Strojírenství

10. března 2016 12:32

Doosan Škoda Power dodá svoji největší parní turbínu pro Latinskou Ameriku

Svoji dosud výkonově největší parní turbínu v Latinské Americe dodá Doosan Škoda Power pro projekt uhelné elektrárny IEM1 (Infraestructura Energética Mejillones) v Chile. Turbína o výkonu 375 MW spolu s generátorem a příslušenstvím bude instalována nedaleko města Mejillones.

Inzerce

EPC dodavatelem celého projektu je jihokorejská společnost SK E&C. Investorem pak chilská elektrárenské společnost E.CL orientovaná převážně na výrobu elektrické energie pro těžební společnosti a další průmyslová odvětví na severu Chile. E.CL je dceřinou společností francouzské skupiny ENGIE (dříve GDF Suez).

„Služby pro tohoto významného zákazníka v Chile poskytuje Doosan Škoda Power již více než 20 let. Díky dlouholeté spolupráci máme nyní výjimečnou příležitost účastnit se tohoto nového významného projektu. Doosan si váží možnosti podílet se na realizaci důležité kapitoly rozvoje Chilského energetickém odvětví, což dokazuje i dodávka uhelného kotle od Doosan pro IEM1,“ řekl David Zeman, manažer pro Latinskou Ameriku v Doosan Škoda Power.

Parní turbína Škoda je koncipována jako dvoutělesová s kombinovaným vysokotlakým a středotlakým dílem, dvouproudovým nízkotlakým dílem a přihříváním páry. Při její konstrukci byly využity všechny osvědčené moderní konstrukční prvky, včetně vysoce účinného 3D lopatkování a svařovaných rotorů. Turbína musí navíc odolat vysokým seizmickým aktivitám. Její konstrukce proto vychází z již osvědčeného vlastního designu, jehož bezpečnost prokazuje úspěšný provoz podobné instalace v jedné z nejvíce seizmicky aktivních oblastí na severu Chile. Tímto projektem se celková kapacita parních turbín Škoda instalovaných v Latinské Americe za posledních 15 let zvýší na téměř 2,4 GW.

„Po úspěších Doosan Škoda Power v chilských projektech CCPP Kelar a CSP Atacama projekt EIM1 potvrzuje, že orientace na latinskoamerický trh je tou správnou cestou,“ řekl David Zeman. Uvedení elektrárny EIM1 do provozu je plánováno na polovinu roku 2018. Technologické celky elektrárny, tedy i parní turbína, však budou dodány již do konce roku 2016.

www.doosanskodapower.com

Mohlo by se Vám líbit

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]