Plasty

08. října 2018 11:55

WITTMANN BATTENFELD s novým strojem řady VPower na veletrhu Fakuma 2018

Na letošní Fakumě, která se koná ve Friedrichshafenu od šestnáctého do dvacátého října, představí WITTMANN BATTENFELD pod motem “be smart” svůj nový vertikální vstřikovací stroj VPower v hale B1 na stánku 1204. Tímto strojem nyní WITTMANN BATTENFELD přenesl design PowerSeries také na sérii svých vertikálních strojů.

Naše novinka – nový VPower

Novinka: VPower 160
Prototyp nového stroje VPower byl zákazníkům a obchodním partnerům WITTMANN BATTENFELD poprvé předveden letos v červnu na výroční oslavě desátého výročí společnosti. Na letošní Fakumě bude poprvé k vidění pro širokou veřejnost. Po integraci do holdingu WITTMANN před deseti lety začal WITTMANN BATTENFELD postupně obnovovat celé portfolio svých strojů. Řada strojů, známá pod názvem PowerSeries, je nyní již dobře etablovaná na trhu. S vývojem VPower je nyní i konstrukční řada vertikálních strojů společnosti přemodelována tak, aby korespondovala s designem PowerSeries. Nový VPower vyniká především díky své energetické efektivitě, kompaktnosti a jednoduché obsluze. Bohatě dimenzovaný otočný stůl stroje je už ve standardní výbavě poháněný servo-elektrickým motorem zajišťujícím krátké rotační intervaly. Vstřikovací jednotka může být přestavena z vertikální polohy na horizontální a opačně i po uvedení do provozu. Navíc absence centrálního sloupu umožňuje využití volného místa k rozvodu médií nebo k instalaci kompaktního rozvaděče temperačního média. Díky svému otevřenému designu je stroj ideální pro integraci automatizace s funkcemi jako zakládání zálisků a odebírání hotových dílů. Na Fakumě bude funkčnost nového VPower demonstrována na stroji VPower 160/750 s otočným stolem o průměru 1600 mm. Stroj sám budě těžištěm celé prezentace.

Vysokorychlostní EcoPower Xpress pro obalový průmysl
Další novinkou prezentovanou na Fakumě bude EcoPower Xpress 160/1100+. Po úspěšném uvedení plně elektrických rychloběžných modelů s uzavírací silou mezi 400-500 tunami bude série EcoPower Xpress rozšířena i o stroje s menší uzavírací silou. EcoPower Xpress je vysokorychlostní plně elektrický vysoce výkonný stroj vhodný zejména pro tenkostěnné výrobky v obalovém průmyslu.

Na Fakumě bude nejmenší stroj z této série předveden při výrobě víčka z PP (Borealis, Austria) na čtyřnásobné formě, za využití IML technologie společnosti WITTMANN. IML systém je tvořen vysokorychlostním systémem s modelem robota W837 s bočním vstupem do formy. Za pomoci výměny očekávaných signálů přenášených v reálném čase mezi strojem a robotem, je čas otevření formy redukován na absolutní minimum. Víčka jsou vyráběna v cyklu, který trvá zhruba 3 sekundy. Stroj bude vybaven kondičním monitorovacím systémem CMS společnosti WITTMANN BATTENFELD, který zajišťuje stálé monitorování stavu nejdůležitějších parametrů.

WITTMANN 4.0 předváděcí buňka, vybavená HiQ softwarovými balíčky

Multikomponentní technologie na servo-hydraulickém stroji SmartPower 240 a plně elektrickém MicroPower 15
Návštěvníkům Fakumy bude dále předvedena COMBIMOULD technologie na jednom stroji ze servo-hydraulické řady SmartPower. Na stroji SmartPower 240/750H/210S bude na jednonásobné formě vyráběn zadní kryt teachboxu WITTMANN R9 z materiálů ABS a TPU. Hotové díly budou odebírány robotem WX142 s překládacím a odebíracím chapadlem společnosti WITTMANN. Chapadlo přesune předlisky do druhé dutiny pro vstřikování jiným materiálem. Aby byla zajištěna dohledatelnost výrobních dat, natiskne inkoustová tiskárna následovně na výlisek QR kód. Výlisky budou dále roztříděny a uloženy na pásový dopravník.

WITTMANN R9 Teachbox – zadní kryt
displeje je vstřikovaný na SmartPower 240

Při druhé aplikaci technologie COMBIMOULD bude vyráběn komponent senzoru pro lékařský měřicí přístroj, a to na dvoukomponentním stroji ze série MicroPower, speciálně navrženém pro vstřikování mikrodílů. Jedná se o stroj MicroPower 15/10H/10H se čtyřnásobnou formou od firmy Wittner, Rakousko. Sférická membrána tenká jako břitva, která je vstřikována z TPE, slouží k měření specifického tlaku uvnitř měřicího zařízení. Součásti budou zpracovány ve sterilním prostředí uvnitř laminárního boxu, který se nachází uvnitř stroje. Následně budou vyjmuty SCARA robotem W8VS4 společnosti WITTMANN, speciálně navrženým pro tento stroj. Součásti poté budou zkontrolovány kamerovým systémem integrovaným ve stroji a poté umístěny na pásový dopravník.

MicroPower 15/10H/10H COMBIMOULD

WITTMANN 4.0 buňka vybavená HiQ softwarovými balíčky
Plný rozsah integrace WITTMANN 4.0 bude prezentovaný na Fakumě na stroji EcoPower 90/350, do jehož řídicího systému UNILOG B8 je integrovaný robot společně se všemi připojenými periferiemi, kterými jsou například temperační přístroje TEMPRO, gravimetrická dávkovací zařízení GRAVIMAX, sušičky DRYMAX nebo elektronické regulátory průtoku FLOWCON. Novinkou je využití elektronického datového listu v řídicím systému UNILOG B8. Tato data slouží ke konfiguraci výrobní buňky integrované prostřednictvím WITTMANN 4.0 routeru v souladu s vybraným datovým souborem pro příslušnou formu, včetně všech nutných doplňků jako jsou roboty, temperační přístroje, sušičky nebo průtokoměry. Prostřednictvím “plug & produce” módu je výrobní buňka připravena ke startu prakticky ihned. Všechna pro management kvality potřebná data ze stroje a periferií jsou dostupná prostřednictvím WITTMANN 4.0. Navíc WITTMANN 4.0 routery umožňují bezpečný přístup samostatné IP adresy (Single Point Entry) ke všem modulům výrobní buňky za účelem servisu přes webové rozhraní.

Stroj bude současně vybaven WITTMANN BATTENFELD softwarovými balíčky HiQ-Flow, HiQ-Melt a HiQ-Metering, jejichž funkčnost bude rovněž předvedena na Fakumě. HiQ-Flow je systém regulace vstřikování v závislosti na viskozitě vstřikovaného materiálu, s jehož pomocí jsou kompenzovány vlivy teploty a výrobní šarže na viskozitu materiálu, a tím je zabezpečena konstantní kvalita vstřikovaných dílů. HiQ-Melt je metoda monitoringu kvality materiálu, která umožňuje jednoduché odhalení odchylek v kvalitě materiálu díky měření spotřebované energie při plastifikačním procesu. HiQ-Metering určuje aktivní uzavírání zpětného kroužku pro zajištění přesného množství materiálu, vstříknutého do formy při každém cyklu tak, aby byla zajištěna extrémní přesnost hmotnosti dílu. Navíc bude stroj vybavený i systémem CMS pro monitorování stavu stroje od společnosti WITTMANN BATTENFELD.

Informace a poradenství v expertním koutku WITTMANN 4.0 v servisním centru
Pro návštěvníky Fakumy bude v hodinových intervalech předváděna prezentace s detailními informacemi o integraci, HiQ- softwarových balíčkách a CMS strojovém monitorovacím systému.
Servisní centrum WITTMANN BATTENFELD nabídne rady nejen ohledně MES systémů společnosti WITTMANN BATTENFELD, ale také o webovém a vzdáleném servisu a zpracovatelské technologii.
V expertním koutku plastifikačních jednotek budou předvedena nejnovější řešení šneků a zpětných ventilů demonstrující jejich výhodu pro zákazníky. S příslušnými experty zde mohou zákazníci prodiskutovat řešení na míru.


Skupina WITTMANN je přední celosvětový výrobce vstřikovacích strojů, robotů a periferních zařízení pro plastikářský průmysl se sídlem ve Vídni, Rakousko. Sestává ze dvou hlavních obchodních oblastí WITTMANN a WITTMANN BATTENFELD. Skupinu tvoří osm výrobních závodů v pěti zemích a prostřednictvím svých 33 dceřiných společností i obchodních zastoupení dodává výrobky na všechny významné světové trhy.
WITTMANN BATTENFELD realizuje další budování své pozice na trhu jako významný dodavatel vstřikovacích strojů a specialista pro pokrokové technologie procesů. V letošním roce firma oslavila již 10. výročí převzetí firmou Wittmann Kunststoffgeräte GmbH.
V současné době pracují stroje a zařízení WITTMANN a WITTMANN BATTENFELD ve více než 200 lisovnách plastů v České a Slovenské republice. Uživatelé strojů jsou především výrobci technických plastových dílů orientovaní na automobilový a elektrotechnický průmysl.


Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o
Malé Nepodřice 67, Dobev
CZ-39701 Písek
tel.: +420 384 972 165
info@wittmann-group.cz
www.wittmann-group.cz

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]