Plasty

13. dubna 2016 00:21

Spektrofotometr Konica Minolta CM-700d

Váš trumf, když je dobrá barva v sázce

Potřebujete spolehlivého pomocníka při vašem snažení o maximální a opakovaně stálou barevnou kvalitu vašich produktů? Pak nesmí vaší pozornosti ujít další z ušlechtilých plnokrevníků ze špičkové stáje předního světového výrobce Konica Minolta – ruční spektrofotometr CM-700d.

Přístroj vás zaujme již na první pohled svou neobvyklou vertikální konstrukcí. Ta je ergonomicky velmi dobře promyšlená, aby padla jako ulitá do ruky úplně každému. Při vysoké četnosti měření během pracovní směny ocení její kompaktnost a odlehčenou hmotnost zcela všichni, zejména pak ženy. Významnou předností tohoto zařízení je, že jeho svisle vyčnívající měrná hlavice je schopna měřit i v místech, která jsou pro běžné, horizontálně koncipované přístroje zcela nedostupná. Tedy v prohlubních, vybráních či na konkávně prohnutých plochách. Univerzálnost použití CM-700d umocňuje celá řada volitelných doplňků. Průměr měrné apertury lze snadno změnit z 8 mm na 3 mm a měřit tak i na drobných předmětech. Díky nejrůznějším nástavcům je s nejvyšší přesností možno měřit substance jak v pevném, tak i v tekutém či v sypkém stavu. Speciální kryty slouží k uchránění proti zašpinění nejen optiky, ale i celého přístroje, a ten tak může neohroženě poskytovat své cenné služby i v těch technologicky nejobtížnějších podmínkách.

Váš druhý pohled přitáhne velký barevný LCD displej s šesticentimetrovou úhlopříčkou. Naměřená data jsou na něm dobře čitelná, jejich členění je velmi názorné a i díky záložkám připomíná Excel. K dispozici jsou zobrazení výsledků jak v numerické, tak i v grafické podobě, včetně diagramu L*a*b*, spektrální křivky či barevného napodobení samotných referenčních odstínů. Obsluha přístroje je naprosto intuitivní. Hlavní zásluhu na tom má logicky uspořádaný operační panel s několika funkčními a navigačními tlačítky, díky nimž může efektivní použití přístroje následovat téměř okamžitě po jeho vybalení, a to i bez podrobného prostudování příručky. K tomu přispívá rovněž skutečnost, že zařízení je napájeno ze čtyř běžně dostupných alkalinových článků typu AA, které jsou obyčejně vždy po ruce.

Pod krytem z tvrzeného plastu je zraku uživatele ukryto samotné srdce spektrofotometru CM-700d vyznačující se puncem japonské dokonalosti. Ta se projevuje jeho zcela bezkonkurenční přesností měření, krátkodobou i dlouhodobou reprodukovatelností obdržených výsledků a konečně dokonalou mezipřístrojovou shodou. Všechny tyto vlastnosti jistě oceníte, tak jako každý, komu záleží na špičkové kvalitě a renomé svých produktů bez jakýchkoliv kompromisů. Díky nim je CM-700d, stejně jako jeho dlouhodobě prověření předchůdci z dílny firmy Konica Minolta, už od chvíle svého uvedení na trh měřicím zařízením doporučovaným nejnáročnějšími světovými výrobci coby průmyslový standard a jeden z hlavních pilířů jejich garantované barevné kvality.

Měrná hlavice přístroje je standardní Ulbrichtova koule s geometrií d/8° a průměrem 40 mm umožňující díky zabudované leskové pasti simultánní měření barevnosti v režimech SPI i SPE (tj. včetně i s vyloučením spekulární komponenty). Měřené vzorky jsou během měrného cyklu nasvíceny vysoce energetickou xenonovou výbojkou zajišťující vysokou stabilitu a opakovatelnost výsledků dosažených i na velmi tmavých, tedy silně absorbujících odstínech. Okamžitou kalkulaci dat do veškerých používaných barevných souřadnic a indexů zajišťuje výkonný mikroprocesor.

I když CM-700d pracuje zcela autonomně na počítači, jeho připojením k databázové aplikaci SpectraMagic určené k profesionální kontrole barevné kvality se vám dostane nového, výrazně komfortnějšího uživatelského zážitku. Jednak tím, že si takřka neomezeně rozšíříte zpracovávaný objem dat z 1000 barevných standardů a 4000 vzorků daných paměťovou kapacitou zařízení. A také tím, že SpectraMagic poskytuje rozšířené numerické i grafické funkce pro výstup naměřených výsledků, jakož i pohodlný management, sdílení a reportování dat v rámci dodavatelsko-odběratelských řetězců. Při práci se softwarem vám jistě přijde vhod bezdrátová komunikace spektrofotometru s počítačem či tiskárnou prostřednictvím rozhraní Bluetooth, a to až na vzdálenost 100 metrů!

Spektrofotometr Konica Minolta CM-700d i jeho odlehčená verze CM-600d jsou špičková, uživatelsky příjemná zařízení, se kterými je radost pracovat při kontrole barevně kritických jevů v jakémkoliv průmyslovém odvětví. Své místo jistě najdou jak v nákupu surovin, tak i v produkci či ve výstupní kontrole, stejně tak jako v aplikační laboratoři či ve výzkumu. Vyznačují se spolehlivým – a tedy nízkonákladovým – provozem, jehož vítaným vedlejším produktem je rychlá návratnost vynaložené investice. S případnými dotazy nebo žádostmi o podrobnější informace či předvedení se prosím obracejte na autorizovaného zástupce firmy Konica Minolta v České republice, firmu Anamet.

Stanislav Šulla


ANAMET s. r. o.
Kováků 26, 150 00 Praha
tel.: + 420 257 328 175
fax.:+ 420 257 323 278
sales@anamet.cz
www.anamet.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]