Strojírenství

23. prosince 2019 11:00

„Click & Clamp“ s novým středicím svěrákem GARANT Xtric

GARANT Xtric – tak se jmenuje nový středicí svěrák od Hoffmann Group. Svěrák je vybaven novým rychlovýměnným systémem čelistí, který umožňuje pomocí mechanismu zaklapnutí nekomplikovanou a rychlou přestavbu bez použití nástrojů a také přesnost výměny v řádu mikrometrů. O 180 stupňů otočné nástavbové čelisti zajišťují velký rozsah upínání a vysokou variabilitu při fixaci konstrukčních dílů. Pro upnutí pomocí několika svěráků GARANT Xtric lze přesně nastavit střed tak, aby bylo dosaženo nejvyšší přesnosti. Protože maximální upínací síla až 25 kN fakticky působí až na konstrukční díl a nedochází tak ke zdvihu čelistí nebo dílu, je GARANT Xtric vhodný jak pro upínání polotovarů, tak i hotových dílů. Předvytlačení konstrukčních dílů není nutné a je tak možná až 50% úspora času na přípravu.

Click & Clamp: Rychlovýměnný systém čelistí s mechanismem zaklapnutí umožňuje svěráku GARANT Xtric rychlou výměnu čelistí bez použití nástroje.

U nového svěráku GARANT Xtric lze nástavbové čelisti vyměnit nebo otočit o 180 stupňů jen několika málo pohyby rukou – a to vše bez jakýchkoliv nástrojů. Nástavbové čelisti se zasunou do rybiny a přes dvě pružinové destičky se zatlačí směrem dolů, až zapadnou na své místo. Matici vřetena rovněž není třeba sundávat a opět ji našroubovávat. S tímto unikátním systémem zaklapnutí založeným na hesle „Click and Clamp“ může GARANT Xtric významně přispět ke snížení nákladů na přípravu. Díky svým otočným nástavbovým čelistem nabízí mimořádně široký rozsah upínání 0 až 144 milimetrů u modelu 80S a 0 až 194 milimetrů u modelu 80M, nejnovější model pak šířku čelisti 125 mm. Všechny modely jsou alternativně k dispozici také s kyvnými čelistmi. Ty přispívají k významnému zvýšení procesní spolehlivosti.

U svěráku GARANT Xtric působí upínací síla 25 kN přímo na konstrukční díl. Středicí svěrák je tak vhodný i pro upínání polotovarů.

Nový středicí svěrák GARANT Xtric s rychlovýměnným systémem čelistí je vhodný pro upínání polotovarů i hotových dílů. Díky upínací síle až 25 kN je předvytlačení zbytečné.

Je‑li použita čelist Gripp ve tvaru zubu GARANT, lze upustit od předvytlačení. Pro zákazníky, kteří již používají systém „Lang“, jsou zde odpovídající nástavbové čelisti ve tvaru zubu „System Lang“. Nástavbové čelisti jsou k dispozici jak s povlakem, tak i bez povlaku.

Pro upnutí větších obrobků pomocí několika středicích svěráků lze u GARANT Xtric nastavit střed upínání s přesností na mikrometry a v případě potřeby posunout na každou stranu až o 0,5 mm – tedy celkem o jeden milimetr. Jediné, co je třeba udělat, je povolit boční šroub, nově nastavit střed pomocí plochého klíče na matice s čelními otvory a poté šroub znovu utáhnout.

Součástí sortimentu jsou podélné drážky pro přesné vyrovnání na stole stroje, otvory pro polohovací systém Lang a adaptérové desky pro upnutí na systém s nulovým bodem GARANT Zero Clamp. Je možná také adaptace na jiné upínací systémy s nulovým bodem.

Nový středicí svěrák GARANT Xtric nabízí mimořádně široký rozsah upínání díky nástavbovým čelistem otočným o 180 stupňů.

Nový středicí svěrák GARANT Xtric lze objednat prostřednictvím eShopu Hoffmann Group a také prostřednictvím nového katalogu 2019/2020.

Tento i jiné inovativní produkty jste si mohli prohlédnout na MSV v Brně ve dnech 7. do 11. 10. 2019.


www.hoffmann-group.com

Mohlo by se Vám líbit

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto […]

MSV Metal Studénka uvádí do provozu tři velké letošní investice

Nový CNC horizontální vyvrtávací stroj, průběžný tryskací stroj a CNC elektroerozivní hloubicí stroj. To jsou tři největší investice letošního roku, které v těchto dnech uvádí […]

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]