Plasty

08. září 2015 00:30

Nově u Meusburgera – erodování v nástrojařině a formařině

Vše pro erodování v novém prospektu na cca 80 stranách

Meusburger nabízí bohatý sortiment vysoce kvalitního příslušenství pro erodování. Na výběr jsou různé držáky elektrod a materiály stejně jako odpovídající frézy, přehledně seřazeny v novém prospektu „Erodování v nástrojařině a formařině“. Celý sortiment produktů je v obvykle vysoké kvalitě skladem a připraven okamžitě k expedici.

Držáky elektrod a příslušenství

Držáky elektrod z oceli, mosazi a hliníku jsou k dispozici v různých provedeních. Jsou kompatibilní s upínacím systémem ITS-50, speciálně přizpůsobené k rozsáhlému programu elektrod a k dodání v sadách nebo jednotlivě. Meusburger nabízí kromě toho odpovídající příslušenství pro jednoduchou montáž.

Erodování s mědí nebo grafitem

Díky použití elektrod z mědi nebo grafitu v různých kvalitách, je možné dosáhnout nejvyšších povrchových kvalit – až VDI 20 (1.0 μm Ra). Dostupných je šest typů elektrod z mědi: tyčové elektrody, hlavové elektrody, elektrody se systémovým vrtáním, závitové elektrody, trubkové elektrody a značkovací elektrody a rovněž tři typy elektrod z grafitu: tyčové elektrody, elektrody se systémovým vrtáním a hlavové elektrody. Na přání zákazníka vyrobí Meusburger také individuální přířezy.

Frézy na měď

Meusburger nabízí frézy s plným rádiusem a torusové frézy z tvrdokovu od průměru 0,5 mm. Ty jsou ideální k opracování filigránů a přesných měděných elektrod. Velmi ostré řezné hrany a vysoce leštěné drážky pro odvod třísek snižují opotřebení břitu a nalepování třísek. Nejvyšší přesnosti obvodové házivosti, průměru a tvaru umožňují maximální řezné rychlosti a životnost při absolutní přesnosti.

Frézy pro grafit

Speciálně pro opracování grafitových elektrod v nástrojařině a formařině jsou VHM frézy k dispozici od průměru 0,2 mm. Diamantovou vrstvou povlakované frézy se vyznačují vysokou přesností obvodové házivosti, průměru a tvaru, stejně jako vysokou přesností brusu. To umožňuje vysoké posuvy a řezné rychlosti při vynikající kvalitě povrchu. Díky tomu jsou vhodné pro výrobu přesných a filigránových 3D kontur u grafitových elektrod.

Frézy pro ocel

V sortimentu jsou mimo jiné VHM frézy pro obrábění kaleného materiálu do 63 HRC. Ideální kombinace přesnosti, tvrzeného materiálu a povlakování umožňuje maximální posuv a řezné rychlosti u kalených materiálů. Frézy s plným rádiusem a torusové frézy jsou k dispozici od průměru 0,2 mm a nabízejí vysokou přesnost obvodové házivosti, průměru a tvaru a zaručují ekonomické a kvalitativně vysoce hodnotné výrobní procesy.

 

E 1845 kulatý tahač pro místo šetřící zástavbu v otvoru pro sloupek

Nově jsme pro vás zařadili do sortimentu E 1845 kulatý tahač pro zástavbu do otvoru pro sloupek. Místo šetřící zástavba umožňuje vysokou flexibilitu v kavitě, začlenění chladícího systému nebo jednotek šíbrů a tím kompaktní stavbu nástroje. Další výhodou je tlumený náraz zdvihu kulatého tahače, který dovolí obzvláště rychlé pohyby desek. Osvědčený systém se čtyřmi spínacími segmenty garantuje jisté a stabilní uzamčení volné desky. S kulatým tahačem E 1845 od firmy Meusburger jsou realizovatelné individuální délky zdvihu. K dostání je ihned ze skladu v průměrech vedení 26, 30 a 42 v obvyklé kvalitě.


Meusburger Georg GmbH & Co KG
Tel.: 00420 604 205 217
E-Mail: presse@meusburger.com
www.meusburger.com


 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]