Strojírenství

17. března 2020 19:14

DAKO-CZ KVŮLI KORONAVIRU PŘIJALO SOUBOR OPATŘENÍ. CÍLEM JE UDRŽET VÝROBU.

Lidé z kanceláří jsou doma na home office, výroba ale pokračuje v nezměněném režimu, samozřejmě s maximálním důrazem na ochranu všech zaměstnanců. DAKO-CZ, přední výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla, má díky rozvoji železniční dopravy vysokou zakázkovou naplněnost. Proto třemošnický podnik přijal celý soubor opatření, aby dokázal udržet výrobu. „Respektujeme všechna nařízení, která vláda ČR vydala, a snažíme se udržet naše zaměstnance zdravé,“ ubezpečuje Dagmar Matúšová, generální ředitelka DAKO-CZ.

Inzerce

Výroba pokračuje v nezměněném stavu, je ale potřeba tuto situaci udržet co nejdéle, proto firma přijala opatření k zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců. Zaměstnancům je například při vstupu do areálu firmy měřena teplota. V celé společnosti jsou instalovány antibakteriální prostředky, byl vytvořen speciální úklidový režim, vše je důsledně dezinfikováno. Napříč společností jsou k dispozici dezinfekční roztoky, gely a jsou instalovány antibakteriální (dezinfekční rohože).

„Naši zaměstnanci jsou vybaveni rouškami a přijali jsme mnoho opatření, kterými jsou všichni povinni se řídit. Máme připravený i krizový scénář, pro případ, že by došlo k nákaze některého z našich zaměstnanců. Veškeré kroky pochopitelně koordinujeme také s externími společnostmi v našem areálu. Tyto společnosti přijaly všechna naše opatření,“ říká Dagmar Matúšová.

V DAKO-CZ vznikl krizový štáb, ve kterém je zastoupeno vedení společnosti a pravidelně informuje zaměstnance o aktuálním stavu. Ve firmě dosud není nakažen žádný ze zaměstnanců, nicméně byla přijata opatření i k tomu, aby nedocházelo ke shluku osob a všechny pracovníky, kteří se vraceli ze zahraničí (nejen z rizikových oblastí) firma z preventivních důvodů nechala doma.

„Našim THP zaměstnancům umožňujeme home office. Díky pokročilým technologiím vzdáleného přístupu mohou již druhým rokem plnohodnotně pracovat kdekoliv v rámci naší republiky nebo ze zahraničí. Veškeré porady a setkání v rámci společnosti jsou zrušeny, aby nedošlo k fyzickému kontaktu mezi zaměstnanci. Komunikujeme společně po telefonech, e-mailech a využíváme zbrusu novou platformu interaktivních video konferencí,“ vysvětluje generální ředitelka společnosti.

V rámci komunikace se zákazníky firma zcela přešla na telekonference a veškerou agendu řídí pomocí e-mailů. Zrušeny jsou všechny služební cesty. Pokud jde o samotné zakázky a jejich expedici, zatím nedošlo k významnému omezení dodávek materiálu. V momentě, kdy tato situace nastane, je ji firma připravena řešit. Již v tuto chvíli je navíc připravený návrh možných řešení pro zákazníky.

„V rámci závodního stravování jsme přešli na speciální režim. Jsou přesně vyčleněny časy, kdy a jaké skupiny osob se v jídelně mohou pohybovat. Jídelna je po každé skupině, tedy po 30 minutách, zcela dezinfikována a teprve poté je povolen vstup další skupině. Vše je k dispozici v balené podobě, na mysli mám příbory, pečivo a podobně. Zaměstnanci naší společnosti se v jídelně také nemohou potkat s žádnou jinou osobou mimo své kolegy z DAKO-CZ,“ doplnila Dagmar Matúšová.


www.dako-cz.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]