Strojírenství

07. dubna 2021 12:42

Doosan Škoda Power dodá turbogenerátor pro britskou spalovnu Newhurst

Spalovna odpadu Energy Recovery Facility at Newhurst, která vzniká v britském hrabství Leicestershire, bude využívat 42 MW turbogenerátor společnosti Doosan Škoda Power. Na realizaci se v dubnu loňského roku dohodl plzeňský výrobce se svým partnerem, společností Hitachi Zosen Inova.

Inzerce

„V minulosti jsme s Doosan Škoda Power spolupracovali na jiných projektech spaloven odpadů a s jejich prací jsme byli spokojeni. Hitachi Zosen Inova se proto rozhodla v této spolupráci pokračovat poté, co se Doosan zavázal ke splnění všech technických požadavků projektu Newhurst,“ říká Thomas Fick, technický a projektový manažer projektu Newhurst ve společnosti Hitachi Zosen Inova.

Provoz by měl podle plánu každoročně zpracovat až 350 000 tun nerecyklovatelného odpadu, ze kterého vznikne dostatek elektrické energie až pro 80 000 domácností. Z hlediska efektivity výkonu pak půjde o jednu z energeticky nejefektivnějších instalací na světě.

“Jsme rádi, že Hitachi Zosen Inova pro projekt opět zvolila zařízení z Doosan Škoda Power. Je to pro nás vizitkou toho, že plzeňské strojírenství má na globálním trhu své pevné místo,“ říká Patrik Bruml, manažer projektu v Doosan Škoda Power.

Dodání hlavních komponent na stavbu je plánováno na listopad letošního roku. Po dokončení mechanické montáže (potrubí a elektročást) se budou inženýři věnovat individuálním testům, přičemž první pára by měla být do soustrojí přivedena v říjnu roku 2022. Do ostrého provozu bude celé zařízení dle harmonogramu uvedeno na jaře roku 2023.


www.doosanskodapower.com

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]