Plasty

20. dubna 2021 07:00

Trelleborg Sealing Solutions uvádí na trh nový těsnicí materiál FoodPro E75F1 pro použití v aplikacích v oblasti zpracování potravin a nápojů

Společnost Trelleborg Sealing Solutions uvádí na trh nový revoluční elastomerový těsnicí materiál FoodPro E75F1, který je v souladu s nejkomplexnějšími globálními předpisy vztahujícími se na materiály určené pro styk s potravinami. Tento materiál byl speciálně vyvíjen pro univerzální použití v aplikacích, které řeší komplexně zpracování potravin.

Inzerce

FoodProTM E75F1 šetří výrobcům potravinářských a nápojových zařízení čas a náklady tím, že usnadňuje specifikaci materiálů, které se celosvětově používají v jejich zařízeních. Kromě souladu s předpisy maximalizuje tento materiál na bázi ethylen-propylen-dienového kaučuku (EPDM) použitelnost pro celou řadu zpracovatelských zařízení a nabízí kompatibilitu s prakticky všemi potravinářskými produkty a čisticími systémy.

Mikkel Moerup, Global Segment Director Food & Beverage ve společnosti Trelleborg Sealing Solutions, řekl: ,,To, co dělá FoodProTM E75F1 tak jedinečným, je jeho všestrannost. Abychom dokázali co nejlépe podpořit naše zákazníky, bylo pro nás důležité vyvinout materiál, který bude možné použít ve všech zařízeních pro zpracování potravin a nápojů.”
,,Výrobci zpracovatelských zařízení se mohou spolehnout na to, že materiál FoodProTM E75F1 uspokojí potřeby jejich zákazníků, jelikož je vhodný pro nejširší škálu aplikací. Již není nutné specifikovat těsnicí materiály pro jednotlivé části zařízení dle toho, v jaké zemi budou používány, jaké suroviny budou zpracovávány a nebo s ohledem na čisticí procesy. Díky tomu je možné značně šetřit čas a zjednodušit výrobní procesy.”

Mikkel Moerup pokračuje, ,,Kromě standardních O-kroužků a jiných běžných těsnicích prvků lze materiálovou směs také vytvarovat do libovolného (technologicky a výrobně možného) tvaru tak, aby vyhovoval jedinečným potřebám našich zákazníků. Kombinací FoodProTM E75F1 s dalšími pryžovými, plastovými a kovovými materiály je možné vytvořit vícesložkové výrobky. Sjednocení několika částí do jedné komponenty eliminuje potenciální „mrtvý“ prostor, kde se mohou množit bakterie. Je tak podpořen hygienický požadavek, podstatně se zvyšuje čistota a rovněž je umožněno vytvářet pevná a spolehlivá řešení.”

FoodProTM E75F1 s tvrdostí 70 shore A je univerzální EPDM těsnicí materiál pro statické a polodynamické aplikace v potravinářském a nápojovém průmyslu, jako jsou například separátory, odstředivky, ventily, potrubní spojky a výměníky tepla. Jsou dostupná jakákoli provedení – od standardních O-kroužků až po vícesložkové produkty.

Materiál je stlačitelný lisováním a vstřikováním do složitých geometrických tvarů a odolává nedokonalostem v aplikacích. Je speciálně vyvinutý pro použití při zpracování mléka za vysokých teplot, včetně kojenecké výživy.

Zjistěte více o materiálu FoodProTM E75F1 nebo nás kontaktujte a my Vám rádi pomůžeme řešit utěsnění Vaší aplikace v oblasti zpracování potravin.

Webový seminář – FoodPro™ E75F1

Odborníci na materiály spolu s odborníky na potravinový a nápojový průmysl společnosti Trelleborg Sealing Solutions pořádají 11. května bezplatný webový seminář, na kterém bude tento nový těsnicí materiál představen. Účastníci se také dozví, jak může tento materiál šetřit čas a náklady výrobcům potravinářských a nápojových zařízení.

Zaregistrujte se již nyní


www.trelleborg.com

Mohlo by se Vám líbit

S neustálým důrazem na rychlost

Vysokozátěžové konzolové regály pro Mundinger Transport Mundinger Transport, speditérská firma specializující se na distribuci materiálu z oceli v tyčích, sází v novém skladu bádensko-württemberského Rudersbergu […]

Jednoduchá výpočetní tomografie – prostředek pro rychlou kontrolu kvality

Přední dodavatel inovativních 3D technologií, společnost MCAE Systems, přidala do svého portfolia průmyslové systémy pro výpočetní tomografii (tzv. počítačovou tomografii) od společnosti ZEISS. Inzerce Hlavní […]

Weidmüller Lanškroun kombinuje barvy plastových výlisků a pokračuje v technologickém rozvoji

Nástrojárna a lisovna plastů a kovů – společnost Weidmüller Lanškroun s.r.o. pořídila jako poslední novinku ve svém výrobním závodě vstřikovací stroj vícekomorového intervalového vstřikování. Díky […]