Strojírenství

06. června 2019 09:26

Ceratizit: Vrtání pomocí profesionálních nástrojů

 

Dva typy vysoce výkonných monolitních vrtáků WTX Speed UNI a WTX Feed UNI, z produktové palety WNT, prošly inovací a nyní nabízejí značně vylepšené výkonové parametry. Modernizací povlaku Dragonskin a geometrie se oba nástroje dostaly na zcela novou kvalitativní úroveň. Nyní patří k absolutní špičce v oblasti vysoce výkonných monolitních TK vrtáků a pronikají do nových, dosud nedostižných sfér v oblasti HIGH‑END.

WTX Speed UNI

Název WTX Speed je vždy synonymem pro extrémně vysoké řezné rychlosti a dlouhou životnost. Díky realizaci inovativních změn geometrie se nyní podařilo podstatně zvýšit výkon vysokorychlostního vrtáku, a tím vyvinout jeden z nejlepších vysokorychlostních vrtáků na trhu. Vedle optimalizovaného tvaru řezné hrany a provedení rohu břitu nyní vrták WTX Speed disponuje jedinečným a ultra jemně vyleštěným profilem drážky, který umožňuje rychlejší odvádění třísek. Jeho extrémně robustní břit odolný proti opotřebení ve spojení s nově koncipovaným, univerzálním povlakem Dragonskin DPX148, který se vyznačuje zvlášť nízkým koeficientem tření, navíc garantují impozantně dlouhou životnost. V rámci testu, kterému se podrobily podobné konkurenční produkty, se prokázalo dokonce zdvojnásobení uváděných parametrů. Díky uskutečněné modernizaci se rovněž zdvojnásobily možné řezné rychlosti, a tyto vynikající parametry okamžitě katapultovaly vrták WTX Speed do čela pomyslného žebříčku vysokorychlostních vrtáků.

Vylepšení tvaru řezné hrany a provedení rohu břitu vedlo u vrtáku WTX Speed UNI k neuvěřitelnému zvýšení produktivity. Vedle delší životnosti garantuje tento vysokorychlostní vrták i maximální procesní spolehlivost.

WTX Feed UNI

Výrobní podniky, které v rámci vrtání vyžadují vysoké posuvy, se bez vrtáku WTX Feed neobejdou. Tříbřitý vrták WTX Feed od WNT vás přesvědčí svým agresivně působícím, samostředícím příčným břitem, který i v případě velmi ztížených podmínek obrábění zaručí maximální přesnost polohování. Navíc prokazatelně umožňuje dosahovat dvojnásobně až trojnásobně vyšších posuvů, než je tomu v případě používání konvenčních vrtáků. Nyní se vrták WTX Feed podrobil další modernizaci, čímž se ještě zvýšil jeho pracovní výkon. Vrták pro vysoké posuvy se zušlechtil pomocí legendárního povlaku Dragonskin DPX74S, díky němuž se již osvědčený univerzální vrták WTX Feed rázem dostal na zcela novou úroveň životnosti při obrábění. I u vrtáku WTX Feed došlo k výraznému prodloužení životnosti díky inovovanému povlaku a výsledky předčily očekávání. V kombinaci s některými změnami v geometrii, je nyní tento vrták mnohem univerzálnější. Uvedené přednosti navíc podtrhuje vysoká procesní spolehlivost. Jeho leštěné (ultra jemně hlazené) drážky jsou zárukou optimálního odvádění třísek s vlivem na prodloužení životnosti. Firma WNT, dnes CERATIZIT Česká republika, opět umocnila svoji pozici lídra v oblasti vrtání, a to i díky loňské akvizici firmy Komet do skupiny CERATIZIT Group.

Zlatý povlak Dragonskin garantuje u vrtáku WTX Feed UNI ještě spolehlivější proces vrtání a podstatné prodloužení životnosti. Tříbřitý vrták si Vás navíc zcela získá díky dvojnásobně až trojnásobně vyšším posuvům, než je tomu u konvenčních vrtáků.

Pokud se budete chtít přesvědčit o kvalitách nových vrtáků, WTX Speed a WTX Feed, nebo i jiných nástrojů z naší široké nabídky, kontaktujte prosím naše kompetentní techniky v terénu nebo se přímo obraťte na naše interní zkušené techniky na bezplatné lince 800 555 666.

Produktové video a další informace k vrtákům WTX Speed UNI a WTX Feed UNI naleznete na níže uvedené webové adrese.

Jan Gryč

www.wnt.com

Mohlo by se Vám líbit

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]

Bosch Connected World 2022 Kampaň pro digitalizaci: Bosch investuje další miliardy do oblastí budoucího digitálního růstu

Bosch spolupracuje s IBM na kvantové výpočetní technice Dr. Stefan Hartung: „Pro Bosch představuje digitalizace velké příležitosti ve všech oblastech podnikání.“ Do roku 2025: 10 […]

Software pro elektro inženýring v oblasti výstavby pivovarů

Na území ČR a SR je několik stovek minipivovarů jejichž kvalita piva je odlišuje od průmyslových velkovýrobců. Zde je příběh jednoho z nich. Pivovar Muflon je […]