Strojírenství

22. září 2017 13:49

Dny obrábění v Šumperku

Po tříleté odmlce připravil pro své zákazníky tým společnosti Pramet Tools, s.r.o. program nabitý obráběním a jedinečnými zážitky.

V týdnu od 4. 9. do 8. 9. 2017 probíhaly v prostorách společnosti Dny obrábění se zaměřením na stávající zákazníky a odbornou veřejnost. Týden od 11. 9. do 15. 9. 2017 byl určen mladé generaci, tedy studentům odborných škol.

Návštěvníkům bylo umožněno nahlédnout do zázemí výroby, kde jim během komentovaných prohlídek bylo představeno výrobní portfolio i vlastní výrobní proces břitových destiček a řezných nástrojů. Mimo špičkové technologické vybavení na první pohled upoutala dokonalá čistota výrobních prostor, která je, jak jsem se dozvěděla od produktového manažera pana Weinlicha, pro společnost Pramet zcela standardní.

Velkým tahákem bylo představení nového Experience centra, které je určeno pro vývoj a testování nástrojů. Mimo moderního zázemí pro teoretickou část školení je zde k dispozici hala s moderními obráběcími centry a pestrou škálou špičkových technologií. Zde probíhá vlastní praktická část obrábění. Přehlídka produktů Dormer Pramet byla soustředěna do vlastních předváděcích prostor a zákazníci tak měli vše na jednom místě.

Každé stanoviště s danými nástroji bylo pod stálým dohledem odborníků, kteří se zákazníky řešili konkrétní požadavky, technické parametry i řadu doporučení pro využití v jejich vlastních provozech. Velký prostor byl věnován partnerům těchto Dnů obrábění, kteří ve svých expozicích představili vlastní nabídku.

K opravdu jedinečným zážitkům se zařadila prohlídka technického divu ČR, a sice přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, v blízkých Jesenících. Pro návštěvníky byla připravena prezentace elektrárny, prohlídka podzemní kaverny i výjezd na horní nádrž. V rámci tohoto inspirativního prostoru byla představena úspěšná nástrojová řešení Dormer Pramet v segmentu „power generation“ a dalších.

Po celý den bylo k dispozici osvěžující občerstvení, které podtrhlo příjemnou atmosféru této akce.

Redakce
www.dormerpramet.com/cs-cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí […]

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]