Průmysl 4.0

06. března 2019 14:43

HANNOVER MESSE 2019: Obchodní platformy – infrastruktury pro nové obchodní modely

Obchodní modely založené na platformách ukazují cestu budoucího vývoje. To, co je již v oblasti spotřeby běžné, se vyvíjí ve výrobním sektoru se zpožděním. Přesto je však mimo všechny pochybnosti, že platformová ekonomika hraje velkou roli ve výrobě strojů a zařízení – v rozvoji nových obchodních modelů a digitálních služeb. HANNOVER MESSE představí platformy, keré jsou průmyslu k dispozici.

Od 1. do 5. dubna 2019 otevře HANNOVER MESSE opět své brány. Na předním světovém veletrhu se bude prezentovat na 6 500 vystavovatelů. Hlavní téma zní „Integrated Industry – Industrial Intelligence“ a podtrhuje sílící význam strojového učení. Člověk bude využívat umělou inteligenci k tomu, aby se stroje a továrny řídily samy. Přitom se nejedná pouze o optimalizaci procesů nebo o energetickou efektivitu, ale také o rozhraní, protokoly a bezpečnost.

K průmyslové transformaci patří víc než jen propojené a inteligentní výrobní zařízení a produkty. Velkou roli hrají rovněž nové obchodní modely, které změní existující struktury trhu, a to v některých případech radikálně. „Digitální platformy spojí zákazníka s nabídkou“, říká Arno Reich, Senior Vice President  HANNOVER MESSE. „S tím souvisí zaprvé otázka, která IoT řešení nejlépe propojí člověka, stroje a procesy, ale také jde principiálně o to, kdo může nabídnout ideální výrobní systémy pro Průmysl 4.0.

Jak hodně se přitom obory IT a automatizace dále propojují, ukazují mimo jiné četné kooperace mezi odborníky na automatizaci a software, například  Adamos-Allianz nebo pracovní společenství založené ZVEI „5G Alliance for Connected Industries and Automation“.

S ohledem na digitalizaci jsou nová softwarová a IT řešení pro firmy ve zpracovatelském průmyslu obzvlášť významná. Přesně o to jde v halách 5 až 8 na HANNOVER MESSE v oblasti Digital Factory. Ke klíčovým tématům patří umělá inteligence a platformová ekonomika, stejně jako hybridní cloudy, augmented a virtual reality, 5G, blockchain, digital twins nebo ERP a MES systémy. Doposud jsou přihlášeni jako vystavovatelé firmy nabízející platformy a sofwarové firmy jako například Amazon Web Services, Atos, Dassault Systems, EPLAN, Huawei, IBM, Konica Minolta, Microsoft, Oracle, SAP, Siemens PLM a Software AG. Celkem představí více než 600 vystavovatelů svá řešení integrovaných procesů pro průmyslové využití.

Doprovodný program

HANNOVER MESSE nabízí více než 80 konferencí a fór. V oblasti  Digital Factory se mohou návštěvníci zúčastnit tří fór probíhajících po celou dobu veletrhu – Forum Industry 4.0, CAE Forum a Forum Industrial Security – nebo dvou jednodenních akcí: Additive Manufacturing Symposium 2. dubna a mezinárodní MES konference 4. dubna. Kromě toho budou uspořádány dvě zcela nové akce: Industrial Pioneers Summit 2. dubna v Convention Center a každodenní 5G-Arena v hale 16. Summit se zabývá otázkou „Co bude následovat po Průmyslu 4.0?“; Arena bude tvořit testovací základnu pro nadcházející implementaci 5G.

Partnerská země Švédsko je pro tento program perfektně připravená: švédská vláda sází na inteligentní průmysl se zaměřením na inovace, udržitelnost a digitalizaci. Přitom se země zaměřuje na švédsko-německé partnerství v inovacích, mimo jiné v oblastech mobility, test bedů a digitalizace malých a středních podniků. HANNOVER MESSE, vedoucí světová přehlídka Průmyslu 4.0, přivítá více než 100 vystavovatelů ze Švédska.

www.hannovermesse.de

 

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]