Strojírenství

14. března 2019 08:52

Co nového čeká uživatele CAD řešení ZW3D 2019?

Nová verze ZW3D 2019 přichází s vylepšeními v některých oblastech, jako je například výpočetní výkon. Zrychlilo se otáčení modelu či sestav, ale také historie modelování. Významného zrychlení se dočkalo vytvoření pole prvků, které v porovnání se starší verzí ZW3D 2018 trvá o čtvrtinu času méně. Tato vylepšení umožňují rychlejší a plynulejší práci při kreslení.

Nově lze nyní pracovat s flexibilní podsestavou. V praxi to znamená, že v sestavách tvořených menšími podsestavami zůstává zachována jejich flexibilita definovaná vazbami. Tato vlastnost do této doby nebyla možná a novou funkci ocení všichni, kdo pracují se sestavami, které vyžadují prověření pohybových vlastností komponent v sestavě. Další novinkou v oblasti sestav je 3D kusovník, který slouží k zobrazení a prohlížení všech komponentů sestavy.

Inzerce

Do skici byl přidán modul „Nesting“, který slouží k zvláštnímu rozmístění profilů do definovaného pole. Tato funkce se využívá zejména při řezání materiálů či pálení plechů, kvůli efektivnímu rozmístění součástí a následné ekonomické úspoře.

ZW3D nyní umožňuje import výkresů vytvořených v softwarech CATIA a SolidWorks, a není tedy potřeba převádět výkresy do DXF/DWG.

Nedílnou součástí každé nové verze ZW3D je také aktualizace jádra převodníků pro práci s nejnovějšími typy všech běžně používaných formátů.

Více o CAD řešení ZW3D a 30denní demo zdarma najdete na www.t-cad.cz.

Vladimír Antel, vantel@t-support.cz


www.t‑support.cz

Mohlo by se Vám líbit

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]