Průmysl 4.0

23. listopadu 2018 09:56

FENOMÉN 4.0 Jen technologie nestačí

Na začátku roku 2019 se určitě vyplatí vydat do Zlína, protože právě Zlín se stal místem konání celofiremní konference FENOMÉN 4.0, jejímž hlavním tématem bude dopad průmyslu 4.0 na podnikové procesy. Toto téma bude rozebíráno jak z pohledu výroby, kde mluvíme především o optimalizaci, digitalizaci, automatizaci a robotizaci výrobních procesů, ale také z pohledu méně tradičního a to sice dopadu moderních technologií na činnost HR oddělení.

V rámci konference se můžete těšit na více než 25 řečníků, kteří se o své zkušenosti podělí na dvou samostatných stage. Mezi řečníky najdete jak zástupce menších a středních společností, tak velkých globálních hráčů. Kompletní seznam řečníků naleznete přímo na stránkách Fenomen40.cz, kde je rovněž i program celé akce.

„Cílem konference je ukázat, že Průmysl 4.0 je záležitostí celého podniku a že spíše, než o revoluci, jde o evoluci, na kterou je potřeba reagovat a rozhodně se jí nebránit“, uvedla Vlaďka Lukašíková, ze společnosti CE-PA, která je organizátorem této konference.

Roboti zcela nenahradí lidskou práci, alespoň ne v dohledné době, a proto je součástí této konference také samostatná HR stage, která je určena zejména manažerům a specialistům na lidské zdroje. Právě tito pracovníci jsou odpovědni za to, aby našli a udrželi potřebný lidský kapitál společnosti. Vzhledem k současné situaci na trhu práce je to úkol opravdu obtížný.

V rámci HR stage je proto náboru a věnován samostatný blok přednášek. Mimo to se můžete těšit na informace týkající se zapojení virtuální reality do vzdělávání a také na přednášku Kláry Marečkové z O2 Czech Republic, která se přijde podělit o své zkušenosti v rámci vzdělávání mileniánů.

„Průnik prvků průmyslu 4.0 do oblasti HR, není tak markantní a na první pohled zřejmý jako u výroby samotné, přesto se nám podařilo najít spoustu zajímavých témat, které se oblasti automatizace a digitalizace velmi úzce dotýkají. Stále je to ale o lidech“, doplnil Tomáš Klein za společnost Grafton Recruitment, která se na organizaci akce rovněž podílí.

Aby podnětů a informací nebylo málo, pořadatelé konference si pro Vás rovněž připravili SMART stage, v rámci které si budete moci například vyzkoušet Chytré brýle od společnosti ACT-IN, ukázkové řešení virtuální reality v rámci náboru od společnosti PRIA System a jistě nepřekvapí, že se na této akci budete moci potkat s roboty.

Cílem konference FENOMEN 4.0 samotné je podnítit a rozdmýchat diskuzi uvnitř podniků a přispět tak k nalézání nových řešení stávajících problémů. Datum 24. 1. 2019 by tedy mělo být ve Vašich kalendářích obsazeno právě touto akcí, alespoň tedy u těch, jenž se zajímají o novinky a rádi drží krok s dobou.

 

www.fenomen40.cz , www.grafton.cz

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]