Strojírenství

20. listopadu 2015 16:46

ALUTEC K & K, a. s.

Následující stránky jsou určeny nové redakční rubrice, jejímž úkolem je přiblížit Vám, kdo vlastně stojí za mnoha inzeráty, které vidíte v časopise KOVOINZERT a kdo jsou ti, kteří Vám prostřednictvím inzerce nabízejí své služby či výrobky. Jsem přesvědčená, že konečná volba zákazníka na dodavatele a výrobce požadovaných produktů padá především na základě osobního dojmu, který tvoří lidé, s nimiž má být obchod uzavřen. Rozhodla jsem se proto představovat v této rubrice tváře jednotlivých firem a zprostředkovat Vám krátké nahlédnutí do společností, které se v budoucnu mohou stát Vašimi novými obchodními partnery. Premiéra patří bratrům Kalábovým, které na našich stránkách pravidelně nacházíte pod logem společnosti ALUTEC K & K, a. s.

Inzerce

Setkání v sídle společnosti Alutec K & K jsme plánovali dlouhou dobu, a to především díky velké zaneprázdněnosti a mnoha zakázkám, které v současnosti fi rma má. I přes tento časový pres si na mě oba pánové udělali čas a v klidu, s humorem a přesností odpovídali na mé dotazy týkající se fi rmy. A co jsem se tedy dozvěděla?


Kdo je ALUTEC K & K?

Ing. Jan Kaláb, jednatel a výrobní ředitel, 61 let
kontakt: jkalab@aluteckk.cz
Ing. Zdeněk Kaláb, jednatel a obchodní ředitel, 54 let
kontakt: zkalab@aluteckk.cz

Předmět podnikání

Prodej, vývoj a výroba hliníkového konstrukčního systému

Historie

1994 – začátek podnikání
2005 – výstavba nové provozovny v Čelákovicích -Záluží, současné sídlo firmy
2010 – vstup na slovenský trh, pobočka Stará Turá
2015 – dokončení nové výrobní haly v Novom meste nad Váhom, rozšíření aktivit slovenské pobočky v Maďarsku

Společnost má 38 zaměstnanců.

Výhody konstrukčního systému

Rychlost a jednoduchost realizace. Spojení jednotlivých komponent bez nutnosti speciálních nástrojů či svařování. Pevnost, lehkost, vysoká variabilita. Pořizovací cena a dlouhá životnost.

Uplatnění

Pracovní stoly, transportní systémy, montážní linky, pásové a řetězové dopravníky, manipulátory, rámy strojů a bezpečnostní ochrany pracovišť i strojů. Ucelený přehled a nabídku najdete na www.aluteckk.cz


Prvotní myšlenka začít podnikat v oboru hliníkových konstrukčních systémů přišla docela náhodou. Stojí za ní sportovní kariéra Zdeňka Kalába, na jehož volejbalové zápasy v Itálii chodil zástupce společnosti zabývající se výrobou a prodejem hliníkových profi lů. Jazyková vybavenost a znalost mentality Italů byla skvělou půdou pro domluvu o dovozu hliníkových konstrukčních systémů do České Republiky. Vlastní pobočku začal v ČR rozjíždět Jan Kaláb (bratr Zdeněk se přidal až po dvou letech) a byl postaven před nelehký úkol. Změnit myšlení zákazníků a přesvědčit je, že to, co do této chvíle vyráběli z železných jeklů, lze plnohodnotně nahradit hliníkovým systémem, který u nás v roce 1994 nebyl běžně užívanou surovinou. Dalším problémem stojícím v cestě byla orientace spíše na německý trh.

Technické znalosti a prvotní snaha nabídnout zákazníkům konstruktivní a přínosná řešení stojí za postupným pronikáním na český trh a upevněním pozice mezi předními hráči. Stále více realizovaných zakázek odhalilo rozdílnost mezi českým a italským zákazníkem.

Co vyhovovalo v Itálii, u nás nenacházelo plné uplatnění. Logicky došlo k založení vlastního vývoje a výroby hliníkových konstrukčních systémů, přesně na míru českým zákazníkům.

Společnost ALUTEC K & K se zabývá výhradně zakázkovou výrobou, nenabízí žádné typizované série, ale vše vytváří dle přesných specifi kací zákazníků. Úzká spolupráce obchodníků s výrobou tak zajišťuje neustálý vývoj a zdokonalená řešení. Díky přímé komunikaci se do výroby dostávají přesné pokyny o tom, co je třeba vyrobit, jak by měl daný produkt vypadat a co přesně od něho zákazník očekává. Pružnost ve vývoji technického řešení a kvalitní realizace samotných zakázek je jedním z mnoha atributů, proč patří společnost bratrů Kalábových k nejvyhledávanějším dodavatelům hliníkových systémů. Vysoká variabilita konstrukčního systému umožňuje najít uplatnění v pestré škále oborů – od potravinářství, přes stavebnictví, automobilový průmysl, až po oblast strojírenství a výrobu jednoúčelových strojů.

V současnosti se, stejně jako mnozí z Vás, potýkají i zástupci ALUTEC K & K s nedostatkem pracovních sil. Při otevření tohoto tématu mě opět nemile zaskočila zmínka o marné snaze navázat spolupráci s učilišti, která by studentům mohla zajistit odpovídající praxi v moderní výrobní společnosti.

S podobnými zkušenostmi jsem se setkala během řady rozhovorů, napříč celou Českou republikou. Nezbývá zřejmě než doufat, že si zástupci školství co nejdříve uvědomí, že neučí teoretické poznámky a zastaralé texty v učebnicích, ale především získání praktických dovedností.

I přes tuto skutečnost se fi rmě ALUTEC K & K daří dobře a přesto, že zazněla během našeho povídání poznámka: „To tam nepište, přece jenom jsme v Čechách,“ budu ráda, pokud projde korekturou.

Můj osobní dojem? Na prvním místě zde není urputná snaha prodat cokoliv, ale nabídnout adekvátní a plně vyhovující řešení zákazníkovi. Nabídnout mu odborné znalosti, jednat vždy férově, zodpovědně a zbytečně nehledat problémy tam, kde nejsou. Dbát na rychlost, ale i kvalitu dodaných celků. Řídit se mottem: Žij a nech žít!

Přátelské přijetí u bratří Jana a Zdeňka Kalábových (zleva)

 

redakce INFOCUBE s. r. o.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]