Strojírenství

29. listopadu 2020 23:17

DB Schenker implementuje smart picking brýle Picavi ve skladové logistice

Přední globální poskytovatel logistických služeb DB Schenker začal úspěšně používat chytré brýle společnosti Picavi při pickování objednávek. Chytré brýle byly představeny s cílem implementovat řešení smart picking jako standardní postup ve vybraných logistických centrech. Během zkušebního provozu byla aplikace smart picking úspěšně otestována v Brémách a Rodgau v Německu, přičemž tým v Rodgau kombinoval řešení s inteligentními skenovacími rukavicemi ProGlove.

V DB Schenker neustále hledáme způsoby, jak zvýšením efektivity zlepšit provoz. Naše spolupráce se společnostmi Picavi a ProGlove jsou dva z našich nejnovějších kroků ve využívání inovací v oblasti smluvní logistiky. Zavedením chytrých brýlí a chytrých rukavic do našich skladů investujeme do naší budoucnosti předního dodavatele v oblasti managementu dodavatelského řetězce,“ uvádí Xavier Garijo, člen představenstva pro smluvní logistiku ve společnosti DB Schenker.

Picavi používá brýle Google Glass k promítání požadovaných informací do zorného pole uživatele. To znamená, že pracovníci skladu mají obě ruce k dispozici pro pickování zboží namísto držení ručního skeneru a papírových dokumentů. Inovativní handsfree řešení maximalizuje produktivitu a zároveň minimalizuje míru chybovosti.

ProGlove je inteligentní skenovací rukavice, která se aktivuje stisknutím tlačítka na rukavici, což zaměstnancům umožňuje používat obě ruce pro pickování, a tak zvyšuje efektivitu práce. Rukavice ProGlove je používána ve skladu DB Schenker v Echingu, nedaleko Mnichova. Logistické centrum v Brémách dodává řešení pro automobilový průmysl. Použití brýlí Picavi vedlo k měřitelnému a přímému zvýšení efektivity ve srovnání s dříve ručními skenery. Zaměstnanci ocenili jejich ergonomické výhody a snadné použití. Další implementace proběhla ve skladu v Rodgau u Frankfurtu n. Mohanem, kde se brýle Picavi používají v kombinaci s rukavicemi ProGlove.

Skutečnost, že společnost jako DB Schenker s téměř 800 logistickými sklady po celém světě účinně zavedla chytré brýle Picavi, svědčí o jejich praktických možnostech využití. Silná vizuální asistence a výhody hands-free odlišuje řešení pick-by-vision od ostatních pickovacích systémů. Zavedli jsme zde nové standardy pro trh a s tím i pro budoucnost DB Schenker,“ říká Jens Harig, CEO Picavi.

Smart-picking řešení se skládá ze dvou částí: z brýlí a z ovládacího prstenu nebo skenovací rukavice. Po výběru objednané položky, která je zaznamenána prstencovým nebo rukavicovým skenerem, se na čočce brýlí zobrazí další objednávka. Uživatel musí vzhlédnout jen nepatrně, což znamená, že jejich normální zorné pole není narušeno. Systém je ovládán pomocí tlačítek na baterii, která váží pouhých 200 gramů a je připevněna k opasku uživatele.

Spolupráce se společností Picavi je nejnovější projekt v oblasti digitalizace a inovací a posouvá DB Schenker ve snahách využívat skladovací technologie budoucnosti. Mezi další nedávné příklady patří školení ve virtuální realitě pro řidiče vysokozdvižných vozíků a implementace exoskeletů, které pomohou zaměstnancům při velké zátěži ve skladu.


www.dbschenker.com

Mohlo by se Vám líbit

Pozoruhodný produkt pro rok 2024: ANeT-WebTime překonal hranice docházkových systémů

Redakce odborného portálu BusinessIT.cz každoročně vybírá ta nejlepší IT řešení k zařazení do přehledu Pozoruhodných produktů pro následující rok. V letošním roce do této galerie slávy […]

Panasonic vylepšil TOUGHBOOK 55, aby ještě lépe vyhovoval měnícím se nárokům na práci v terénu

TOUGHBOOK 55mk3 nastavuje standard v oblasti odolných mobilních počítačů pro jakékoli použití díky výrazně vylepšenému výpočetnímu výkonu „Raptor Lake“, modularitě a konektivitě. Společnost Panasonic Connect […]

Raise3D uvedla 3D tiskárnu DF2 pro profesionální resinový tisk

3D tiskárna představuje vstup Raise3D na trh 3D tisku z fotopolymerové pryskyřice a je dalším milníkem firmy v portfoliu profesionálních a průmyslových 3D tiskových řešení Společnost […]