Plasty

08. června 2023 09:55

Řada technopolymerových ventilů společnosti Parker pro nápojové automaty nabízí nejrychlejší instalaci a údržbu díky koncepci bez použití nářadí

Divize Fluid and Climate Controls Europe společnosti Parker Hannifin, která je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, oznamuje uvedení systému technopolymerových ventilů série Q a C, nové řady produktových řešení, která tvoří průlomový standard v odvětví nápojových automatů.

Tato řada přináší na trh sérii inovací a konstrukčních výhod v oblasti technologií elektromagnetických ventilů pro manipulaci s kapalinami. Technopolymerový ventilový systém série Q je navržen tak, aby nabízel co nejrychlejší instalaci a údržbu díky nástrčnému systému s koncepcí bez použití nástrojů. Vložka série C je jednorázový elektromagnetický ventil, který doplňuje sérii Q.

Sérii C lze objednat jako náhradu za vestavěnou vložku série Q nebo ji lze integrovat do dutiny navržené podle rozměrových výkresů pro realizaci hydraulických bloků nebo specifických systémů.

„Tento nový produkt uvedený na trh společností Parker umožňuje konstruktérům a koncovým uživatelům, kteří se pro něj rozhodnou, dosáhnout nesrovnatelné úrovně účinnosti a optimalizace nákladů ve srovnání s tím, co je k dispozici dnes,“ uvedl Valerio Pozzi, marketingový manažer divize Fluid Control Solutions Europe, „díky jedinečné a inovativní konstrukci systému elektromagnetického ventilu vložky, který je koncipován tak, aby vytvářel hodnotu, řešil problémy s přizpůsobením a prostoji, zjednodušoval a komplexně řešil zjevné nebo skryté potřeby samotného trhu.“

Nová řada řeší nevyřešené potřeby zákazníků a souvisejícího průmyslového segmentu, pokud jde o instalaci bez nutnosti použití nářadí, jednoduchou údržbu, dostupnost a bezkonkurenčně kratší prostoje, stejně jako spolehlivost a odolnost, které jsou nedílnou součástí produktů společnosti Parker.

Kompletní elektromagnetický ventil je navržen na základě koncepce jednorázových vložek. Vložka je kompletní ventil, který zahrnuje všechny pohyblivé prvky a prvky podléhající poškození. Běžnou preventivní i neplánovanou údržbu produktu lze nyní provádět na pracovišti a jednorázová vložka se jednoduše vymění za novou. K vytažení jednorázové vložky lze použít svorku, která blokuje cívku ventilu v sestavě.

Technopolymerová řada společnosti Parker je vybavena systémem Parker Tracking System (PTS). Systém PTS je řešení pro označování a správu aktiv vyvinuté, hostované a podporované společností Parker Hannifin. Lze je použít k označování a správě dílů společnosti Parker i jiných výrobců. V místě instalace je k dispozici okamžitá sledovatelnost, dostupnost dokumentů a technických specifikací a přístupná kontaktní místa, což zlepšuje zákaznickou zkušenost a činí z těchto výrobků základní technologii.

Modulární koncepce produktů společnosti Parker s oddělenými elektromagnetickými ventily a elektrickými součástmi poskytuje zákazníkovi větší flexibilitu tím, že umožňuje mnoho kombinací. Tato přidaná flexibilita znamená, že distributoři mohou výrazně snížit skladové zásoby ventilů při zachování stejné úrovně schopností. Společnost Parker má bezkonkurenční zkušenosti s vývojem individuálních produktových řešení, která splňují nejvyšší technické, ekologické a energetické požadavky a požadavky na životnost.

Další informace o systému technopolymerových ventilů série Q a C naleznete na adrese:

https://ph.parker.com/cz/cs/q-series
https://ph.parker.com/cz/cs/c-series

 


O divizi Fluid and Climate Controls Division Europe (FCCE)

Obchodní jednotka Fluid Control Solutions Europe (FCSE) je součástí divize Fluid and Climate Controls Division Europe (FCCE) společnosti Parker Hannifin, která je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Klíčovou kompetencí divize FCSE je rozvoj a výroba velmi rozmanité řady produktů pro regulaci kapalin, včetně elektromagnetických ventilů a regulátorů tlaku.

O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]