Plasty

26. září 2017 00:46

Nejlepší poměr ceny, technologií, servisu a služeb

Skupina IAC je jedním z předních světových dodavatelů automobilových interiérů. Celosvětově společnost zaměstnává přibližně 32 000 pracovníků ve více než 100 pobočkách ve 22 zemích. Mluvili jsme s plant managerem Janem Vondráčkem a s vedoucím oddělení vstřikování Ladislavem Vítů z výrobního závodu IAC v Přešticích.

Jako dodavatel T1 musíte řešit zvláště vysoké nároky, a to nejen z hlediska kvality. Zaměřujete se více na flexibilitu nebo na produktivitu?

Ladislav Vítů: Je to pro nás velká výzva. Reagujeme na systémy, které jsou speciálně navrženy pro každou jednotlivou aplikaci. Vezměte například jen izolaci palubní desky, kde jednotlivé kroky procesu jsou navzájem koordinovány a jedná se o zařízení, které je pro každý projekt specificky navrženo.

Jan Vondráček: Snažíme se vždy zůstat flexibilní. Náš cíl je pokaždé, pokud je to možné, mít stejné dodavatele v jednotlivých fázích procesu. To znamená, že požadujeme stroje stejných standardů, jednotné technologie, procesy a větší efektivitu našich lidí.

To je místo, kde vstřikovací stroje HAITIAN Jupiter jistě zapadají do daného rámce. Jakým způsobem došlo k rozhodnutí k pořízení strojů HAITIAN?

Ladislav Vítů: K tomu došlo čistě z racionálních a logických důvodů. Vytvořili jsme specifikaci pro vstřikovací lisy, které jsme potřebovali pro naši výrobu dveřních panelů, a požádali jsme několik výrobců o vypracování kalkulací.

Jan Vondráček: Pokud hovoříte o předsudcích proti čínským výrobcům strojů, pro nás prostě neexistují. Zásadně se rozhodujeme na základě faktů; v tomto jsme profesionální a jasně zaměřeni.

Ladislav Vítů: Samozřejmě jsme se ujistili, že stroje pracují pro jakýkoli druh dveřních panelů nebo pro jiné podobné aplikace.

Jak důležitá pro Vás byla výbava stroje?

Ladislav Vítů: Náš seznam požadované výbavy byl koncipován pro naši výrobu, bez rozdílu, o jakého výrobce strojů se jedná. Byl zaměřen na základní opce, jako je například dostatek topných kanálů nebo uzavíratelné kaskády apod.

Jan Vondráček: Hodnotící komise pak učinila jasné rozhodnutí ve prospěch strojů HAITIAN Jupiter s nejlepším hodnocením v oblasti technologií, služeb a ceny. Důležitou roli sehrála i blízkost závodu HAITIAN International v Německu a jejich velký sklad náhradních dílů. Dalším faktorem byla rozsáhlá zkušenost týmu Mapro v oboru.

V současnosti máte od společnosti MAPRO 13 ks vstřikovacích lisů HAITIAN Jupiter v tonáži od 1080 t do 2800 t. Jak jste spokojeni se stroji, přístupem a službami společnosti MAPRO?

Ladislav Vítů: Jsme velmi spokojeni. Dostali jsme komplexní podporu, a to od zaškolení personálu až po velmi rychlé uvedení zařízení do provozu. Důležitým faktorem je také pružná a rychlá reakce servisního oddělení společnosti MAPRO. V současnosti dále rozvíjíme vzájemnou spolupráci také v oblasti automatizace výroby. Např. v sesterském závodě v Hodoníně je u stroje HAITIAN Jupiter 2800 t velmi komplexní automatizované pracoviště.

Děkujeme!!! – team MAPRO


MAPRO spol. s r. o.
Bystrovany 211, 779 00 Olomouc
Tel: +420 585 157 811
E-mail: mapro@mapro.cz
www.mapro.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]