Plasty

20. října 2021 15:09

Ještě rychlejší pomoc v případě servisu

e-connect.expert view rozšiřuje online podporu o živá videa

Obrázek vydá za tisíc slov a video je přínosnější než fotografie. Prostřednictvím živého videopřenosu rozšiřuje společnost ENGEL rozsah své online podpory a nabídky údržby na dálku. Přibližně tři čtvrtiny všech případů akutní potřeby servisu lze tímto způsobem řešit na dálku. Doba řešení problémů se zkrátila o 70 procent.

e-connect.expert view je název nové služby, kterou společnost ENGEL vyvinula a vyzkoušela s mnoha zákazníky během pandemie koronaviru, kdy nebylo možné v obvyklém rozsahu provést servis na místě. Počet případů podpory, které lze řešit online, se tak výrazně zvýšil. To zvyšuje dostupnost výrobních zařízení, minimalizuje prostoje a snižuje náklady na servis.

V rámci klasické online podpory má servisní technik ENGEL přístup k ovládacímu rozhraní vstřikovacího stroje. e-connect.expert view poskytuje další informace o stavu komponent stroje a prostředí vstřikovacího stroje prostřednictvím videa. Tímto způsobem lze zjistit širší škálu příčin chyb bez nutnosti servisu na místě a odstranit je prostřednictvím vzdáleného připojení.

Včetně optického rozpoznávání textu

Spolupráce prostřednictvím videohovoru je díky řadě inovativních funkcí mimořádně pohodlná. Například jak obsluha stroje nebo technik údržby na místě u stroje, tak servisní technik ENGEL mohou do obrazu videa volně kreslit a upozorňovat na obtížně rozpoznatelné detaily.

e-connect.expert view pracuje s optickým rozpoznáváním textu (OCR), které automaticky identifikuje ID součástí stroje a přenáší je do servisního lístku. Tím se snižuje riziko chyb při zadávání.

Využijte ihned možnosti používat váš smartphone

Bez ohledu na použitý hardware je k dispozici celé spektrum služeb e-connect.expert view. Videohovory jsou možné prostřednictvím chytrého telefonu a tabletu i brýlí pro rozšířenou realitu (AR). Jedinou podmínkou je připojení k internetu. Žádná další zařízení ani softwarové produkty nejsou potřeba. Zákazník obdrží od servisního technika společnosti ENGEL odkaz na platformu e-connect.expert, aby mohl okamžitě zahájit spolupráci. I nízké přenosové rychlosti od 300 kbit/s jsou dostatečné pro nepřerušovaný videohovor.

Chytrý telefon a tablet umožňují velmi snadný přístup k novým možnostem servisu. Společnost ENGEL podporuje také virtuální spolupráci prostřednictvím rozšířené reality. Výhodou brýlí AR je, že obě ruce zůstávají volné pro práci na stroji. Kromě toho lze zobrazit další informace podporující společnou práci ve formě textu, animovaných objektů nebo krátkých videosekvencí.

Online podpora prostřednictvím videohovorů: stačí chytrý telefon a připojení k internetu. Obsluha stroje nebo technik údržby může také použít tablet nebo brýle rozšířené reality přímo u stroje.

Obrázek: ENGEL


ENGEL AUSTRIA GmbH

ENGEL je jednou z předních firem v oblasti výroby vstřikovacích strojů. Skupina ENGEL dnes nabízí veškeré technologické moduly pro zpracování plastů jako dodavatel z jediného zdroje: vstřikovací stroje pro termoplasty a elastomery, včetně automatizace. Jednotlivé komponenty jsou přitom samy o sobě konkurenceschopné a na trhu úspěšné. Se svými devíti výrobními závody v Evropě, Severní Americe a Asii (Čína, Korea), pobočkami a zastoupeními ve více než 85 zemích nabízí ENGEL svým zákazníkům optimální podporu na celém světě, aby byli se svými novými technologiemi a nejmodernějšími výrobními linkami konkurenceschopní a úspěšní.

Mohlo by se Vám líbit

Bosch spouští sériovou výrobu čipů z karbidu křemíku

Výkonný ředitel Harald Kröger: „Chceme se stát světovým lídrem ve výrobě SiC čipů pro elektromobilitu.“ Polovodiče z karbidu křemíku umožňují delší dojezd a rychlejší nabíjení […]

Ethernet v závodech procesní výroby dovedený až na provozní úroveň

Společnost Pepperl+Fuchs představuje první switch pro Ethernet Advanced Physical Layer Ethernet-APL (pokročilá fyzická vrstva, Advanced Physical Layer) bude pro uživatele v oborech procesní výroby brzy […]

ABB uzavřela partnerství se start-upem Sevensense k uvedení nové generace autonomních mobilních robotů

ABB investovalo do švýcarské start-upové společnosti Sevensense Robotics (Sevensense), která vznikla jako spin-offová firma ETH Zurich, předního výrobce umělé inteligence (AI) a 3D vizuální technologie […]