Plasty

21. května 2024 18:18

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 % lehčí než dřevěné. Jsou odolné a pevné. Vyrobené z materiálu, který splňuje požadavky výrobců a subdodavatelů automobilového průmyslu.

Podlahy a obložení dodávek con-pearl®

Ochrana před poškozením interiéru užitkového vozidla

Nákladový prostor užitkového automobilu je jednou z nejdůležitějších částí ve vozidle. Překližka je pro podlahy vozidel stále velmi používaný materiál, v mnoha parametrech však už přežitý. Polypropylenové voštinové desky con-pearl®, určené pro užitková vozidla, přicházejí jako osvěžující alternativa k tradičním dřevěným podlahám a obkladům. Desky con-pearl® jsou až o 50 % lehčí než dřevěné podlahy, což přináší značné výhody v oblasti snižování hmotnosti vozidel, a tím i spotřeby paliva a emisí CO2.

Podlahy a obložení stěn con-pearl® nabízí jednoduché řešení, jak uchránit nákladový prostor před poškrábáním, poškozením a tím i znehodnocením celého vozidla. Polypropylenové bublinkové desky con-pearl® byly vyvinuty přímo jako alternativa k dřevěným podlahám v automobilovém průmyslu.

Výborná kombinace nízké hmotnosti a vysoké pevnosti desky (tuhost v obou směrech) je dána speciální strukturou z polypropylenu uvnitř desky. Deska je vyvinuta a určena i pro náročné aplikace ve stavebnictví. Díky své voděodolnosti a snadné údržbě jsou desky con-pearl® ideální volbou i pro prostředí, kde je vysoká vlhkost nebo je potřeba častá hygienická údržba. Jsou odolné vůči olejům, kyselinám a mazivům. Díky absenci absorpce vlhkosti nedochází k růstu plísní, ani jinému poškození materiálu.

Desky jsou dodávány v těchto rozměrech: 1850 x 2600/3400/4400 mm. Materiál je určený pro všechny typy užitkových vozidel (VW Transporter, Peugeot Master, Renault Trafic, Ford Transit) a další.

Podlahy con-pearl® van flooring

Polypropylenové podlahové desky con-pearl® van flooring se vyznačují nízkou hmotností (o 50 % lehčí než dřevotřískové podlahy), díky které použití desek zaručuje snížení spotřeby paliva a emisí CO2. Dále vynikají vysokou mechanickou pevností, odolností proti olejům, mazivům, kyselinám a zásadám a obecně snadnou údržbou a čištěním. Materiál je 100% recyklovatelný a šetrný k životnímu prostředí. Možnost vyrobení varianty splňující Zkoušky hořlavosti pro automobilový průmysl ECE R118 annex VI, VII, VIII.

Podlahové desky jsou dostupné ve dvou hlavních variantách – „Strong“ a „Allround“, tyto desky nabízejí široké spektrum použití v závislosti na potřebách a požadavcích zákazníka. Zatímco „Strong“ desky jsou navrženy pro náročnější aplikace v oblasti stavebnictví, „Allround“ desky poskytují ideální poměr pevnosti a protiskluznosti, což je vhodné pro široké spektrum užití.

Allround

 • všestranné použití
 • ideální poměr pevnosti a protiskluznosti
 • bezpečné a dlouhodobé řešení
 • hmotnost: 4200 g/m2
 • tloušťka desky: 10,5 mm
 • jednostranná struktura

Strong

 • robustní desky pro náročné aplikace (oblast stavebnictví)
 • povrch je opatřen tepelně vytvořeným pletivem
 • hmotnost: 4300 g/m2
 • tloušťka desky: 11,1 mm
 • jednostranná struktura

Stěny con-pearl® van liners

Polypropylenové stěnové desky con-pearl® van liners jsou ideální náhrada dřeva (výdřevy) v interiéru užitkových automobilů. Materiál kombinuje nízkou hmotnost (o 60 % lehčí než dřevo), výborné mechanické vlastnosti a je snadno omyvatelný a udržovatelný. Je odolný vůči olejům, kyselinám, absorpci vlhkosti a růstu plísní. Stěny vozidel mohou být díky tomuto materiálu stále jako nové. Materiál je 100% recyklovatelný a šetrný k životnímu prostředí. Možnost vyrobení varianty splňující Zkoušky hořlavosti pro automobilový průmysl ECE R118 annex VI, VII, VIII.

Structured surface

 • funkční a univerzální
 • ideální poměr pevnosti a protiskluznosti
 • bezpečné a dlouhodobé řešení
 • hmotnost: 1500 g/m2
 • tloušťka desky: 4,3 mm
 • jednostranná struktura

Polypropylenové voštinové desky con-pearl® jsou krokem vpřed v automobilovém průmyslu, který směřuje k efektivnějším, lehčím a ekologičtějším vozidlům. Jejich inovativní design a vlastnosti nabízejí široké možnosti využití a přinášejí zlepšení jak pro výrobce, tak pro konečné uživatele.

Více informací o produktu: https://www.titan-multiplast.cz/produkty/podlahy-a-steny-uzitkovych-automobilu-162/podlahy-a-steny-dodavek-258

Kontakt na technického prodejce produktu con-pearl®:
Tomáš Strózewski
telefon:+420 483 360 901
mobil:+420 739 456 547
tomas.strozewski@titan-multiplast.cz

Více o dodavateli, společnosti   zde: https://www.titan-multiplast.cz

 

 

 

 

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]

Digitalizace podniků: Česko je evropskou špičkou v elektronickém sdílení informací

České firmy patří v rámci EU ke špičce ve výměně dat v elektronické podobě, naopak podíl využívání ERP systémů se meziročně snížil. Nejen to vyplývá […]