Plasty

09. října 2018 17:07

Inovace v integraci průmyslových robotů

V souvislosti s růstem ekonomiky se výrobní provozy potýkají s neustále rostoucími požadavky na zvyšování objemu výroby a dodávek. Společně se současnou situací na trhu práce a nedostatkem pracovníků napříč všemi technickými profesemi se jeví jako nejefektivnější řešení tohoto stavu nasazení průmyslových robotů a co nejvyššího stupně automatizace výroby. To klade vyšší nároky i na dodavatele strojů a robotizovaných pracovišť. Ti se musí nejen mnohem více zaměřovat na efektivitu vývojového a výrobního procesu, ale také na zkracování doby potřebné k testování zařízení a jeho téměř okamžitému uvedení do provozu.

Na tento trend reaguje vlastním řešením i společnost WHS-Handling spol. s r. o., která je předním integrátorem průmyslových robotů KUKA v České republice. Společnost vyniká nejen v oblasti dodávky individuálních robotizovaných pracovišť, ale především v nabídce kompaktních robotických buněk vlastního návrhu, které jsou díky své modularitě vhodné jak pro jednoduché, tak i komplexní aplikace.

WHS-Handling působí na trhu již od roku 1999, a má zkušenosti s automatizací v mnoha průmyslových oborech v Česku i ve světě. Jedním z hlavních pilířů know-how jsou řešení pro dynamicky se rozvíjející plastikářský průmysl, kam proudí významná část produkce společnosti. Jsou to právě samostatné kompaktní robotické buňky, které splňují náročné požadavky zákazníků v tomto oboru. Tato pracoviště mohou být dle náročnosti procesu vybaveny až několika průmyslovými roboty pracujícími se stanicemi pro montáž, měření, značení, kamerové inspekce, balení a paletizaci. Portfolio připravených konstrukčních řešení umožňuje urychlit proces návrhu a dodání takovéto buňky. Nedílnou součástí návrhu každého zařízení je jeho digitální simulace. Zákazník se tak může přímo podílet na optimalizaci řešení ještě dříve, než započne samotná výroba. Při uvádění automatizace do provozu společnost využívá vlastního skriptovacího řešení navrženého pro řídicí systémy Siemens. Díky tomuto software a dalším připraveným funkcím, tak nejen klesá čas potřebný k uvedení zařízení do provozu, ale zákazník navíc získá výhody široké škály diagnostických a kontrolních nástrojů. Ty dokáží předem upozornit obsluhu na nutnou údržbu, případně přesně specifikovat poruchu zařízení, a tím výrazně snížit čas potřebný k diagnostice nebo opravě, a zkrátit tak prostoje ve výrobě na minimum.

V případě komplexních aplikací automatizačních linek společnost nabízí také softwarové řešení CMS (Cell Management System). Tento systém umožňuje snadnou správu programů, tvorbu a editaci požadavků do výroby, propojení do podnikových ERP systémů a řadu dalších funkcí, které se využívají zejména v rozsáhlých linkách pro automatizaci kusové a malosériové výroby. Typickou aplikací bývá automatizace výroby v nástrojárnách. V případě kompaktních robotických buněk je pak možnost nasazení odlehčené verze CMS Lite, díky kterému může jedno zařízení vyrábět až stovky různých typů výrobku.

K dalšímu rozvoji společnosti přispívá i akvizice mateřské společnosti R. Wick AG společností JAG Jakob Ltd, která je mezinárodním lídrem v procesní automatizaci. Tato akvizice výrazně urychlí další rozvoj a vývoj nových inovativních řešení napříč celou společností.


WHS-Handling spol. s r. o.
Třanovice 329, 739 53 Třanovice
tel.: +420 555 440 540
e-mail: whs@whs.cz
www.whs.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]