Strojírenství

06. září 2021 22:11

Ecoclean Connect: Digitalizace a vzdálená služba

Vaše spojení pro zlepšení produktivity a konkurenceschopnosti

Zvyšující se požadavky na kvalitu, přísnější požadavky na sledovatelnost, více zákaznicky specifických projektů a kratší dodací lhůty – výzvy, kterým čelí výrobní společnosti, jsou stále rozmanitější. Základními předpoklady k jejich překonání jsou automatizace, digitalizace a vytváření sítí. V oblasti čištění komponent podporuje Ecoclean digitální transformaci inovativním cloudovým řešením Ecoclean Connect.

Inzerce

Konkurenceschopnost a budoucí životaschopnost společností rozhodujícím způsobem závisí na tom, jak efektivně a rychle mohou reagovat na měnící se požadavky zákazníků a trhů. Patří mezi ně rostoucí požadavky na kvalitu, bezproblémová sledovatelnost hodnotového řetězce, spolehlivost dodávek, flexibilita a efektivita nákladů. Samotný technický vývoj strojů potřebných pro výrobu sám o sobě ke splnění těchto složitých úkolů nestačí. Jsou nutná uzpůsobená softwarová řešení, která minimalizují rozhraní a manuální zásahy, zajišťují vysokou míru transparentnosti a umožňují plnou konektivitu.

Ecoclean Connect – optimální sběr dat o čištění dílů

Tyto požadavky byly zohledněny v inovativním cloudovém řešení Ecoclean Connect. Definovaná data generovaná řídicí jednotkou čisticího systému jsou přenášena do cloudu v šifrované podobě prostřednictvím zabezpečeného připojení. Jsou ukládána, vyhodnocována, analyzována a inteligentně propojena na platformě IoT v souladu s využitím nejnovějších technologií a infrastruktur. Nástroj pro digitalizaci tak vytváří přidanou hodnotu v následujících oblastech:

  • Monitorování stavu: zobrazení stavu systému na základě online dat; vizualizace procesu včetně předvolby a zobrazení sekvence kroků; historie provozních dat; přehled klíčových ukazatelů výkonu (KPI), jako je využití a účinnost; archiv zpráv a statistiky.
  • Dokumentace: přehled všech provedených procesů čištění; jednotlivé zprávy o procesu čištění, včetně parametrů procesu; správa čisticích programů s historií verzí a hlášeními; knihovna všech klíčových dokumentů souvisejících se systémem; časová osa pro důležité události.
  • Plánování výroby: zobrazení celkové efektivity zařízení (OEE), jakož i dostupnosti a využití; přehledu doby běhu a propustnosti monitorování všech strojů v systému nezávisle na čase a místě (fleet management); statistika zpráv.
  • Prediktivní údržba: zobrazení stavu systému kdykoli v budoucnosti; cílená předpověď údržby pro čerpadla, topení, klapky a filtry; doporučení pro údržbu pro vypracování plánů údržby a pokynů pro automatizovanou údržbu.
  • Konektivita: připojení k řídicím strukturám vyšší úrovně prostřednictvím společných protokolů rozhraní; optimalizované rozhraní pro službu Ecoclean; služba automatického upozornění e-mailem.

Data se zobrazují jasným a jednoduchým způsobem prostřednictvím řídicího panelu na ploše nebo tabletu.

Balíčky přizpůsobené vašim potřebám

Ecoclean Connect je přizpůsobené různým požadavkům a potřebám uživatelů a je k dispozici v balíčcích „Comfort“, „Premium“ a „Premium Plus“.

Demo účet vám umožní získat přehled o cloudovém řešení bezplatně a nezávazně.

Kontakt:

Ecoclean Technologies spol. s r.o., Oslavany
telefon +420 (0)546 123 701

connect@ecoclean-group.net
www.ecoclean-group.cz

Digitalizace a konektivita jsou základními předpoklady pro překonání mnoha výzev spojených s výrobou, jako je sledovatelnost, zvyšující se požadavky na kvalitu a spolehlivost dodávek.

Zdroj fotografie: Ecoclean GmbH


Skupina SBS Ecoclean Group vyvíjí, vyrábí a prodává nadčasové stroje, systémy a služby pro aplikace zahrnující čištění průmyslových dílů, přesné čištění dílů, odjehlování, přípravu povrchu a povrchovou úpravu. Její globálně vedoucí řešení pomáhají firmám po celém světě provádět efektivní a udržitelnou výrobu podle vysokých standardů kvality. Zákaznická základna pochází z široké škály tržních odvětví: zdravotnická zařízení, mikrotechnologie a přesná zařízení, automobilový průmysl a jeho dodavatelé, strojní a optická technika, energetické systémy a letecký průmysl. Úspěch skupiny je založen na inovacích, nejmodernější technologii, udržitelnosti, blízkostí zákazníka, rozmanitosti a respektu. Společnost zaměstnává cca 900 pracovníků na 12 místech v devíti zemích po celém světě.

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]