Plasty

23. září 2016 00:25

WITTMANN BATTENFELD s inovativním nadšením na veletrhu K 2016

WITTMANN BATTENFELD na veletrhu K 2016 v Düsseldorfu od 19. do 26. října v hale 16, stánku D22 prezentuje pod mottem „be smart“ (buď chytrý) mnoho inovativních novinek. Největší novinkou letošního veletrhu K je nový řídicí systém Unilog B8, který bude instalován na všech vystavovaných strojích série Power. Bude možno vidět ale i novinky z oblasti strojní technologie. Napojení do světa Průmyslu 4.0 přitahuje jako červená nit díky mnoha vystaveným exponátům.

Naše veletržní novinka: Nový řídicí systém UNILOG B8

Nový řídicí sytém UNILOG B8 od WITTMANN BATTENFELD – poprvé byl nasazen na stroji EcoPower při oslavách 40tého výročí skupiny WITTMANN – bude na veletrhu K v Düsseldorfu průběžně k vidění na všech strojích. Tato nová generace řídicího systému se od stávající generace odlišuje přídavnými funkcemi a ještě vyšším uživatelským komfortem. Prostřednictvím otočného 21,5″ Full HD Multitouch displeje v odpovídajícím designu je možné vyvolat funkce procesu pomocí řízení gest (zvětšení/přejíždění prstem), přitom paralelně jsou ovládány volitelné provozní funkce a to prostřednictvím haptických tlačítek umístěných na centrální konzoli stroje.

Inzerce

Vizualizace a ovládání stroje pracuje pod novým operačním systémem Windows® 10 IoT, který umožňuje bohaté možnosti pro moderní ovládací plochy a jednoduché propojení s otevřeným světem aplikací Windows®. Rozdělené zobrazení displeje umožňuje současné zobrazení rozdílných funkcí. To má zvláště tu přednost, že je možno pomocí technologie WITTMANN 4.0 na jedné obrazovce paralelně zobrazovat a obsluhovat stroj i periferní zařízení. Asistenční a pomocné systémy podporují uživatele při nastavení stroje a optimalizaci procesů.

Další zajímavé veletržní novinky:

EcoPower Xpress 400/1100+ s aplikací IML
WITTMANN BATTENFELD představuje vývoj nového plně elektrického stroje určeného pro rychlé cykly, především z oblasti obalové techniky. Stroj se vyznačuje vysoce dynamickými pohony jednotlivých os, jako je vstřikování, zavírání a otevírání formy. Pohony dosahují nejvyšší míry efektivity a velmi vysokou přesnost regulace.

EcoPower Medical 110/350
Další z řady plně elektrických strojů řady EcoPower představí celou výrobní linku z oboru medicínské techniky. Celá linka je koncipována pro práci v čistém prostředí. Pod mottem „be smart“ zde bude představeno dálkové ovládání stroje pomocí externího tabletu vně čistého prostoru. Toto je důležitý modul ve smyslu „chytrého stroje“ dle konceptu „Průmysl 4.0“ podle VDMA.

Hybridní technologie bude představena na stroji EcoPower 110/350

Ve spolupráci s Aachenským plastikářským institutem bude představena výroba hybridního strukturovaného dílu. U této aplikace bude předvedeno hluboké vytažení plechového kotouče a „zadní vstřikování“ ve formě. Plech se speciální povrchovou úpravou bude vkládán robotem Wittmann s novým řídicím systémem R9. Ve spojení s novým řízením stroje B8 zde bude předveden společný vývoj ve smyslu „vše z jedné ruky“.

Technologie vstřikování strukturální pěny CELLMOULD® na velkém stroji MacroPower

Na stroji MacroPower 1100/8800 budou mít návštěvníci možnost se přesvědčit o přednostech technologie vstřikování strukturální pěny CELLMOULD® vyvinuté firmou WITTMANN BATTENFELD. Tato technologie umožňuje výrobu velmi lehkých dílů s vysokou pevností. Oblast aplikací najdeme hlavně v automobilovém průmyslu. Pod titulem „chytrý servis“ bude na tomto stroji jako novinka z oblasti „Průmyslu 4.0“ poprvé představen systém CMS (Conditon Monitoring System). Důležité stavové veličiny stroje jsou snímány senzory, vyhodnoceny řídicím systémem a prostřednictvím podnikového systému MES jsou následně vygenerována data pro plánovanou údržbu stroje.

Vícekomponentní vstřikování

Technologie vícekomponentního vstřikování bude představena poprvé u konstrukční řady SmartPower, konkrétně na stroji SmartPower 180/525H/210L, kde bude předvedena výroba pitných uzávěrů v kombinaci termoplastu s tekutým silikonem.

Další novinkou na stánku WITTMANN BATTENFELD bude stroj MicroPower 15/10H/10H – první 2komponentní stroj koncipovaný pro výrobu velmi malých dílů a mikrodílů. Stroj je vybaven dvěma paralelními vstřikovacími jednotkami s otočným talířem. Aplikace z oblasti elektrotechniky představí výrobu miniaturního konektoru v kombinaci materiálů PC a elektricky vodivého PC.

Vstřiko-vyfukování na stroji SmartPower 240

Další zajímavá a chytrá výrobní technologie bude demonstrována na stroji SmartPower 240/1330. U této aplikace budou vstřikovány 150 ml preformy z PP, které pak budou následně ve formě vyfouknuty. Forma je třístaniční, vybavená indexovou deskou. V první pozici jsou vstřikovány preformy, které jsou poté ve druhé pozici vyfouknuty a ve třetí pozici jako volně padající vyhozeny.

Vertikální stroj s otočným stolem a automatizací

Vedle strojů série Power bude na letošním veletrhu K představen i vertikální stroj s otočným stolem CM 40/210 R128 s automatizací. Jedná se o novou konstrukční řadu CM-R. Stroj s uzavírací silou 400kN se vyznačuje bezsloupkovou uzavírací jednotkou v C-rámu, která tak umožňuje maximální využití prostoru formy a servoelektricky řízenou vstřikovací jednotkou.

„Be smart“: Svět Průmyslu 4.0 na stroji SmartPower 350

Na všech exponátech vystavených na veletrhu K bude realizováno a demonstrováno propojení strojů a periferií do sítě prostřednictvím WITTMANN 4. 0.

Chytrá výroba pomocí individualizace a pochopitelnosti z hlediska kritérií Průmyslu 4.0 je tématem na exponátu SmartPower 350. Novinkou z tohoto pohledu bude plně automatizovaný a plně integrovaný stroj servohydraulické výrobní řady SmartPower, u kterého budou mít návštěvníci možnost živě shlédnout výrobu individualizovaných výlisků. Na stroji SmartPower 350/3400 bude vyráběna atraktivní nákupní taška s možností individuálního potisku. Návštěvník může u terminálu zadat své jméno. Pro obdržení tašky s osobním potiskem dostane výtisk QR kódu, který potom načte u vydávací stanice. Jakmile je QR kód naskenován, bude následující vyráběná taška vybrána z produkce a dopravena k laserové stanici, kde bude individuálně popsána. Manipulace s taškami bude prováděno pomocí robota Wittmann W843 pro s novým řízením R9.

S WITTMANN 4.0 do světa PRŮMYSLU 4.0

Jak již bylo poznamenáno, bude pomocí WITTMANN 4.0 realizováno síťové propojení na všech strojích a periferiích vystavených na veletrhu K. Pomocí nového řídicího systému B8 mohou být propojeny a obsluhovány připojené roboty a periferní zařízení pomocí jedné ovládací plochy Windows. Tím je umožněna interakce mezi jednotlivými přístroji a celý pracovní proces optimálně vzájemně odsouhlasen a pochopen. Router WITTMANN 4.0, vlastní vývoj firmy WITTMANN, přitom přináší důležitou ochranu dat v celém systému. Přístup k pracovní buňce přitom dostanou jen ta zařízení, která byla na routeru jednoznačně identifikována prostřednictvím bezpečnostního certifikátu. Router je integrován do vstřikovacího stroje a i s připojenými periferiemi spojen se sítí zákazníka. Pomocí Wittmann 4.0 tak odpadá manuální zadávání IP adres pro jednotlivá zařízení v pracovní buňce. Tím je umožněno dynamické připojení a rozpojení přístrojů během provozu zařízení podle motta: „Plug and Produce“ a zajištěny i další přednosti jako je připojení na MES nebo ERP systémy, popř. přístup ke vstřikovacímu stroji, robotu a ostatním periferiím prostřednictvím OPC UA. Technologie WITTMANN 4.0 otevírá cestu do světa PRŮMYSLU 4.0 a umožňuje navíc důležitý přínos ke kybernetické bezpečnosti ve výrobních závodech.

Zastoupení pro CZ a SK:

V červenci letošního roku byla za účelem rozšíření aktivit ve Slovenské republice založena nová dceřiná firma Wittmann Battenfeld SK spol. s r.o. se sídlem v Trenčíně. Obě firmy v ČR a SR budou velmi úzce spolupracovat pro zajištění služeb zákazníkům ve společném regionu na velmi vysoké úrovni.


Wittmann Battenfeld

Skupina WITTMANN jako jediná na světě nabízí ucelený výrobní program periferií a strojů na zpracování plastů:

  • roboty, manipulátory i komplexní automatizovaná pracoviště, IML-systémy
  • vstřikovací stroje Wittmann Battenfeld
  • lokální i centrální zařízení na sušení a dopravu granulátu
  • temperační přístroje, chladící zařízení a průtokoměry
  • drtiče vtoků i dílů

Výrobní závody skupiny WITTMANN BATTENFELD jsou umístěny v Rakousku, Maďarsku, Francii, USA, Kanadě a Číně. Tato celosvětová skupina dodává prostřednictvím svých dceřiných společností a obchodních zastoupení výrobky do 70 zemí světa a objemem své produkce především v oblasti automatizace vstřikovacích procesů zaujímá dominantní postavení na světovém trhu. V současné době pracují stroje a zařízení WITTMANN BATTENFELD ve více než 200 lisovnách plastů v České a Slovenské republice. Uživatelé strojů jsou především výrobci technických plastových dílů orientovaní na automobilový a elektrotechnický průmysl.


 

Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o.
Malé Nepodřice 67, Dobev
CZ – 39701 Písek
Tel: +420 384 972 165
info@wittmann-group.cz
www.wittmann-group.cz


Wittmann Battenfeld SK spol. s r.o.
Ľ. Stárka 2150/16
SK – 911 05 Trenčín
Tel: +421 32 642 0853
info@wittmann-group.sk
www.wittmann-group.sk


 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]