Plasty

13. dubna 2016 00:40

Meusburger rozšiřuje sortiment prvků chlazení

Výrobce normálií, firma Meusburger, výrazně rozšířila svůj sortiment v oblasti temperovacích systémů o více než 40 praktických novinek. Pro již stávající elementy chladicích systémů je nyní dostupných více než 30 nových velikostí.

Jednoduché propojení mimo formu

Díky speciálnímu těsnění v podobě FKM O-kroužků je možná flexibilní montáž E 2252 bez nářadí. Zkrácením prodlužovací trubky je tomuto můstku umožněno libovolné přizpůsobení se nástroji. Tato novinka je použitelná do 200 °C a dostupná ve velikostech 9 a 13 mm.

Rozdělovač pro distribuci chladicího média

Rozdělovač E 2165 z eloxovaného hliníku je optimálním řešením pro distribuci chladicího média – kupříkladu z temperovacího zařízení do vícero chladících okruhů. Firma Meusburger nabízí 3 různé varianty s 4, 6 a 8 výstupy. Pro identifikaci přívodu a zpátečky jsou rozdělovače dostupné v červené a modré barvě.

Různé hadicové spojky

Nově jsou v sortimentu také hadicové spojky E 2194 z oceli a E 21949 z nerezu, které se používají k napojení spojek na chladicí hadici. Varianta z nerezové oceli je speciálně určená pro použití v medicíně a potravinářském průmyslu.

Nové velikosti u již stávajících prvků chladicích systémů

Na základě početných požadavků zákazníků jsme rozšířili sortiment osvědčených záslepek E 2078 k propojení vrtání a chlazení o průměry 9, 14, 15 a 16 mm. Otočné přípojky E 2088 a E 2090 jsou nyní též dostupné v G3/8″ a G1/2″.

www.meusburger.com

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]