Plasty

24. září 2018 15:34

Řídicí systém Gestica od společnosti Arburg získává ocenění Red Dot Award

Svět designu se 9. července 2018 shromáždil v německém Essenu na prezentaci mezinárodně uznávaného ocenění za design „Red Dot Award“.

Red Dot Award 2018 – ocenění pro řídicí systém Gestica: na mezinárodní odbornou porotu velmi zapůsobil design a funkčnost průkopnického provedení řídicího systému Arburg.

Letos bylo přihlášeno více než 6 300 produktů z 59 zemí. Mezi nimi byl i řídicí systém Gestica od společnosti Arburg, jehož grafické rozhraní zvítězilo rozhodnutím 39členné odborné poroty Red Dot. Po systému freeformer z roku 2014 se jedná již o druhý produkt Arburg, který získal toto prestižní ocenění. To svědčí o inovační síle společnosti Arburg a velkém významu, který výrobce klade na design výrobku.

Ocenění Red Dot „Product Design“, jehož počátky se vztahují k roku 1955, je každoročně uděleno nejlepším výrobkům v 48 kategoriích. Letošní ocenění putovalo v příslušných kategoriích nejen za výrobky špičkových značek Ferrari a Apple, ale i za produktem od společnosti Arburg: Řídicí systém Gestica obdržel ocenění „Red Dot Award 2018“ v kategorii „Průmyslové zařízení, strojní zařízení a automatizace“.

„Uživatelsky přívětivý design řídicího systému je inspirován grafickým rozhraním inteligentních mobilních zařízení a současně si zachovává nezávislý výklad,“ zhodnotila produkt mezinárodní odborná porota. K důležitým kritériím patří míra inovace, ale i funkčnost, ergonomie a srozumitelnost.

Gestica spojuje estetiku, funkčnost a ergonomii
Porotci testovali funkčnost řídicího systému Gestica pomocí simulátoru, aby získali představu o jeho výhodách. Jednou z nich je ovládací prvek „EASYslider“, pomocí kterého lze jednoduše a přesně řídit pohyby při nastavování vstřikovacího stroje a zobrazovat je pomocí technologie LED s proměnlivou barvou.
Přetažením podél lišty na okraji obrazovky lze řídit zrychlení a zpomalení. Kromě toho je průkopnický řídicí systém společnosti Arburg vybaven průmyslovou obrazovkou Full HD s vysokým rozlišením formátu 16 : 9 a technologií multi-touch.

Protože ergonomie hraje důležitou roli ve vývoji spolu s funkčností, je otočný výškově nastavitelný ovládací panel anatomicky nakloněn.

Úspěšné partnerství
Design výrobku hrál v Arburgu po celá desetiletí velmi důležitou roli, vysvětluje Juliane Hehl, ředitelka odpovědná za marketing: „Naším cílem je zdůraznit naši vynikající technologii adekvátně vynikajícím designem.“ Za tímto účelem Arburg úzce spolupracuje s designérem Jürgenem R. Schmidem, majitelem designového studia Design Tech v městě Ammerbuch. Pan Schmid vysvětluje, že pokud jde o produkty společnosti Arburg, klade si za cíl úspěšně propojit vzhled strojů a řídicího systému s funkčností. Stejně jako v případě oceněného designu řídicího systému Gestica vedla tato úspěšná spolupráce již dříve k největšímu vstřikovacímu stroji společnosti Arburg Allrounder 1120 H, který získal ocenění iF v březnu 2018, a výrobnímu systému freeformer, který získal Red Dot Award v roce 2014.


ARBURG spol. s r.o.
Černovická 40, 618 00 Brno
tel.: +420 (0) 548 422 471
czech@arburg.com
www.arburg.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]