Plasty

23. září 2016 00:22

Našim cílem je vaše spokojenost – optimalizujte svoji výrobu, výkon a kvalitu

Firma BOCO PARDUBICE machines, s. r. o., s více jak 20letými zkušenostmi v oblasti plastikářského a gumárenského průmyslu, Vám nabízí ucelený výrobní program strojů, periferií a strojních dílů na zpracování plastů. Hloubková znalost procesů a výrobní zkušenosti udržují naši vedoucí pozici specialisty v plastikářské výrobě. Dodáváme kvalitní technologická řešení, díky kterým pomáháme svým obchodním partnerům modernizovat jejich výrobní procesy.

Základními prvky každé plastikářské výroby jsou šneky a komory, které vyrábíme v různých technologických variantách. Šneky nabízíme v provedení nitridované, kalené, pancéřované, tvrdochromované nebo PVD povlakované. Komory vyrábíme buď bimetalické, nebo nitridované.

Za pozornost stojí úprava PVD povlakováním, která Vám nabízí extrémní odolnost proti vysokému opotřebení na pracovní plochy šneků a ostatních dílců na bázi vrstev CrNaTiN. Tloušťka vrstev je dle zvoleného typu 0,002 mm–0,009 mm a tvrdost vrstev dle zvoleného typu 1750–2800 HV0,05.

Tento typ úpravy vícenásobně prodlužuje životnost kalených, nitridovaných a ostatních obdobných standardních tepelných a povrchových úprav a výrazně převyšuje kvalitu a rozsah upotřebení ve srovnání s tvrdochromovanými a dalšími speciálními povrchovými úpravami.

Mezi výhody PVD povlakování patří velmi vysoká odolnost proti abrazi a opotřebení, velmi nízký koeficient tření a homogenní kvalita zajišťuje vysokou ochranu konečného produktu proti poškrábání při samotném provozu a čištění.

Firma BOCO nenabízí pouze nové šneky a komory, ale také renovaci těchto produktů. Mezi technologické postupy patří pancéřování, nitridování (plynné, plazmové a iontové), kombinace nitridování a pancéřování, tvrdochromování, mikronavařování a plazmové nástřiky. Renovace šneků a komor je levnější variantou oproti nákupu nových dílů. Doba dodání je v naší firmě extrémně krátká. Přerušení výrobního provozu je tak minimální a nedochází k výrazným ztrátám kvůli odstávce stroje.

Vedle nabízených produktů zajišťuje firma BOCO také poradenství vedoucí k maximální optimalizaci výrobních procesů.

Důležitou součástí technické podpory je také speciální světově uznávaný a užívaný plastikářský modulovací software – KONSTRUKČNÍ a VÝVOJOVÝ PROGRAM (pro modul 2D-FEM APEG USA) s názvem VIRTUAL EXTRUSION LABORATORY™, který naše společnost v podobě zakoupené trvalé licence s podporou přístupu k nejaktuálnějším datům využívá jako jediná firma v České republice za účelem možnosti provádění profesionálních konstrukčních návrhů, analyzování a modelování kvalitativně a výkonově nejoptimálnějších designů a geometrií šneků, komor, nástrojů, plochých a spirálových hlav, trysek atd., což pomáhá řešit i velmi složité případy rychle a efektivně s minimálními náklady na vývoj nového či modernizace stávajícího produktu.

Jsme si vědomi, že v případě nefunkčnosti Vašich strategických vstřikovacích lisů nebo extruderů na plasty a pryž, způsobené opotřebením šneků a komor, je pro Vás nesmírně důležité opětovné zprovoznění strojů ve velmi krátké době. Využít můžete nabídku konsignačního skladu, kde můžete mít usnadněnou dostupnost náhradních dílů pro Vaše strategické strojní vybavení. Díky této nové službě konsignačního skladu mohou být pro Vás připraveny nové šneky a komory k odběru do 2 pracovních dní (v případě vzájemné dohody i do několika hodin)!


Navštivte nás na MSV v Brně 3.–7. 10. 2016,
volná plocha G, stánek č. 10


BOCO PARDUBICE machines, s. r. o.
533 32 Čepí 1
Tel.: +420 466 797 011
E-mail: info@boco.cz
www.boco.cz


 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]