Strojírenství

10. března 2016 12:59

3M Nové inovační centrum v Praze

Technologická společnost 3M otevřela v České republice, 9. 2. 2016, již druhé inovační centrum. Unikátní bude tím, že umožní testovat nové materiály a pracovní postupy v podmínkách reálné výroby.

 

Vývoj zákaznických aplikací se tím ještě zrychlí. To vše v prostředí simulujícím reálný výrobní proces. Firmy tak mohou prostřednictvím inovačního centra 3M rychleji reagovat na poptávku zákazníků. „Doba přípravy testování aplikací se tím zkrátí, čímž zvýšíme spokojenost našich zákazníků,“ odhaduje Rudolf Melezinek, technický ředitel 3M Central Region.

Plocha o rozloze 350 m2 umožní testovat aplikace pro hlavní průmyslová odvětví v ČR, tedy pro automobilový průmysl a výrobu dalších dopravních prostředků, kovozpracující průmysl, energetiku a další. „Lokální inovační centra 3M jsou vybavena například stroji pro trhání, klimatickou komorou nebo různými typy průmyslových brusek. Máme zde i tzv. hlukovou kabinu, kde můžeme simulovat hlukovou zátěž, a tak pro zákazníky ověřit uživatelský komfort našich chráničů sluchu,“ potvrdil Rudolf Melezinek. Nespornou výhodou je, že 3M může díky tomuto vybavení testovat zákaznické aplikace přímo v České republice. Typickým příkladem využití nového inovačního centra bude například vytipování optimálního produktu na broušení, včetně navržení aplikačního postupu a parametrů aplikace. Stejně tak inovační centrum nabízí zázemí pro školení operátorů zákazníků 3M.

První inovační centrum otevřela společnost 3M v Praze před třemi lety. Za tuto dobu umožnilo vznik osmi technických pracovních míst. „Inovační centrum pracuje ročně na více než stovce technických projektů. Pro automobilový průmysl technicky podporujeme projekty s partnerským lokálním zpracováním 3M materiálů do nového produktu. V mnoha případech jsme zkrátili přípravu vzorků či tvorbu prototypů výrobku zákazníka z týdnů na dny,“ prozradil Rudolf Melezinek. Na celém světě má 3M síť více než 53 inovačních center. 3M je přední globální technologická společnost. Její české zastoupení se řadí mezi významné partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. Cílem společnosti je ocitnout se blíže svým zákazníkům ve smyslu testování a vývoje aplikací. „Technologie a odbornost zaměstnanců 3M samy o sobě nestačí, rozhoduje konkrétní aplikace technologie u každého jednoho zákazníka. Aplikace musí splňovat nejen technické normy, ale současně i očekávání zákazníků,“ vysvětluje Rudolf Melezinek.

Prostory inovačního centra budou k dispozici i studentům, se kterými společnost 3M dlouhodobě spolupracuje. V prvním inovačním centru například hostila středoškolskou odbornou činnost.

solutions.3mcesko.cz

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]