Plasty

20. října 2021 15:09

Ještě rychlejší pomoc v případě servisu

e-connect.expert view rozšiřuje online podporu o živá videa

Obrázek vydá za tisíc slov a video je přínosnější než fotografie. Prostřednictvím živého videopřenosu rozšiřuje společnost ENGEL rozsah své online podpory a nabídky údržby na dálku. Přibližně tři čtvrtiny všech případů akutní potřeby servisu lze tímto způsobem řešit na dálku. Doba řešení problémů se zkrátila o 70 procent.

e-connect.expert view je název nové služby, kterou společnost ENGEL vyvinula a vyzkoušela s mnoha zákazníky během pandemie koronaviru, kdy nebylo možné v obvyklém rozsahu provést servis na místě. Počet případů podpory, které lze řešit online, se tak výrazně zvýšil. To zvyšuje dostupnost výrobních zařízení, minimalizuje prostoje a snižuje náklady na servis.

V rámci klasické online podpory má servisní technik ENGEL přístup k ovládacímu rozhraní vstřikovacího stroje. e-connect.expert view poskytuje další informace o stavu komponent stroje a prostředí vstřikovacího stroje prostřednictvím videa. Tímto způsobem lze zjistit širší škálu příčin chyb bez nutnosti servisu na místě a odstranit je prostřednictvím vzdáleného připojení.

Včetně optického rozpoznávání textu

Spolupráce prostřednictvím videohovoru je díky řadě inovativních funkcí mimořádně pohodlná. Například jak obsluha stroje nebo technik údržby na místě u stroje, tak servisní technik ENGEL mohou do obrazu videa volně kreslit a upozorňovat na obtížně rozpoznatelné detaily.

e-connect.expert view pracuje s optickým rozpoznáváním textu (OCR), které automaticky identifikuje ID součástí stroje a přenáší je do servisního lístku. Tím se snižuje riziko chyb při zadávání.

Využijte ihned možnosti používat váš smartphone

Bez ohledu na použitý hardware je k dispozici celé spektrum služeb e-connect.expert view. Videohovory jsou možné prostřednictvím chytrého telefonu a tabletu i brýlí pro rozšířenou realitu (AR). Jedinou podmínkou je připojení k internetu. Žádná další zařízení ani softwarové produkty nejsou potřeba. Zákazník obdrží od servisního technika společnosti ENGEL odkaz na platformu e-connect.expert, aby mohl okamžitě zahájit spolupráci. I nízké přenosové rychlosti od 300 kbit/s jsou dostatečné pro nepřerušovaný videohovor.

Chytrý telefon a tablet umožňují velmi snadný přístup k novým možnostem servisu. Společnost ENGEL podporuje také virtuální spolupráci prostřednictvím rozšířené reality. Výhodou brýlí AR je, že obě ruce zůstávají volné pro práci na stroji. Kromě toho lze zobrazit další informace podporující společnou práci ve formě textu, animovaných objektů nebo krátkých videosekvencí.

Online podpora prostřednictvím videohovorů: stačí chytrý telefon a připojení k internetu. Obsluha stroje nebo technik údržby může také použít tablet nebo brýle rozšířené reality přímo u stroje.

Obrázek: ENGEL


ENGEL AUSTRIA GmbH

ENGEL je jednou z předních firem v oblasti výroby vstřikovacích strojů. Skupina ENGEL dnes nabízí veškeré technologické moduly pro zpracování plastů jako dodavatel z jediného zdroje: vstřikovací stroje pro termoplasty a elastomery, včetně automatizace. Jednotlivé komponenty jsou přitom samy o sobě konkurenceschopné a na trhu úspěšné. Se svými devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii (Čína, Korea), pobočkami a zastoupeními ve více než 85 zemích nabízí ENGEL svým zákazníkům optimální podporu na celém světě, aby byli se svými novými technologiemi a nejmodernějšími výrobními linkami konkurenceschopní a úspěšní.

Mohlo by se Vám líbit

ECO – První řada kluzných pouzder z regranulovaných triboplastů

Udržitelné materiály iglidur ECO H, ECO P, ECO A180 a ECO G se skládají z regranulátů a šetří tak prvotní suroviny. Společenské změny, odpovědnost vůči […]

Rezervujte si výstavní plochu na veletrhu Stainless 2023 co nejdříve!

Od 10. do 11. května 2023 se uskuteční již 11. ročník veletrhu Stainless. Jedná se o vysoce specializované mezinárodní setkání výrobců i dodavatelů působících v […]

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]