Plasty

20. dubna 2015 00:17

Nový SmartPower

Další přírůstek do série Power od firmy WITTMANN BATTENFELD

PowerSerie od firmy WITTMANN BATTENFELD dostala další přírůstek. Po úspěšném uvedení na trh elektrického stroje Eco-Power, velkého stroje MacroPower a stroje MicroPower, který je koncipován pro vstřikování nejmenších dílů a mikrodílů, přichází na trh nový stroj SmartPower, který se vyznačuje především svou inteligencí a úsporou energie. Ale to je jen jeden z chytrých znaků této nové generace strojů. Nový SmartPower je „neohraničený“ v přesnosti, efektivitě, kompaktním provedení a přátelském uživatelském prostředí. Stroj byl poprvé představen na veletrhu Fakuma 2014.

Obr. 1: Nový SmartPower

Chytrý design

Jako servohydraulický stroj v designu PowerSerie a díky krátkému konstrukčnímu provedení vypadá SmartPower nejen dobře, nýbrž přesvědčí také svou malou potřebou zastavěného prostoru, která umožňuje optimální využití stávající výrobní plochy. Tento stroj je malý a kompaktní co se týká rozměrů, ale je velkoryse proveden s ohledem na prostor pro upínání formy. K tomu přichází obzvlášť dobrý přístup ke vstřikovací jednotce a díky absenci spodní desky i otevřený prostor pod uzavírací jednotkou pro odebírání dílů. Tím je nový SmartPower uživatelsky nadmíru příznivý.

Obr. 2: SmartPower je vybaven novým servohydraulickým pohonem

Inteligentní a energeticky úsporný pohon

Obzvláště zajímavý je u nového SmartPoweru právě pohon. Stroj je standardně vybaven vysoce energeticky úsporným servohydraulickým pohonem, který se díky svým malým rozměrům vyznačuje také nízkou hlučností. Z toho vyplývá, že servohydraulický SmartPower je vybaven stejným zesilovacím regulačním systémem jako plně elektrický EcoPower. Tato technologie pohonu tak umožňuje použít i u stroje SmartPower technologii KERS (Kinetic Energy Recovery System), která byla vyvinuta pro stroj EcoPower. KERS převádí v průběhu brzdění kinetickou energii na elektrickou. Takto získaná elektrická energie se částečně ukládá, využívá se ostatními pohony při paralelních pohybech, v topných pásech nebo se využívá k výrobě řídicího napětí. Celková brzdná energie se tedy zcela využije uvnitř stroje.

Pro paralelní pohyby stroje se používá druhý servopohon, který je specificky navržen pro požadavky vyhazovače a tahačů jader. Tím je i v tomto případě použití zajištěna nejlepší energetická efektivita a dynamika.

Chytrá uzavírací jednotka

SmartPower je vybaven jedním jednoduchým centrálním uzavíracím hydraulickým systémem. Hydraulické bloky jsou u tohoto stroje integrovány do uzavírací strany, což umožňuje vysokou regulační přesnost a dynamické průběhy pohybů. Dva symetricky uspořádané pojezdové válce slouží z hlediska formy k šetrnému náběhu síly, což současně zajišťuje významné zvýšení pojezdové rychlosti a snížení času suchého cyklu. Díky vedení uzavírací desky po lineárním vedení je dosažena vysoká míra přesnosti a minimální požadavky pro mazání, což má za následek mimořádnou čistotu v oblasti upínání formy.

Obr. 3: Prostorná a čistá oblast pro upínání formy (podepření uzavírací desky pomocí lineárního vedení a volných uzavíracích sloupů)

Chytrá vstřikovací jednotka

Osvědčená vstřikovací jednotka konstrukční řady hydraulických strojů se standardním poměrem L/D = 22 byla přejata i pro servohydraulický SmartPower. Regulace vstřikování probíhá u této řady strojů pomocí vysocedynamického servopohonu. Otevřené konstrukční provedení zjednodušuje obsluhu a práci s přívodem a sušením materiálu.

Obr. 4: Otočná vstřikovací jednotka stroje SmartPower pro optimální manipulaci

Chytré řízení

Řídicí systém UNILOG B6P, který nabízí obecně platný koncept řízení a obsluhy pro jednoduché ovládání vstřikovacího stroje včetně všech jeho periferních zařízení, je samozřejmě k dispozici i u stroje SmartPower. Zaručuje jednoduché napojení stroje na BDE-systémy, ale především i jednoduché použití pro servisní účely na bázi internetu. Rovněž Web-servis a Remote-servis, jakož i moderní MES-systém (Management Execution System) jsou u stroje SmartPower k dispozici.

SmartEdit, nový vizuální pomocník pro nastavení, byl na řízení B6P představen na Fakumě 2014. Rozšiřuje současný systém APS (uživatelský systém programování) a umožňuje jednoduché a rychlé nastavení stroje, především u komplexních průběhů cyklu.

Nová řada SmartPower je pro zákazníky k dispozici od ledna 2015 v rozsahu uzavírací síly 25 až 120 tun.


Wittmann Battenfeld CZ spol. s r. o.
Malé Nepodřice 67, Dobev
CZ-39701 Písek
Tel.: +420 384 972 165
Fax: +420 382 272 996
info@wittmann-group.cz
www.wittmann-group.cz


Skupina WITTMANN BATTENFELD jako jediná na světě nabízí ucelený výrobní program periferií a strojů na zpracování plastů:

  • roboty, manipulátory i komplexní automatizovaná pracoviště, IML-systémy,
  • vstřikovací stroje Wittmann Battenfeld,
  • lokální i centrální zařízení na sušení a dopravu granulátu,
  • temperační přístroje, chladicí zařízení a průtokoměry,
  • drtiče vtoků i dílů.

Výrobní závody skupiny WITTMANN BATTENFELD jsou umístěny v Rakousku, Maďarsku, Francii, USA, Kanadě a Číně. Tato celosvětová skupina dodává prostřednictvím svých dceřiných společností a obchodních zastoupení výrobky do 60 zemí světa a objemem své produkce především v oblasti automatizace vstřikovacích procesů zaujímá dominantní postavení na světovém trhu. V současné době pracují stroje a zařízení WITTMANN BATTENFELD ve více než 200 lisovnách plastů v České a Slovenské republice. Uživatelé strojů jsou především výrobci technických plastových dílů orientovaní na automobilový a elektrotechnický průmysl.


 

Mohlo by se Vám líbit

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]

OSTROJ pokračuje v investicích do energetických úspor. Loni ušetřil téměř 3 miliony Kč

OSTROJ, jedna z předních strojírenských firem v České republice s více než sedmdesátiletou historií, čelí v posledních letech rapidnímu nárůstu nákladů na energie, a to v desítkách milionů korun. V roce […]