Strojírenství

20. září 2016 14:09

EuroBLECH 2016 – odrazem trendu chytré výroby při zpracování plechu

EuroBLECH 2016 otevře pro návštěvníky své brány v Hannoveru 25.–29. října 2016. Veletrh bude opět místem setkání odborníků z oblasti zpracování plechu z celého světa, kteří počítají s tím, že zde naleznou ještě dokonalejší strojní vybavení a inovativní řešení výrobních postupů. Na návštěvníky zde čeká rozsáhlá nabídka produktů od konvenčních systémů až po řešení high-tech a přehled o nejnovějším technologickém vývoji ve zpracování plechu. Letošní téma veletrhu EuroBLECH 2016 „Nová generace zpracování plechu“ odráží trend digitalizace a chytré výroby při moderních postupech ve výrobě plechu. Pět měsíců před začátkem veletrhu hlásí organizátoři z Mack Brooks Exhibitions další rozšíření výstavní plochy vedoucího světového obchodního veletrhu tohoto výrobního odvětví.

Celkem 1 410 vystavovatelů ze 40 zemí si již zarezervovalo plochu pro svůj stánek na letošním 24. mezinárodním veletrhu strojů a zařízení na zpracování plechu EuroBLECH, který proběhne v 8 veletržních halách hannoverského výstaviště na výstavní ploše o velikosti 89 000 m2 netto. Ve srovnání s minulým veletrhem je čistá výstavní plocha větší o 3 %. Vystavovatelé si zarezervovali větší stánky, aby mohli představit ještě bohatší výběr vyspělého strojního vybavení a řešení pro výrobu a ohraňování plechů. Největšími vystavovateli veletrhu jsou Německo, Itálie, Čína, Turecko, Nizozemí, Švýcarsko, Španělsko a Rakousko. EuroBLECH je akce, která se vyznačuje tradičně velkou mezinárodní účastí. Minulý veletrh dosáhl zatím největší mezinárodní účasti, 52 % vystavovatelů a 37 % návštěvníků přijelo z jiné země než z Německa. V roce 2014 veletrh navštívilo celkem 59 618 odborných návštěvníků ze 105 zemí.

Nová generace zařízení na zpracování kovů

V současné výrobě dochází k velkým změnám. Automatizovaná výroba, komunikace machine-to-machine, inteligentní výrobní řetězce a smart procesy se stávají integrální součástí zpracování kovů. Výměna dat během celého výrobního řetězce připravila cestu pro optimalizované výrobní procesy, větší spolehlivost plánování, větší flexibilitu a vyšší kvalitu výroby. S větší rozmanitostí výroby a snižováním velikosti dávek jsou výrobní procesy při zpracování kovů čím dál tím komplexnější a vyžadují velmi efektivní a flexibilní řešení. V průmyslovém sektoru se firmy nyní potýkají se změnami, které vyžadují nezbytná řešení a dlouhodobou proměnu výrobních procesů.

Letošním tématem „Nová generace zpracování kovů“ EuroBLECH odráží obecný, tak říkajíc revoluční vývoj výrobních technologií. Jako barometr globálního obchodu a přední platforma průmyslu zpracování kovů chce EuroBLECH představit velkou rozmanitost řešení na míru pro optimalizaci a modernizaci výrobního procesu. Vystavující firmy představí celou škálu strojního vybavení, nástrojů a systémů pro celý řetězec tvorby hodnot při zpracování kovů. Veletržní portfolio zahrnuje plechy, polotovary a finální produkty, svařování a povrchovou úpravu, hybridní struktury a processing, nástroje, kontrolu kvality, systémy CAD/CAM/ CIM a výzkum a vývoj.

Návštěvníci uvidí na živo velkou škálu strojního zařízení a systémů a budou moci diskutovat o jejich praktickém využití s předními experty z průmyslu. Veletrh je určen všem odborníkům z branže výroby plechu na všech řídících úrovních malých, středně velkých i velkých firem a společností. Mezi návštěvníky budou zástupci vědy a výzkumu, manažeři z výroby a kontroly kvality, nákupčí, výrobci, techničtí ředitelé a experti odborných sdružení.

www.euroblech.com


Informace pro návštěvníky

Průvodce pro návštěvníky, který je k dispozici ve dvanácti jazycích, je možné objednat u organizátora. Průvodce je možno rovněž objednat na vícejazyčné webové adrese veletrhu www.euroblech.com. Brožura obsahuje profil veletrhu, plánek veletržních hal, praktické informace o veletrhu, o dopravě a ubytování. Seznam vystavovatelů online, který je k dispozici na www.euroblech.com, je pravidelně aktualizován a poskytuje dostatek informací o vystavujících firmách. Online newsletter „EuroBLECH Bulletin“ obsahuje poslední novinky o veletrhu, vystavovatelích a branži. Dalšími zdroji informací k veletrhu EuroBLECH jsou facebook, twitter, linkedIn a YouTube. Oficiální hashtag je #euroblech. EuroBLECH 2016 lze navštívit od úterý 25. října 2016 do pátku 28. října 2016 od 9.00 do 18.00 hodin a v sobotu 29. října 2016 od 9.00 do 15.00 hodin. Veletrh se koná na výstavišti v Hannoveru v halách č. 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 a 27.


 

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]