Plasty

20. dubna 2015 00:01

Zeptali jsme se 1-2015

Automatizace a robotizace. Průmysl zpracování plastů není výjimkou, kde automatizace doprovázená průmyslovými roboty hraje důležitou roli. A jakou roli hraje ve vaší společnosti? Proto jsme se zeptali:

„Pracují“ také ve vaší společnosti průmysloví roboti? Jaké máte plány v otázkách automatizace a robotizace?

 

Ing. Zdeněk Purkert,
ředitel společnosti Formplast Purkert, s. r. o.

Samozřejmě, že u nás pracují roboti! Bez nich by naše firma jen těžko dokázala udržet stabilní místo na trhu lisování termoplastů. Nedovedu si představit automotive výrobu světlovodných a dekorativních dílů bez využití robotů. Vzhledem k vysokým požadavkům na optické vlastnosti a technologickou náročnost je zásadní dodržet technologický cyklus stroje a bezpečnou manipulaci s díly. Robotizace hraje klíčovou roli v našem výrobním systému, díky němuž jsme schopni splnit požadavky našich zákazníků a zajistit efektivní výrobu. Také výroba v naší nástrojárně se dnes neobejde bez nasazení robotů, výměníků nástrojů a obrobků.

Naším plánem je i nadále využívat roboty pro zajištění stále vyššího množství výrobních operací a kontrol s fokusem na usnadnění práce člověka a zvyšování bezpečnosti práce.

Těším se na nové možnosti a zlepšení, které nám další vývoj v oblasti robotizace výroby přinese.

 

Miroslav Kolísek,
jednatel/majitel fi rmy ATEK s. r. o.

Ano, firma ATEK využívá roboty pro zefektivnění výroby z hlediska kvalitativního a ekonomického. Robotizace je hlavním faktorem pro zajištění stability procesu a je nedílnou součástí v oblasti controllingu našich výrobků, což nás posouvá na úroveň velmi kvalitního a spolehlivého dodavatele, který vykazuje minimální zmetkovitost.

Rostoucí trend v automatizaci pracovišť roboty zajišťuje dynamický rozvoj naší společnosti a udržení konkurenceschopnosti na trhu.

Roboty uvádíme v provoz ve všech oblastech výrobního procesu, kde dochází na dílech k vícero operacím, ať už mechanickým či montážním. Dále pak u optických dílů a dílů vysoce pohledových, abychom zajistili požadavky zákazníků na kvalitu a efektivitu ve stabilním procesu.

Do budoucna se chceme v tomto trendu ještě více angažovat a aplikovat jej v nové nástrojárně a logistickém centru.

 

Slavomír Kubo,
manažer kvality ve společnosti
HANIL E-HWA AUTOMOTIVE SLOVAKIA, s. r. o.

Naša firma pracuje v oblasti automobilového priemyslu. Naše portfólio výrobkov tvoria interiérové plastové diely, dverové výplne a výplne batožinového priestoru.

Naše najdôležitejšie výrobky sú výplne dverí. Pri ich výrobe používame ABB roboty, ktoré nanášajú lepidlo na plastové opierky, na ktoré sa následne vákuovým tepelným spracovaním nanáša koženka. Ako vstrekovacie zariadenia používame vstrekolisy značky YUSHIN. Súčasťou vstrekolisov sú roboty používané na presúvanie výliskov pre montáž a dopracovanie. Dôležitý kvalitatívny parameter pre výlisky je váha. Súčasťou vstrekolisových liniek je SPC stanica na kontrolu váhy výliskov.

Do budúcnosti sa plánuje aplikácia robotov pre automatické orezávanie vtokov a odstraňovanie nežiadúcich prestrekov.

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]