Plasty

08. září 2015 00:52

TIESSE ROBOT:

synonymum pro robotizované svařování

Svařování je „historický“ sektor firmy Tiesse Robot SPA. Společnost se sídlem ve městě Visano (Brescia, Itálie), je za využití úzké spolupráce s firmou Kawasaki Robot lídrem v oblasti automatizace a osvědčeným partnerem při řešení robotizace výrobních procesů.

Díky více než 30leté praxi v tomto oboru získala firma Tiesse Robot SPA výrazné technologické know-how a zkušenosti, které jsou podpořeny důrazem na vývoj a inovaci používaných systémů, což přináší i stále větší uplatnění robotizace v různých průmyslových odvětvích po celém světě.

Zásadní výhodou pro firmu Tiesse Robot SPA je propojení s japonských gigantem Kawasaki, který nedávno představil své inovativní řešení pro bodové a obloukové svařování.

Pokud jde o bodové svařování, v roce 2014 byla firmou Kawasaki představena nová řada průmyslových robotů model BX a BT s interním vedením kabelů a hadic s variací dosahu od 2200 do 3000 mm a nosností 100–300 kg. Konstrukce těchto robotů byla zaměřena na úsporu místa a zároveň se mohou pochlubit i optimalizovaným softwarem pro svařování s požadavkem na vysokou dynamiku při přesunu na malé vzdálenosti.

Uvedené modely robotů nabízejí i revoluční možnosti řízení periferních příslušenství jako např. ovládání servopohonů bodovacích kleští nebo přímé komunikace a synchronizace se všemi součástmi v pracovišti či robotizované lince.

Pro sektor obloukového svařování představila firma Kawasaki nový typ robotu model BA06N s nosností 6 kg a dosahem ramene 1450 mm, rovněž s interním vedením kabeláže a hadic, včetně aplikace nové kompaktní konstrukce zápěstí robotu, která umožňuje přístup do těžko dosažitelných míst v komplikovaných přípravcích.

Zároveň samotný vývoj a více než roční testování nového modelu průmyslového robotu Kawasaki řady BA potvrdilo, že na světový trh přichází typ robotu, který svými technickými vlastnostmi, dynamikou, přesností a rychlostí jednoznačně předčí své konkurenty v tomto sektoru.

Při vývoji nového modelu robotu byl kromě technických parametrů ramene robotu kladen velký důraz i na inovaci samotných řídících systémů, jehož výsledkem je nový typ rozvaděče robotu E01, který splňuje bezpečnostní podmínky PLD4.

Zmíněný rozvaděč v první řadě nabízí energetickou úsporu cca 20–30 % oproti předchozí verzi řídících systémů. Zároveň je nový rozvaděč doprovázen novým barevným, 6palcovým ovládacím panelem, který se vyznačuje jednak větší kompaktností z pohledu hmotnosti a rozměrů, ale i větší nabídkou funkcí pro programování robotu v ručním režimu nebo pro strukturální programování prostřednictvím jazyku Kawasaki AS a přímého využití logiky a funkcí systému K-Ladder.

Běžně používaným standardem jsou již komunikační sítě fieldbus pro propojení robotu s periferiemi a pro možnost přenosu digitálních i analogových dat.

Výsledkem charakteristik nových modelů průmyslových robotů Kawasaki je záruka prvotřídní technologie, podpořená strategickým propojením firmy Kawasaki a firmy Tiesse Robot SPA, které nabízí kombinaci nejmodernější technologie se zkušeností v sektoru automatizace/robotizace a tím ideálního partnera pro řešení projektů optimalizace výrobních procesů v různých odvětvích průmyslu.


Ing. Stanislav Červený – TIESSE Praha
Za Černým mostem 3/362, 198 00 Praha 9
Tel.: +420 281 940 727
E-mail: ts@tiessepraha.cz
www.tiessepraha.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]