Plasty

20. dubna 2018 00:25

RCM 60 – rotační sekací stanice

Víte jakou kadenci má tato stanice společnosti RESIM s. r. o z Turnova? Sekačka RCM 60 je 6× výkonnější než populární Samopal vzor 24. A na rychlosti záleží…

Společnost RESIM s. r. o. z Turnova je výrobcem jednoúčelových strojů a integrátorem robotických a automatizačních technologií různorodého spektra průmyslových oborů. Své zkušenosti získává realizacemi strojů pro výrobu obalového skla, výrobou a kompletací dílů automobilového průmyslu, zpracováváním technických tkanin či plastů.

RCM 60 – Rotační sekačka extrudovaných hadicových materiálů do průměru 60 mm. Sestava je vhodná pro použití zejména při formátování PE bužírek, tyčoviny z měkčeného PE materiálu a hadic od průměru 1,6 mm do 60 mm dle příslušných sekacích tunelů.

Mezi své úspěšné referenční příběhy řadí mimo jiné projekty zaměřené na ultrazvukové sváření plastů nebo formátování PE bužírek. A právě posledně zmiňovaný odkaz je vhodným obrazem nastiňujícím možnosti a potenciál vzájemné spolupráce dvou společností vážících si důvěry a nadstandardních vztahů v oboustranné podpoře.

V závěru roku 2015 oslovila firma TYCO Electronics z Trutnova výrobce automatizovaných strojních technologií – společnost Resim z Turnova – s poptávkou dodávky vysokorychlostní sekací stanice pro formátování PE tub – izolačních a teplem smrštitelných bužírek. Očekávaným produktem měla být stanice v zákaznickém provedení s příslušenstvím pro vhodné využití specifické výroby.

RWS 30 – Řízená navíječka cívek vláken průměrů od 2,5–30 mm. Vhodná pro převíjení vláknového a hadicového zboží na papírové cívky do 30″.

Kadence RCM60 – 66 střihů/s versus kadence Samopalu vz. 24 – 11 ran/s

Standard řízení stroje byl určen volbou pro platformu PLC firmy Allen Bradley vč. bezpečnostních a indikačních členů z katalogové nabídky spol. SICK. Prubířským kamenem této aplikace se stal vývoj rotačních nožů a jeho vačkujicího rotačního pohybu zajišťujícího dokonalé dělení bez otřepů. Díky preciznímu zpracování stroje a dokonalému nastavení bylo nakonec dosaženo očekávané rychlosti 4 000 otáček za minutu při posunu zboží o rychlosti 150 m/min. Stanice a navazující dopravník jsou aktuálně dimenzovány pro sekání bužírek v délkách od 6 do 1 500 mm. Nedílnou součástí sekací stanice je zmiňovaný třídící dopravník s počítáním dílů a tříděním OK/NOK dílů i následného balení. Díky systému výměnných vložek je stanice dimenzována pro sekání materiálů o průměru 1,6–60 mm. Pro snížení vibrací je stroj vybaven pneumatickým upínačem.

Parametry dodaného stroje RCM 60 předčily všechna očekávání uživatele a dnes již pracuje v trutnovském závodě více než 6 stanic druhé a třetí generace sekacích strojů.

V návaznosti prvotních úspěchů bylo portfolio nabízených technologií rozšířeno o stanice navíjení a převíjení. Stanice navíjení zboží na papírové cívky vč. zákaznických modifikací a kontrolních funkcí byla navržena s pozicováním rotačního trnu pro zajištění rovnoměrného navíjení. Trvale se rozvíjející spolupráce obou společností přináší spoustu nových výzev a rozšiřování produktového portfolia ve zpracovávání hadic a bužírek.

RESIM spol. s r. o. Turnov – spolehlivý dodavatel jednoúčelových strojů

Společnost RESIM s. r. o. z Turnova dodává na trhy celého světa strojní technologie rovněž pro zpracovávání dílů v automobilovém, sklářském či textilním průmyslu. Svými výrobky tak pomáhá k produkci výroby interiérových částí osobních vozů v Americe, Číně, Rusku nebo Jižní Africe. Kromě standardních montážních stanic a linek přináší svým zákazníkům možnosti robotických zefektivnění produkce pomocí robotických manipulátorů Stäubli nebo ABB. Zde je potenciál efektivní modernizace největší a díky vysoké přidané hodnotě je i návratnost investic nejúčinnější.

CUT 30.18 – Formátovací dopravník – stůl s příčným řezem, s nastavitelnou délkou a poloautomatickým ovládáním. Vhodné pro formátování látek typu fleece, fiber glass v délce 3 m a šíři 1,8 m.

Robotické pracoviště pro automatické zaklipování výztuh stropních sendvičů

Poloautomatická ultrazvuková svářecí stanice podběhů a krytu motoru s technologií firmy DUKANE

Lapicam 7 – Brousicí a lešticí stanice pro opracovávání tvrdých krystalických materiálů do rozměru průměru 100 mm s přesností 0,01mm a lambda/20

V neposlední řadě jsou jedním z nejžádanějších oborů dnešních dní technologie ultrazvukového sváření plastů, a to zejména pro jejich vysokou účinnost, technologickou nenáročnost a vysoce efektivní provoz. Společnost RESIM s. r. o. dodává na trh tyto stroje s technologií firmy Dukane.

Většina dodávaných strojů je řízena na platformách PLC technologií firem Siemens a Allen Bradley. Tato volba patří mezi nejrozšířenější standardy dnešních trhů.

Společnost RESIM disponuje silným týmem vývojového zázemí, a dodává tak svým zákazníkům zařízení vyvíjená v podstatě na klíč. Po prvopočátečním návrhu dochází k vývoji a tvorbě vlastní dokumentace v prostředí programových nástrojů CAD Invertor a Eplan. Následuje SW tvorba, vlastní výroba, kompletace a oživení. Samozřejmostí je instalace a zprovoznění strojů u zákazníka včetně servisní podpory a pozáruční spolupráce.

Společnost RESIM slaví v letošním roce své pětadvacáté působení na trhu. Při této příležitosti je vhodné poděkovat všem stávajícím i budoucím partnerům, zákazníkům i dodavatelům za vzájemnou přízeň i důvěru, která je základním kamenem trvalého růstu společnosti RESIM s. r. o.

www.resim.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]