatší výběr vyspělého strojního vybavení a řešení pro výrobu a ohraňování plechů. Největšími vystavovateli veletrhu jsou Německo, Itálie, Čína, Turecko, Nizozemí, Švýcarsko, Španělsko a Rakousko. EuroBLECH je akce, která se vyznačuje tradičně velkou mezinárodní účastí. Minulý veletrh dosáhl zatím největší mezinárodní účasti, 52 % vystavovatelů a 37 % návštěvníků přijelo z jiné země než z Německa. V roce 2014 veletrh navštívilo celkem 59 618 odborných návštěvníků ze 105 zemí.

Nová generace zařízení na zpracování kovů

V současné výrobě dochází k velkým změnám. Automatizovaná výroba, komunikace machine-to-machine, inteligentní výrobní řetězce a smart procesy se stávají integrální součástí zpracování kovů. Výměna dat během celého výrobního řetězce připravila cestu pro optimalizované výrobní procesy, větší spolehlivost plánování, větší flexibilitu a vyšší kvalitu výroby. S větší rozmanitostí výroby a snižováním velikosti dávek jsou výrobní procesy při zpracování kovů čím dál tím komplexnější a vyžadují velmi efektivní a flexibilní řešení. V průmyslovém sektoru se firmy nyní potýkají se změnami, které vyžadují nezbytná řešení a dlouhodobou proměnu výrobních procesů.

Letošním tématem „Nová generace zpracování kovů“ EuroBLECH odráží obecný, tak říkajíc revoluční vývoj výrobních technologií. Jako barometr globálního obchodu a přední platforma průmyslu zpracování kovů chce EuroBLECH představit velkou rozmanitost řešení na míru pro optimalizaci a modernizaci výrobního procesu. Vystavující firmy představí celou škálu strojního vybavení, nástrojů a systémů pro celý řetězec tvorby hodnot při zpracování kovů. Veletržní portfolio zahrnuje plechy, polotovary a finální produkty, svařování a povrchovou úpravu, hybridní struktury a processing, nástroje, kontrolu kvality, systémy CAD/CAM/ CIM a výzkum a vývoj.

Návštěvníci uvidí na živo velkou škálu strojního zařízení a systémů a budou moci diskutovat o jejich praktickém využití s předními experty z průmyslu. Veletrh je určen všem odborníkům z branže výroby plechu na všech řídících úrovních malých, středně velkých i velkých firem a společností. Mezi návštěvníky budou zástupci vědy a výzkumu, manažeři z výroby a kontroly kvality, nákupčí, výrobci, techničtí ředitelé a experti odborných sdružení.

www.euroblech.com


Informace pro návštěvníky

Průvodce pro návštěvníky, který je k dispozici ve dvanácti jazycích, je možné objednat u organizátora. Průvodce je možno rovněž objednat na vícejazyčné webové adrese veletrhu www.euroblech.com. Brožura obsahuje profil veletrhu, plánek veletržních hal, praktické informace o veletrhu, o dopravě a ubytování. Seznam vystavovatelů online, který je k dispozici na www.euroblech.com, je pravidelně aktualizován a poskytuje dostatek informací o vystavujících firmách. Online newsletter „EuroBLECH Bulletin“ obsahuje poslední novinky o veletrhu, vystavovatelích a branži. Dalšími zdroji informací k veletrhu EuroBLECH jsou facebook, twitter, linkedIn a YouTube. Oficiální hashtag je #euroblech. EuroBLECH 2016 lze navštívit od úterý 25. října 2016 do pátku 28. října 2016 od 9.00 do 18.00 hodin a v sobotu 29. října 2016 od 9.00 do 15.00 hodin. Veletrh se koná na výstavišti v Hannoveru v halách č. 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 a 27.


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]