Plasty

20. dubna 2015 00:17

Nový SmartPower

Další přírůstek do série Power od firmy WITTMANN BATTENFELD

PowerSerie od firmy WITTMANN BATTENFELD dostala další přírůstek. Po úspěšném uvedení na trh elektrického stroje Eco-Power, velkého stroje MacroPower a stroje MicroPower, který je koncipován pro vstřikování nejmenších dílů a mikrodílů, přichází na trh nový stroj SmartPower, který se vyznačuje především svou inteligencí a úsporou energie. Ale to je jen jeden z chytrých znaků této nové generace strojů. Nový SmartPower je „neohraničený“ v přesnosti, efektivitě, kompaktním provedení a přátelském uživatelském prostředí. Stroj byl poprvé představen na veletrhu Fakuma 2014.

Obr. 1: Nový SmartPower

Chytrý design

Jako servohydraulický stroj v designu PowerSerie a díky krátkému konstrukčnímu provedení vypadá SmartPower nejen dobře, nýbrž přesvědčí také svou malou potřebou zastavěného prostoru, která umožňuje optimální využití stávající výrobní plochy. Tento stroj je malý a kompaktní co se týká rozměrů, ale je velkoryse proveden s ohledem na prostor pro upínání formy. K tomu přichází obzvlášť dobrý přístup ke vstřikovací jednotce a díky absenci spodní desky i otevřený prostor pod uzavírací jednotkou pro odebírání dílů. Tím je nový SmartPower uživatelsky nadmíru příznivý.

Obr. 2: SmartPower je vybaven novým servohydraulickým pohonem

Inteligentní a energeticky úsporný pohon

Obzvláště zajímavý je u nového SmartPoweru právě pohon. Stroj je standardně vybaven vysoce energeticky úsporným servohydraulickým pohonem, který se díky svým malým rozměrům vyznačuje také nízkou hlučností. Z toho vyplývá, že servohydraulický SmartPower je vybaven stejným zesilovacím regulačním systémem jako plně elektrický EcoPower. Tato technologie pohonu tak umožňuje použít i u stroje SmartPower technologii KERS (Kinetic Energy Recovery System), která byla vyvinuta pro stroj EcoPower. KERS převádí v průběhu brzdění kinetickou energii na elektrickou. Takto získaná elektrická energie se částečně ukládá, využívá se ostatními pohony při paralelních pohybech, v topných pásech nebo se využívá k výrobě řídicího napětí. Celková brzdná energie se tedy zcela využije uvnitř stroje.

Pro paralelní pohyby stroje se používá druhý servopohon, který je specificky navržen pro požadavky vyhazovače a tahačů jader. Tím je i v tomto případě použití zajištěna nejlepší energetická efektivita a dynamika.

Chytrá uzavírací jednotka

SmartPower je vybaven jedním jednoduchým centrálním uzavíracím hydraulickým systémem. Hydraulické bloky jsou u tohoto stroje integrovány do uzavírací strany, což umožňuje vysokou regulační přesnost a dynamické průběhy pohybů. Dva symetricky uspořádané pojezdové válce slouží z hlediska formy k šetrnému náběhu síly, což současně zajišťuje významné zvýšení pojezdové rychlosti a snížení času suchého cyklu. Díky vedení uzavírací desky po lineárním vedení je dosažena vysoká míra přesnosti a minimální požadavky pro mazání, což má za následek mimořádnou čistotu v oblasti upínání formy.

Obr. 3: Prostorná a čistá oblast pro upínání formy (podepření uzavírací desky pomocí lineárního vedení a volných uzavíracích sloupů)

Chytrá vstřikovací jednotka

Osvědčená vstřikovací jednotka konstrukční řady hydraulických strojů se standardním poměrem L/D = 22 byla přejata i pro servohydraulický SmartPower. Regulace vstřikování probíhá u této řady strojů pomocí vysocedynamického servopohonu. Otevřené konstrukční provedení zjednodušuje obsluhu a práci s přívodem a sušením materiálu.

Obr. 4: Otočná vstřikovací jednotka stroje SmartPower pro optimální manipulaci

Chytré řízení

Řídicí systém UNILOG B6P, který nabízí obecně platný koncept řízení a obsluhy pro jednoduché ovládání vstřikovacího stroje včetně všech jeho periferních zařízení, je samozřejmě k dispozici i u stroje SmartPower. Zaručuje jednoduché napojení stroje na BDE-systémy, ale především i jednoduché použití pro servisní účely na bázi internetu. Rovněž Web-servis a Remote-servis, jakož i moderní MES-systém (Management Execution System) jsou u stroje SmartPower k dispozici.

SmartEdit, nový vizuální pomocník pro nastavení, byl na řízení B6P představen na Fakumě 2014. Rozšiřuje současný systém APS (uživatelský systém programování) a umožňuje jednoduché a rychlé nastavení stroje, především u komplexních průběhů cyklu.

Nová řada SmartPower je pro zákazníky k dispozici od ledna 2015 v rozsahu uzavírací síly 25 až 120 tun.


Wittmann Battenfeld CZ spol. s r. o.
Malé Nepodřice 67, Dobev
CZ-39701 Písek
Tel.: +420 384 972 165
Fax: +420 382 272 996
info@wittmann-group.cz
www.wittmann-group.cz


Skupina WITTMANN BATTENFELD jako jediná na světě nabízí ucelený výrobní program periferií a strojů na zpracování plastů:

  • roboty, manipulátory i komplexní automatizovaná pracoviště, IML-systémy,
  • vstřikovací stroje Wittmann Battenfeld,
  • lokální i centrální zařízení na sušení a dopravu granulátu,
  • temperační přístroje, chladicí zařízení a průtokoměry,
  • drtiče vtoků i dílů.

Výrobní závody skupiny WITTMANN BATTENFELD jsou umístěny v Rakousku, Maďarsku, Francii, USA, Kanadě a Číně. Tato celosvětová skupina dodává prostřednictvím svých dceřiných společností a obchodních zastoupení výrobky do 60 zemí světa a objemem své produkce především v oblasti automatizace vstřikovacích procesů zaujímá dominantní postavení na světovém trhu. V současné době pracují stroje a zařízení WITTMANN BATTENFELD ve více než 200 lisovnách plastů v České a Slovenské republice. Uživatelé strojů jsou především výrobci technických plastových dílů orientovaní na automobilový a elektrotechnický průmysl.


 

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]