Plasty

23. září 2016 00:16

Nový výrobní závod IAC v České republice zahajuje výrobu zvukové izolace z lehkého plastu

Přední světový dodavatel automobilových interiérů International Automotive Components (IAC) oznámil zahájení provozu nového výrobního závodu Přeštice 2 v Přešticích v České republice, který bude vyrábět jedinečnou lehkou vstřikovanou plastovou izolaci automobilových interiérů pro zajištění dokonalého odhlučnění interiéru vozidla. Výrobky bude dodávat dvěma evropským výrobcům originálních automobilových dílů (OEM). Jakmile začne očekávaný hlavní program výroby automobilových dveřních obkladů, předpokládá se dosažení plné výrobní kapacity závodu v roce 2018.

Nový výrobní závod o ploše 18 000 m2 prošel celým vývojem od vytvoření koncepce po zahájení výroby během pouhých osmi měsíců. Závod se řídí výrobním systémem IAC (IPS) založeným na principech štíhlé a kvalitní výroby a v současnosti vyrábí dveřní izolace a obklady pro evropské Auto roku 2016, Opel Astra. Výrobní závod IAC Přeštice 2 se nachází asi dva kilometry od závodu Přeštice 1, který je Evropským centrem excelence pro výrobu stropních obložení.

Moderní výrobní linka na vstřikované interiérové izolace IAC v novém závodě Přeštice 2

Závod IAC postavený na zelené louce vyrábí vstřikované plastové interiérové izolace, v nichž je IAC jedničkou na trhu. Tyto izolace jsou asi o 40 % lehčí než běžné plastové výrobky tvarované ve vakuu. Vstřikovací proces IAC přesně a spolehlivě tvaruje lehké interiérové obklady bez zhoršení zvukově izolačních vlastností a s lepším rozložením hmoty v akusticky exponovaných místech v rámci jednotlivých výrobků. Se svým přístupem s využitím vertikální integrace vyvinula společnost IAC také individualizovanou vstřikovanou pryskyřici, díky které splnila vysoké nároky na kvalitu u obou svých klíčových zákazníků.

Vstřikované interiérové izolace IAC doplňují nabídku lehkých zvukově izolačních produktů, k nimž patří také první obkladová technologie v oboru ze stříkaného polyuretanu (PUR).

Stříkaná interiérová izolace z PUR s podkladní pěnou dosahuje váhové redukce kolem 20 % ve spojení s vynikajícími akustickými vlastnostmi. Během posledních let jsou interiérové izolace ze stříkaného PUR vyráběny v závodech IAC Spartanburg, Jižní Karolína, USA, a IAC Straubing, Německo, kde byly nedávno představeny v novém luxusním SUV Maserati Levante.

„Společnost IAC je světová jednička ve výrobě vstřikovaných plastů, které vyrábí více než tisícovkou strojů po celém světě,” říká Marcus Nyman, místopředseda obchodní jednotky Evropské kabinové a stropní obkladové systémy. „Využitím rozsáhlých znalostí produktového a procesního vývoje jsme schopni nabídnout našim zákazníkům jedinečná řešení lehké izolace a zajistit hladký začátek jejich výroby.”

www.iacgroup.com

IAC Přeštice 2, Česká republika

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]