Plasty

19. listopadu 2020 12:00

Firma Boeing schválila polymerní materiál ANTERO 800NA pro 3D tisk leteckých dílů

Firma Boeing schválila polymerní materiál ANTERO 800NA pro 3D tisk leteckých dílů. Materiál je vhodný i pro tvorbu prototypů, výrobních nástrojů a koncových dílů v automotive, zdravotnictví a výrobě spotřebního zboží.

Jeden z největších výrobců letadel Boeing vyrábí své letecké součásti pomocí 3D tisku, nyní konkrétně z polymerního materiálu Antero, který na český a slovenský trh dodává firma MCAE Systems. Materiál je určený přímo pro použití v letectví, má totiž zvýšenou odolnost vůči vlivům chemie a opotřebení.

Společnost Boeing kvalifikovala termoplast Antero 800NA do svého portfolia 3D tiskových materiálů. Kvalifikace znamená, že tento vysokoteplotní materiál lze nyní použít na výrobu leteckých dílů pro letadla Boeing.

Antero 800NA je polymer na bázi PEKK vyvinutý speciálně pro produkční 3D tiskárny Stratasys s technologií FDM®. Boeing vydal specifikaci BMS8-444 a po rozsáhlém vyhodnocení technických parametrů přidal materiál 800NA do Seznamu kvalifikovaných produktů (QPL – Qualified Products List). Jedná se o první materiál společnosti Stratasys, který firma Boeing schválila pro použití v aplikacích s požadavky na zvýšenou chemickou odolnost nebo odolnost vůči opotřebení.

„Boeing potvrdil mimořádnou využitelnost materiálu Antero pro aplikace, které dříve vůbec nemohly být realizovány 3D tiskem,“ uvedl viceprezident Stratasys Aerospace Scott Sevcik. „Aditivní výroba má nesporné výhody ve zjednodušení dodavatelských řetězců  v leteckém a kosmickém průmyslu, a to jak  v případě originálních dílů, tak v oblasti MRO. Pro splnění náročných požadavků v letectví byly však zapotřebí vysoce odolné materiály“.

3D tiskem k vytváření prototypů a výrobních nástrojů

Skupina materiálů Antero zahrnuje materiály 800NA a Antero 840CN03 (varianta splňující ESD požadavky). Stratasys poskytuje tyto materiály nejen zákazníkům, kteří používají jak 3D tiskárny Stratasys F900, tak i Fortus 450mc, ale také jako materiálovou možnost pro zákazníky požadující 3D výtisky prostřednictvím online služby Stratasys Direct Manufacturing.

Společnost Stratasys je světový lídr na poli aditivní výroby i technologií 3D tisku a je výrobcem FDM®, PolyJet™ a stereolitografických 3D tiskáren. Technologie společnosti Stratasys se používají k vytváření prototypů, výrobních nástrojů a koncových dílů pro různá průmyslová odvětví včetně letectví, automobilového průmyslu, zdravotnictví, spotřebního zboží a vzdělávání. Produkty Stratasys již více než 30 let pomáhají výrobcům zkrátit dobu potřebnou pro vývoj, snížit náklady a urychlit uvedení nového výrobku na trh, stejně jako snížit nebo eliminovat náklady na výrobu nástrojů  a zlepšit kvalitu produktu. Ekosystém řešení  a odborných znalostí 3D tisku od firmy Stratasys zahrnuje 3D tiskárny, materiály, software, odborné služby i výrobu dílů na vyžádání. Pro více informací neváhejte kontaktovat specialisty na 3D tisk, firmu MCAE Systems přes webové stránky www.mcae.cz.


www.mcae.cz

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Zvyšte svou všestrannost a snižujte náklady se systémem rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček Seco X-Head

Seco představuje nový modulární systém rychlovyměnitelných frézovacích hlaviček XHead, jenž vyniká všestranností a vysokou užitnou hodnotou. Pomocí tohoto systému lze snadno střídat různé geometrie a […]

Pily a přesné nástroje na MSV 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh začíná již v úterý 4. října 2022 a dnes vám přinášíme novinky z oborů pily a nástroje. Inzerce „Pilaře“ najdete v pavilonu […]

Trelleborg vydává bílou knihu o kombinovaných silikonových zařízeních určených pro řízené uvolňování léčiv do organismu

Společnost Trelleborg Healthcare & Medical vydává novou technickou bílou knihu, která informuje o různých výrobních postupech kombinujících silikon s pokročilými aktivními farmaceutickými přísadami (API), o […]