Plasty

26. července 2021 12:48

Jednoduchá výpočetní tomografie – prostředek pro rychlou kontrolu kvality

Přední dodavatel inovativních 3D technologií, společnost MCAE Systems, přidala do svého portfolia průmyslové systémy pro výpočetní tomografii (tzv. počítačovou tomografii) od společnosti ZEISS.

Hlavní úkol výpočetní tomografie je zobrazení řezu snímaného objektu. Ten zpravidla obklopuje hmota, která vytváří jeho celkový obrys tvaru. Data tedy umožňují zobrazení informací o skutečném tvaru, řezu a umístění. Díky rentgenovému záření můžete nedestruktivně řezat díly a nahlížet dovnitř. Snímáním všech vnitřních a vnějších struktur pomocí systémů počítačové tomografie lze díly reprodukovat, i když není k dispozici CAD model.

Produktová řada ZEISS METROTOM nabízí spolehlivou CT technologii pro oblast kontroly kvality již dvanáct let. Třetí generace systému počítačové tomografie ZEISS METROTOM 1500 poskytuje nejlepší důkaz, že pokročilá a spolehlivá rentgenová technologie již není pouze vizí budoucnosti.

I proto byla představena novinka – ZEISS METROTOM 1 – jednoduché a kompaktní řešení se 160 kV o výkonu 600 W, které je zároveň i cenově dostupné. V kombinaci s detektorem s rozlišením 2,5K poskytuje vysokou kvalitu obrazu. To vše při velmi dobrém poměru ceny a výkonu.

Zdroj zářiče v systému nevyžaduje během provozu žádnou údržbu. Díky tomu je celý systém nenáročný na servis, což snižuje provozní náklady. Zjednodušené nastavení CT vede k velmi snadnému ovládání s minimálním zásahem obsluhy, což eliminuje případné chyby.

Systém se dodává jako jeden celek, takže jej lze snadno instalovat i u zákazníků, kde jsou stavební omezení (např. malé dveře nebo nízká výška stěn). Díky malým rozměrům lze systém velmi flexibilně umístit.

ZEISS METROTOM 1 je určený pro měření a kontrolu malých až středně velkých plastových dílů i ve větším množství. Každý díl rychle a automaticky rozdělí a vyhodnotí. ZEISS METROTOM 1 skenuje další díl během toho, když vyhodnocuje díl předchozí. Výkonný zdroj rentgenového záření dokáže proniknout hustšími materiály, jako je hliník, hořčík, titan a keramika.

Zařízení doplňuje vyspělý CT software s mnoha funkcemi pro skenování a analýzy, jehož součástí je aplikace GOM Volume Inspect, pokrývající potřeby měření a vytváření měřicích protokolů.

Jeden sken = 100 % jistota

Zařízení pro výpočetní tomografii ZEISS METROTOM 1 změří, zanalyzuje a zkontroluje skryté vady a vnitřní struktury, které nelze zjistit pomocí souřadnicových měřicích strojů.


www.mcae.cz

Mohlo by se Vám líbit

Avaya průzkum: pro úspěšné firmy je klíčový celkový pozitivní dojem z komunikace u zákazníka i zaměstnance

Studie společnosti Avaya zjistila, že nejúspěšnější společnosti se zaměřují na komplexní pozitivní, smysluplnou a správně načasovanou komunikaci jak z pohledu zákazníka, tak zaměstnance Společnost Avaya (NYSE: […]

Společnost ABB v Brně zdvojnásobuje výrobní kapacitu v největší továrně na senzory na světě

Investicí ve výši 25 milionů korun (1,1 milionu USD) zdvojnásobuje ABB kapacitu, aby uspokojila rekordní poptávku po vysokonapěťových senzorech Součástí je nová výrobní linka pro […]

Inovativní produkty HIWIN s vysokou přidanou hodnotou pomáhají dostát nárokům na inteligentní výrobu

říká v rozhovoru pan Jonathan Chiu, Business Development Manager společnosti HIWIN 1. Jaké jsou nejsilnější stránky značky HIWIN na globálním trhu a jaké jsou konkurenční výhody […]