Plasty

25. listopadu 2021 00:28

Propojení simulace a reálného světa

Datové rozhraní ENGEL sim link rozšířené o CADMOULD

Společnost ENGEL rozšiřuje rozsah použití sim link. Rozhraní pro výměnu dat mezi simulačním programem a vstřikovacím strojem nyní funguje také se simulačním programem CADMOULD společnosti SIMCON. Během veletrhu Fakuma 2021, který se koná od 12. do 16. října ve Friedrichshafenu, společnost ENGEL názorně ukáže, jak sim link urychluje vzorkování vstřikovacích forem a optimalizaci vstřikovacích procesů a zvyšuje produktivitu.

V části stánku ENGEL v hale A5 zaměřené na chytrá řešení je na videu zachycena výroba dveřních komponentů pro interiér vozidla na vstřikovacím stroji duo: vnitřní dveřní panel, kapsa na mapu s krytem reproduktorů a výztužný prvek. „Každý zpracovatel ví, jak časově náročné je určit optimální nastavení pro tak složitou formu,“ říká Paul Kapeller, vedoucí produktového managementu digitálních řešení ve společnosti ENGEL. „Základ pro to je položen ještě před vzorkováním formy – v simulaci.“

Optimalizujte rychleji – vyrábějte více

První krok se děje virtuálně. Na základě skutečných údajů o výkonu stroje určeného pro vzorkování formy a materiálu je optimalizováno vstřikování polypropylenové taveniny do tří dutin formy. V druhém kroku jsou nastavení procesu stanovená v simulaci přenesena ze simulačního programu do řídicího systému vstřikovacího stroje duo prostřednictvím sim linku jako počáteční sada dat nastavení. Tímto způsobem lze vyrobit kvalitní díly ve velmi krátkém čase.

Ve třetím kroku jde sim link ještě dál. V sériovém provozu lze optimalizovaná nastavení, procesní parametry a výsledky měření stroje uložit a importovat je zpět do simulačního programu. Simulace se tak stává nástrojem pro průběžnou analýzu a optimalizaci procesů. Ve výsledku sim link zvyšuje kvalitu simulace, výrazně zrychluje proces vzorkování a optimalizaci procesu a zvyšuje produktivitu.

Využití výsledků simulace v průběhu celého životního cyklu

„sim link zjednodušuje spolupráci mezi odborníky na simulaci a procesními inženýry,“ vysvětluje Kapeller. „Tímto způsobem zajistíme, aby byly poznatky ze simulace skutečně využity v reálném světě. Protože přesně to se dosud často nedělo.“

sim link představila společnost ENGEL poprvé na veletrhu K 2019. Zpočátku byl software k dispozici pro simulační program Moldflow společnosti Autodesk. Na základě pozitivních ohlasů zákazníků a s ohledem na rostoucí poptávku nyní společnost ENGEL rozšiřuje spektrum nasazení simulačního programu CADMOULD firmy SIMCON.

sim link funguje s oběma simulačními programy na všech vstřikovacích strojích ENGEL generací řídicích jednotek CC200 a CC300.

ENGEL na veletrhu Fakuma 2021: hala A5, stánek 5204

sim link spojuje simulaci s reálným světem. Společnost ENGEL nově nabízí také rozhraní pro simu-lační program CADMOULD.

Obrázek: ENGEL


ENGEL AUSTRIA GmbH

ENGEL je jednou z předních firem v oblasti výroby vstřikovacích strojů. Skupina ENGEL dnes nabízí veškeré technologické moduly pro zpracování plastů jako dodavatel z jediného zdroje: vstřikovací stroje pro termoplasty a elastomery, včetně automatizace. Jednotlivé komponenty jsou přitom samy o sobě konkurenceschopné a na trhu úspěšné. Se svými devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii (Čína, Korea), pobočkami a zastoupeními ve více než 85 zemích nabízí ENGEL svým zákazníkům optimální podporu na celém světě, aby byli se svými novými technologiemi a nejmodernějšími výrobními linkami konkurenceschopní a úspěšní.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace má i překvapivé benefity, pomáhá uchovat know-how zkušených pracovníků

International Federation of Robotics uvádí, že bylo v tuzemském zpracovatelském průmyslu v roce 2021 instalováno 168 robotů na 10 tisíc zaměstnanců. Podle společnosti Profika, která se zabývá […]

Tatra Trucks investuje 700 milionů korun do výrobních technologií pro dosažení objemu produkce až 2500 vozů za rok

Kopřivnická automobilka odstartovala investice do špičkového strojního vybavení, aby zefektivnila výrobní procesy a zvýšila objem produkce až na 2500 vozidel za rok. Tatra také spustila […]

Inovace a udržitelnost: 83 metrů energetického řetězu pro odpadové hospodářství

Jak skloubit inovace a udržitelnost? Přesně to je příklad projektu 83 metrů dlouhého energetického řetězu, který navrhla a kompletovala litoměřická firma HENNLICH pro jeřábovou dráhu […]