Práce

05. května 2024 08:00

OSTROJ roste a přijme desítky nových lidí. Zájem je hlavně o svářeče a zámečníky

Rostoucí opavská strojírenská firma OSTROJ plánuje v letošním roce přijmout přibližně 80 nových pracovníků. Společnost hledá zejména zkušené kandidáty na svářečské a zámečnické pozice, kterým chce ukázat, že i v Opavě můžou pracovat v moderním prostředí s moderními technologiemi.

Inzerce

„OSTROJ roste zajímavými projekty s vysokou přidanou hodnotou. Roste také technologicky – zapojováním moderních technologií do výroby i vývoje. Ať už jde o robotickou kovací linku nebo navrhování automatizovaných linek ve virtuální realitě,“ sděluje Aleš Martínek, generální ředitel společnosti OSTROJ, a pokračuje: „V reakci na probíhající transformaci našeho výrobního portfolia a rostoucí poptávku po našich produktech a službách chceme v roce 2024 přijmout přibližně 80 nových zaměstnanců.“

OSTROJ v současnosti zaměstnává téměř 800 zaměstnanců v pěti výrobních divizích. Nejvíce nových kolegů přijme na divizích Kovárna a kalírna, Strojírna a Důlní a průmyslové technologie. Chce obsadit pozice jako strojní zámečník, svářeč kovů, kontrolor, technolog a další. „Šikovný a zkušený svářeč si u nás dokáže vydělat nadprůměrné peníze. K tomu získá náborový příspěvek 40 000 Kč a velmi bohatý benefitní program. Dveře ale mají otevřené i méně zkušení pracovníci bez předchozí praxe, hlavní podmínkou je nebát se zaučit a chtít pracovat,“ uvedla Dagmar Stloukalová, personální ředitelka společnosti OSTROJ.

Svým zaměstnancům nabízí OSTROJ řadu benefitů. Patří k nim příspěvek na stravování ve vlastní kantýně, příspěvek na zdravotní péči, kulturu či sport a dopravu do zaměstnání, dále profesní vzdělávání, penzijní připojištění, zvýhodněné mobilní tarify. Další finanční odměny jsou pak navázány na dosažení a překročení plánovaného hospodářského výsledku.

Nábor OSTROJ podpoří kampaní, která si klade za úkol bořit mýty, jež můžou o strojírenském oboru panovat. „Jsme společnost se 75letou tradicí, to ovšem neznamená, že bychom stáli na místě. Rostoucí ambice firmy a perspektiva stabilního zaměstnání, to jsou hodnoty, kterými se chceme prezentovat. Uchazečům chceme ukázat, že mají možnost pracovat v moderním prostředí s moderními technologiemi, na projektech pro přední tuzemské i světové firmy. Ať už jde o výrobu mobilního bednění pro betonáž tunelů v Norsku, obsluhu robotické svařovací linky nebo práci na jedné z největších zinkovacích linek v České republice. Zkrátka OSTROJ roste a chceme, aby to lidé na pracovním trhu viděli jako kariérní příležitost,“ doplnila Dagmar Stloukalová.

Společnost OSTROJ jde vstříc budoucnosti i podporou technického vzdělávání. Spolupracuje se základními a středními školami v regionu, aby zajistila, že stejně jako OSTROJ, i budoucí generace techniků budou připraveny na výzvy 21. století.

Zdroj fotografií: OSTROJ a.s.


O společnosti OSTROJ:

OSTROJ a.s. patří k významným strojírenským firmám v České republice. Na trhu působí od roku 1948. Je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska a dosahuje tržeb na úrovni cca 1,6 miliardy Kč (rok 2022). Do výrobkového portfolia pěti divizí patří široká paleta výrobků, od opracovaných lakovaných svařenců, přes hydraulické a tiskařské válce, galvanické zinkování, tvrdé chromování, přesné obráběné dílce až po ocelové zápustkové výkovky a stroje pro podzemní stavitelství a hlubinnou těžbu.

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]