Plasty

13. dubna 2016 00:11

SmartPower 350

Největší ze servohydraulické řady vstřikovacích strojů od WITTMANN BATTENFELD

Výrobní řada strojů SmartPower byla poprvé představena na veletrhu Fakuma 2014. V první fázi se jednalo o stroje s rozsahem uzavírací síly 25 až120 tun. V roce, kdy skupina WITTMANN oslaví 40. výročí svého založení, byla tato výrobní řada zkompletována o velikosti strojů 160 až 350 tun.

Nový SmartPower 350

SmartPower je standardně vybaven novým, energeticky vysoce efektivním servohydraulickým pohonem, který se vyznačuje vysokou dynamikou a nízkou emisí hluku. Kromě toho umožňuje tato technologie pohonu strojů SmartPower použití systému rekuperace kinetické energie KERS (Kinetic Energy Recovery System), který byl vyvinut pro elektrické stroje řady EcoPower. KERS přeměňuje kinetickou energii při brždění na elektrickou, která je využívána při paralelních pohybech ostatních pohonů, dále pro topení plastikačního válce nebo se používá pro udržování napájecího napětí řídicího sytému a může tak překlenout i případné krátkodobé výpadky elektrické sítě. Celková brzdná energie může být tedy plnohodnotně spotřebována uvnitř vstřikovacího stroje.

Inzerce


WITTMANN BATTENFELD dokončil rozšíření
výrobní řady SmartPower


Uzavírací systém strojů SmartPower je vybaven jedním centrálním uzavíracím hydraulickým válcem. Hydraulické bloky jsou u tohoto stroje integrovány přímo do uzavírací strany, což umožňuje vysokou regulační přesnost a dynamické průběhy pohybů. Dva symetricky uspořádané pojezdové válce slouží z hlediska formy k šetrnému náběhu síly, což současně zajišťuje významné zvýšení pojezdové rychlosti a snížení času suchého cyklu.


Firma WITTMANN oslaví v letošním roce 40 let od svého založení. Při příležitosti tohoto výročí bude ve Vídni pro zákazníky uspořádán ve dnech 8.–9. června rozsáhlý program s prezentací celého výrobního programu a s možností návštěvy hlavních výrobních závodů.

Skupina WITTMANN BATTENFELD jako jediná na světě nabízí ucelený výrobní program periferií a strojů na zpracování plastů:

  • roboty, manipulátory i komplexní automatizovaná pracoviště, IML-systémy,
  • vstřikovací stroje Wittmann Battenfeld,
  • lokální i centrální zařízení na sušení a dopravu granulátu,
  • temperační přístroje, chladicí zařízení a průtokoměry,
  • drtiče vtoků i dílů.

 

Regulace vstřikování probíhá u této řady strojů pomocí vysoce dynamického servopohonu. Otevřené konstrukční provedení zjednodušuje obsluhu a práci s přísunem a sušením materiálu.

Vysoce dynamický servomotor stroje SmartPower

Díky strojům řady SmartPower byla oblast uzavírací síly hydraulických strojů WITTMANN BATTENFELD zvýšena z dosavadních 300 tun až na 350 tun. Rovněž byly zvětšeny rozměry upínacích desek formy a otevření stroje. SmartPower 350 je vybaven prostornými rozměry upínacích desek a rozestupem mezi vodícími sloupy 800 × 720 mm, při současně velmi kompaktní zastavěné ploše stroje.

Rám stroje SmartPower s otevřenou konstrukcí disponuje ve třech směrech otevřenou oblastí pro vypadávání výlisků. Pro odebírání dílů je bez problému možno použít pásový dopravník.

Další zvláštností stroje SmartPower je lehká otočná vstřikovací jednotka až do konstrukční velikosti 3400. Tímto otočným provedením vstřikovacího agregátu je výrazně usnadněn přístup k trysce a šneku a tím i jejich snadná údržba.

Vstřikovací stroj SmartPower 350 byl představen na veletrhu Fakuma 2015 s jednonásobnou formou od firmy Georg Kaufmann, CH. Vyráběn byl kompozitní díl plněný přírodními vlákny (organoblech).

 

Centrální hydraulický uzavírací systém stroje SmartPower

 


Wittmann Battenfeld CZ spol. s r. o.
Malé Nepodřice 67, Dobev
CZ-39701 Písek
Tel: +420 384 972 165
Fax: +420 382 272 996
info@wittmann-group.cz
www.wittmann-group.cz


Výrobní závody skupiny WITTMANN BATTENFELD jsou umístěny v Rakousku, Maďarsku, Francii, USA, Kanadě a Číně. Tato celosvětová skupina dodává prostřednictvím svých dceřiných společností a obchodních zastoupení výrobky do 60 zemí světa a objemem své produkce především v oblasti automatizace vstřikovacích procesů zaujímá dominantní postavení na světovém trhu. V současné době pracují stroje a zařízení WITTMANN BATTENFELD ve více než 200 lisovnách plastů v České a Slovenské republice. Uživatelé strojů jsou především výrobci technických plastových dílů orientovaní na automobilový a elektrotechnický průmysl.


Na veletrhu Fakuma 2015 byl na stroji SmartPower 350 vyráběn kompozitní díl

 

Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]