08. listopadu 2023 13:04

Doosan Škoda Power slavnostně otevírá Centrum odborného výcviku

Společnost Doosan Škoda Power prohlubuje spolupráci se středními školami a Plzeňským krajem v oblasti odborného vzdělávání. Přímo ve výrobním areálu turbínky dnes slavnostně otevřela Centrum odborného výcviku pro žáky vybraných studijních oborů. Využije ho i pro přezkoušení zájemců o zaměstnání z odborné způsobilosti.

Pokračování úspěchu a další rozvoj naší společnosti plně závisí na schopnostech a dovednostech našich zaměstnanců, i těch budoucích. Spolupráce se středními průmyslovými školami si proto velmi vážíme,“ říká generální ředitel společnosti Sukjoo Kang.

Centrum odborného výcviku zahájilo v tomto školním roce pilotní provoz. Nyní do něj dochází 14 vybraných žáků Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara, primárně z oborů strojní mechanik, obráběč kovů, mechanik strojů a zařízení, mechanik seřizovač. Výcvik provádí pod vedením dvou instruktorů, kteří jsou zkušenými zaměstnanci Doosan Škoda Power.

Inzerce

K vybavení Centra odborného výcviku patří mimo jiné EMCO pětiosé vertikální centrum, EMCO CNC soustružnické centrum, TOS frézka FGV 32, TOS soustruh hrotový, TOS bruska. Učebna je přizpůsobena i pro výuku teorie.

V průběhu praxe se žáci seznámí s celým výrobním procesem, se zázemím společnosti a s konkrétními možnosti dalšího uplatnění v oboru. Absolventům Centra odborného výcviku můžeme nabídnout práci na zakázkách v desítkách zemí světa,“ prozrazuje Mgr. Richard Kabuď, MBA, personální ředitel Doosan Škoda Power.

Žákům, zařazeným do Centra odborného výcviku, vyplácíme benefity jako je příspěvek na stravu, dopravu a ubytování v Domově mládeže. Současně je možné zapojit se i do programu prospěchového stipendia Doosan Career Junior,“ doplňuje Ing. Lenka Pavlíčková, koordinátorka Centra odborného výcviku.

V rámci spolupráce poskytuje Doosan Škoda Power své odborníky také do výuky přímo ve školách. Vychází přitom z přesvědčení, že svět strojírenství se stejně jako další obory neustále vyvíjí, a proto je potřeba modernizovat i školní vzdělávací plány, aby odpovídaly aktuálním změnám ve světě techniky.

Více informací o Centru odborného výcviku jsou k dispozici na webové stránce

https://doosanskoda.jobs.cz/centrum-odborneho-vycviku.

#strojirenskyinkubator#doosanskodapower#vyrabimeturbiny#vzdelavani


O DOOSAN ŠKODA POWER

Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína – generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

www.doosanskodapower.com

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]