Plasty

08. září 2015 00:41

SAX POLYMERS & PLASTOPLAN

Silní spojenci ve světě termoplastů

SAX Polymers Industrie ve spojení s firmou Plastoplan působí již více než 40 let na evropském trhu s termoplasty. Ve výrobních závodech ve Vídni a Oberiettu (Švýcarsko) produkuje širokou paletu sofistikovaných produktů.

Výrobní program SAX

Společnost SAX Polymers, certifikována ISO 9001, se specializuje zejména na produkci technických plastů. Kromě standardních produktových řad vyrábí materiály šité na míru zákazníkům, ať se to týká polymerů samotných, nebo druhu a obsahu plniva. Vychází tak vstříc individuálním přáním zákazníka na nestandardní produkty.

Výrobní portfolio zahrnuje v současné době více jak 6000 barevných odstínů, které je možné nabídnout v podobě barevného koncentrátu, případně na požadovaný odstín probarvit finální produkt.

Kvalitní vstupní suroviny, které společnost SAX Polymers pro kompaundaci používá, jsou zárukou kvalitního výrobku, který splní i ty nejnáročnější požadavky cílových zákazníků. Výrobní linky společnosti SAX využívají výhradně kvalitní dvoušnekové extrudery a gravimetrické dávkování aditiv. Konečný produkt je následně balen podle požadavků do 25 kg pytlů (PE nebo vícevrstvých), oktabinů, nebo je dopravován v silech.

Laboratoř

Vlastní laboratoř díky rozsáhlému vybavení provádí nejen vstupní a výstupní kontrolu, ale umožňuje i analýzu a testování produktů tak, aby materiál vyhověl i požadavkům těch nejnáročnějších aplikací s ohledem na splnění norem, například v automobilovém či v elektroprůmyslu.

Disponuje moderním zařízením na měření mechanických vlastností, MVR/MFR, hořlavosti resp. samozhášivosti podle norem UL94, Vicata, HDT, hustoty, povrchového odporu, DSC analýzy atd. K měření a nastavení barevných odstínů je k dispozici kolorimetrické zařízení.

Samozřejmostí jsou materiálové listy, atesty i výstupní protokoly, a to i v rozsahu případných měření, které si naši zákazníci vyžádají.

Ve spojení s odborníky společnosti SAX má vlastní laboratoř celkový dopad na flexibilitu a rychlost při vývoji nových produktů a jejich následnému začlenění do běžného výrobního programu.

Recyklace

Otázka ochrany životního prostředí je pro SAX Polymers osobní záležitost. Nejen správná manipulace s odpady z výroby, ale také využití a přepracování odpadů se stává stále důležitější a nezbytnou součástí každodenního života. S ohledem na stále větší nároky na šetrnost k životnímu prostředí společnost SAX neustále investuje do nových recyklačních zařízení, díky kterým je schopna nabídnout kvalitní regranuláty, standardně vybavené atesty.

Registrace UL®

Nejen pro elektrotechnický průmysl je důležité garantovat řadu vlastností materiálů, proto je již celá řada produktů SAXAMID certifikována laboratoří UL®, má tedy k dispozici kompletní žluté karty.

SAXAMID 226F5RY01

Jedním ze základních produktů pro elektrotechnický průmysl je samozhášivý polyamid 66 plněný 25 % skleněných vláken. Tento produkt je tou pravou volbou, pokud potřebujete bezhalogenový materiál, který splní požadavky V0 již při síle stěny 0,8 mm. V tomto případě je žlutá karta samozřejmostí. Široké využití najde při výrobě konektorů, jističů, přepěťových ochran a řady dalších aplikací.

SAXAMID 236Q33

Kaučukem modifikovaný materiál se řadí do rodiny superhouževnatých polyamidů. Extrémní rázová a vrubová odolnost i při mínusových teplotách z něj dělá vhodný produkt pro řadu aplikací v automobilovém průmyslu, ale i v dalších odvětvích – výrobě sportovních potřeb, namáhaných technických dílů. Cílem společnosti SAX Polymers je být prostřednictvím produktů, splňujícím nejvyšší nároky kvality, stabilním a silným dodavatelem pro své partnery.

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]