Plasty

08. září 2015 00:52

TIESSE ROBOT:

synonymum pro robotizované svařování

Svařování je „historický“ sektor firmy Tiesse Robot SPA. Společnost se sídlem ve městě Visano (Brescia, Itálie), je za využití úzké spolupráce s firmou Kawasaki Robot lídrem v oblasti automatizace a osvědčeným partnerem při řešení robotizace výrobních procesů.

Díky více než 30leté praxi v tomto oboru získala firma Tiesse Robot SPA výrazné technologické know-how a zkušenosti, které jsou podpořeny důrazem na vývoj a inovaci používaných systémů, což přináší i stále větší uplatnění robotizace v různých průmyslových odvětvích po celém světě.

Zásadní výhodou pro firmu Tiesse Robot SPA je propojení s japonských gigantem Kawasaki, který nedávno představil své inovativní řešení pro bodové a obloukové svařování.

Pokud jde o bodové svařování, v roce 2014 byla firmou Kawasaki představena nová řada průmyslových robotů model BX a BT s interním vedením kabelů a hadic s variací dosahu od 2200 do 3000 mm a nosností 100–300 kg. Konstrukce těchto robotů byla zaměřena na úsporu místa a zároveň se mohou pochlubit i optimalizovaným softwarem pro svařování s požadavkem na vysokou dynamiku při přesunu na malé vzdálenosti.

Uvedené modely robotů nabízejí i revoluční možnosti řízení periferních příslušenství jako např. ovládání servopohonů bodovacích kleští nebo přímé komunikace a synchronizace se všemi součástmi v pracovišti či robotizované lince.

Pro sektor obloukového svařování představila firma Kawasaki nový typ robotu model BA06N s nosností 6 kg a dosahem ramene 1450 mm, rovněž s interním vedením kabeláže a hadic, včetně aplikace nové kompaktní konstrukce zápěstí robotu, která umožňuje přístup do těžko dosažitelných míst v komplikovaných přípravcích.

Zároveň samotný vývoj a více než roční testování nového modelu průmyslového robotu Kawasaki řady BA potvrdilo, že na světový trh přichází typ robotu, který svými technickými vlastnostmi, dynamikou, přesností a rychlostí jednoznačně předčí své konkurenty v tomto sektoru.

Při vývoji nového modelu robotu byl kromě technických parametrů ramene robotu kladen velký důraz i na inovaci samotných řídících systémů, jehož výsledkem je nový typ rozvaděče robotu E01, který splňuje bezpečnostní podmínky PLD4.

Zmíněný rozvaděč v první řadě nabízí energetickou úsporu cca 20–30 % oproti předchozí verzi řídících systémů. Zároveň je nový rozvaděč doprovázen novým barevným, 6palcovým ovládacím panelem, který se vyznačuje jednak větší kompaktností z pohledu hmotnosti a rozměrů, ale i větší nabídkou funkcí pro programování robotu v ručním režimu nebo pro strukturální programování prostřednictvím jazyku Kawasaki AS a přímého využití logiky a funkcí systému K-Ladder.

Běžně používaným standardem jsou již komunikační sítě fieldbus pro propojení robotu s periferiemi a pro možnost přenosu digitálních i analogových dat.

Výsledkem charakteristik nových modelů průmyslových robotů Kawasaki je záruka prvotřídní technologie, podpořená strategickým propojením firmy Kawasaki a firmy Tiesse Robot SPA, které nabízí kombinaci nejmodernější technologie se zkušeností v sektoru automatizace/robotizace a tím ideálního partnera pro řešení projektů optimalizace výrobních procesů v různých odvětvích průmyslu.


Ing. Stanislav Červený – TIESSE Praha
Za Černým mostem 3/362, 198 00 Praha 9
Tel.: +420 281 940 727
E-mail: ts@tiessepraha.cz
www.tiessepraha.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Veletrhy wire & Tube nastavují nové standardy

Globální hráči z celého světa na vrcholném setkání oboru v Düsseldorfu Inzerce Veletrhy wire & Tube potvrzují i v roce 2024 (s více než 2.600 vystavovateli z 65 zemí) […]

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]