Plasty

16. června 2023 10:14

Společnost ARBURG splňuje 5 mezinárodních norem

Jako průkopník digitalizace výroby plastových komponent získala společnost ARBURG v březnu 2023 navíc i dobrovolnou certifikaci podle normy DIN ISO/IEC 27001. Tato celosvětově uznávaná norma dokládá, že společnost ARBURG zavedla v oblasti informačních systémů efektivní systém řízení zabezpečení informací (ISMS) a podnikla vše pro to, aby splnila vysoké požadavky na zabezpečení informací i na základní bezpečnostní postupy.

Certifikované zabezpečení informací

Zabezpečení IT a ochrana osobních údajů je pro společnost ARBURG velmi důležitá, a to kaj v centrálním výrobním závodě v Loßburgu, tak ve vlastních organizacích z 25 zemí a 35 poboček po celém světě.
„Vzhledem k tomu, že nám toto téma leželo na srdci a již jsme byli z technické a organizační stránky dobře připraveni, podařilo se nám osvědčení získat za rekordních šest měsíců,“ vypráví Andreas Dümmler, vedoucí úseku Informační systémy ve společnosti ARBURG.
Osvědčení se získává každé tři roky a každoročně se navíc provádí podrobné posouzení rizik všech IT služeb, při němž je prováděna analýza podnikového managementu příležitostí. Kromě toho probíhají interní audity, posouzení managementu a monitorovací audity prováděné společností TÜV Süd. Jako mezinárodně uznávaná vytváří ISO norma 27001 „ochranný rámec“, aby bylo možné na bázi procesů, směrnic a zásad dále rozvíjet zabezpečení informací ve společnosti. Přesně to stále intenzivněji poptávají a požaduje stále více zákazníků, partnerů a dodavatelů.

Společnost ARBURG má certifikaci ISO ve všech důležitých odvětvích

Společnost ARBURG má certifikaci ISO ve všech důležitých oblastech a příslušné procesy transparentně dokumentuje v příslušných příručkách. Mezi ně patří:

  • ISO 9001 fpro řízení kvality,
  • ISO 14001 pro řízení ochrany životního prostředí,
  • ISO 29993 pro řízení kvality u vzdělávání,
  • ISO 50001 pro hospodaření s energií a
  • nově ISO 27001 pro bezpečnost informací.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]