Plasty

26. září 2017 00:46

Nejlepší poměr ceny, technologií, servisu a služeb

Skupina IAC je jedním z předních světových dodavatelů automobilových interiérů. Celosvětově společnost zaměstnává přibližně 32 000 pracovníků ve více než 100 pobočkách ve 22 zemích. Mluvili jsme s plant managerem Janem Vondráčkem a s vedoucím oddělení vstřikování Ladislavem Vítů z výrobního závodu IAC v Přešticích.

Jako dodavatel T1 musíte řešit zvláště vysoké nároky, a to nejen z hlediska kvality. Zaměřujete se více na flexibilitu nebo na produktivitu?

Ladislav Vítů: Je to pro nás velká výzva. Reagujeme na systémy, které jsou speciálně navrženy pro každou jednotlivou aplikaci. Vezměte například jen izolaci palubní desky, kde jednotlivé kroky procesu jsou navzájem koordinovány a jedná se o zařízení, které je pro každý projekt specificky navrženo.

Jan Vondráček: Snažíme se vždy zůstat flexibilní. Náš cíl je pokaždé, pokud je to možné, mít stejné dodavatele v jednotlivých fázích procesu. To znamená, že požadujeme stroje stejných standardů, jednotné technologie, procesy a větší efektivitu našich lidí.

To je místo, kde vstřikovací stroje HAITIAN Jupiter jistě zapadají do daného rámce. Jakým způsobem došlo k rozhodnutí k pořízení strojů HAITIAN?

Ladislav Vítů: K tomu došlo čistě z racionálních a logických důvodů. Vytvořili jsme specifikaci pro vstřikovací lisy, které jsme potřebovali pro naši výrobu dveřních panelů, a požádali jsme několik výrobců o vypracování kalkulací.

Jan Vondráček: Pokud hovoříte o předsudcích proti čínským výrobcům strojů, pro nás prostě neexistují. Zásadně se rozhodujeme na základě faktů; v tomto jsme profesionální a jasně zaměřeni.

Ladislav Vítů: Samozřejmě jsme se ujistili, že stroje pracují pro jakýkoli druh dveřních panelů nebo pro jiné podobné aplikace.

Jak důležitá pro Vás byla výbava stroje?

Ladislav Vítů: Náš seznam požadované výbavy byl koncipován pro naši výrobu, bez rozdílu, o jakého výrobce strojů se jedná. Byl zaměřen na základní opce, jako je například dostatek topných kanálů nebo uzavíratelné kaskády apod.

Jan Vondráček: Hodnotící komise pak učinila jasné rozhodnutí ve prospěch strojů HAITIAN Jupiter s nejlepším hodnocením v oblasti technologií, služeb a ceny. Důležitou roli sehrála i blízkost závodu HAITIAN International v Německu a jejich velký sklad náhradních dílů. Dalším faktorem byla rozsáhlá zkušenost týmu Mapro v oboru.

V současnosti máte od společnosti MAPRO 13 ks vstřikovacích lisů HAITIAN Jupiter v tonáži od 1080 t do 2800 t. Jak jste spokojeni se stroji, přístupem a službami společnosti MAPRO?

Ladislav Vítů: Jsme velmi spokojeni. Dostali jsme komplexní podporu, a to od zaškolení personálu až po velmi rychlé uvedení zařízení do provozu. Důležitým faktorem je také pružná a rychlá reakce servisního oddělení společnosti MAPRO. V současnosti dále rozvíjíme vzájemnou spolupráci také v oblasti automatizace výroby. Např. v sesterském závodě v Hodoníně je u stroje HAITIAN Jupiter 2800 t velmi komplexní automatizované pracoviště.

Děkujeme!!! – team MAPRO


MAPRO spol. s r. o.
Bystrovany 211, 779 00 Olomouc
Tel: +420 585 157 811
E-mail: mapro@mapro.cz
www.mapro.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]