Strojírenství

23. listopadu 2017 12:14

70 let výroby vozů ŠKODA v Kvasinách

Vozy ŠKODA opouštějí výrobní linku v Kvasinách již od roku 1947. 8 000 zaměstnanců dnes vyrábí přibližně 1 000 vozů denně. Na počátku roku 2017 zde bylo vyrobeno dvoumilionté vozidlo značky. V budoucnu má být v lokalitě ve východních Čechách vyráběno více než 300 000 vozidel – kvůli tomu společnost ŠKODA AUTO průběžně modernizuje výrobní závod.

V současné době zažívá závod ŠKODA AUTO v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii. V rámci SUV-ofenzívy, která začala s modelem ŠKODA KODIAQ, investuje výrobce celkem okolo sedmi miliard korun do modernizace výrobních procesů.

„Kvasiny jsou špičkovým závodem s dlouhou tradicí a vynikajícími a vysoce kvalifikovanými zaměstnanci,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro výrobu a logistiku. „Jako důležitý výrobní pilíř přispívá náš závod v Kvasinách významně k dosažení výrobních cílů definovaných v naší Strategii 2025. V nadcházejících letech se zde roční objem výroby bude nadále zvyšovat. Za tímto účelem do této lokality významně investujeme a z Kvasin vytváříme kompetenční centrum pro výrobu vozů nejen kategorie SUV,“ dodal dále Oeljeklaus.

Inzerce

Již od roku 1934 jsou ve východočeském výrobním závodě vyráběny automobily, o 13 let později zahájila automobilka ŠKODA v Kvasinách výrobu vozu ŠKODA SUPERB – již tehdy byl vlajkovou lodí značky. V následujících letech zde kromě jiného vznikly modely FELICIA (1958–1964), 110 R Coupé (1970–80), PICK-UP (1995–2001), první a druhá generace modelu SUPERB, ŠKODA ROOMSTER nebo ŠKODA YETI.

V současné době zažívá závod ŠKODA AUTO v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii. V rámci SUV-ofenzívy, která začala s modelem ŠKODA KODIAQ, bude výrobce investovat okolo sedmi miliard korun do modernizace výrobních procesů. V nadcházejících letech se výrobní kapacita zvýší na více než 300 000 vozidel ročně. V současné době se zde vyrábějí modely ŠKODA SUPERB, ŠKODA KODIAQ a nové kompaktní SUV ŠKODA KAROQ. Závod ŠKODA AUTO v Kvasinách vyrábí také SUV SEAT ATECA.

Počet zaměstnanců v roce 2016 vzrostl o dalších 2 600, v současnosti má ŠKODA AUTO v Kvasinách přibližně 8 000 zaměstnanců. Společnost je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Kromě toho investuje automobilový výrobce do regionální infrastruktury a podporuje přitažlivost lokality prostřednictvím podpory společensky prospěšných projektů.

www.skoda-auto.cz


ŠKODA AUTO
• Je jednou z nejvíce tradičních automobilových společností na světě, založená v roce 1895 – v průkopnických dnech automobilového průmyslu. Sídlo společnosti zůstává nezměněno – Mladá Boleslav.
• V současnosti má následující řady osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB.
• V roce 2016 dodala více než 1 milion vozidel zákazníkům na celém světě.
• Od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen, který patří k nejúspěšnějším výrobcům automobilů na světě. ŠKODA vyrábí a vyvíjí v rámci koncernu samostatně, kromě vozidel, také komponenty, jako jsou motory a převodovky.
• Provozuje v České republice tři lokality; vyrábí v Číně, Rusku, Slovensku, Alžírsku a Indii především prostřednictvím koncernových partnerství, na Ukrajině a v Kazachstánu s místními partnery.
• Zaměstnává více než 30 000 lidí po celém světě a působí na více než 100 trzích.


 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]