Plasty

20. dubna 2018 00:23

Fatra exportuje 66 procent produkce do 50 zemí světa

Zásadním faktorem úspěchu je dodržování kvality produkce, inovace a zákaznický servis

Jak se stát úspěšnou firmou nejen doma, ale i v zahraničí je otázkou, která provází podniky každým dnem. Doba globalizace a internetu nahrává firmám, které mají nižší výrobní náklady a srovnatelně kvalitní produkt. Úspory se proto hledají v nákladech a levnějších obdobách kvalitního materiálu, což se ve finále projeví jako další ztráta díky růstu reklamací.

Jak tomu čelí společnost Fatra? Jednoduše: již přes 80 let ctí kvalitu jako jeden z klíčových aspektů úspěchu. Přizpůsobit se dnešním podmínkám trhu je nutnost, ale nikdy za cenu ztráty kvality produktů a následně důvěry zákazníka. Tento postoj zajistil stabilní postavení společnosti nejen na českém trhu, ale i v zahraničí, kam Fatra vyváží téměř 66 % své celkové produkce. Proto se lze s plastikářskými výrobky z Napajedel setkat ve více než 50 zemích světa. Vytvářet hodnotu zákazníkům nejen pomocí kvalitního produktu, ale zejména servisu v průběhu celé spolupráce je dalším stěžejním krokem cesty úspěchu Fatry. Nabídka specializovaných zákaznických řešení od vývoje, výroby až po poradenství – to vše je nedílnou součástí kvality zaručující dlouhodobý a perspektivní růst firmy.

Mezi nejvýznamnější produkty, díky kterým Fatra dobyla srdce svých zahraničních zákazníků, patří podlahové krytiny, izolační fólie, technické fólie, svařované nafukovací výrobky, paropropustné fólie a lamináty, fólie pro potravinářské účely nebo extrudované a vstřikované výrobky. Využití odpadu ve formě regranulátu při výrobě pak jen podtrhuje společensky odpovědné chování, díky kterému Fatra několikrát obhájila osvědčení „Responsible Care“ za odpovědné podnikání v chemii.

Fatra na veletrhu Roof India (Indie) Fatra na veletrhu Domotex (Německo)

Pokud chcete uspět na zahraničním trhu, poznejte zákazníka a konkurenty

Co by byly platné kvalitní produkty bez znalosti zákazníků? Jejich potřebám a zároveň porovnání sil s konkurencí se společnost věnuje na veletrzích, a to především v zahraničí. Právě investice do účasti na těchto akcích přinesly upevnění postavení Fatry na tamních trzích. Naslouchat zákazníkům v jejich domácím prostředí se zkrátka vyplácí.

V případě podlahovin a izolačních fólií se s tuzemskými produkty Fatry lze setkat na mezinárodních veletrzích pořádaných ve Spojených Arabských Emirátech, Číně, Indii, Kanadě, Rusku, Švýcarsku, Bulharsku, Německu, Maďarsku, Uzbekistánu a dalších světových destinacích. Společnost se zúčastňuje také významných zahraničních veletrhů zaměřených na balení, hygienu apod. Některé veletrhy jsou inspirativní nejen s ohledem na vývoj sortimentu produktů, ale i ve vztahu k rozvoji společnosti Fatra jako takové. Na základě zkušeností z veletrhů totiž došlo k založení dceřiné společnosti Fatra OOO v Rusku, kde firma rozvíjí obchod zejména v oblasti podlahových krytin a hydroizolačních fólií. Významné zastoupení společnosti je také v Anglii, Maďarsku a na sousedním Slovensku. Fatra tak právem patří do kategorie mezinárodně působících firem a rozvíjí své obchodní vztahy po celém světě. Až tedy pojedete do zahraničí, obraťte občas svůj zrak třeba k podlaze. Je dost možné, že krytina bude pocházet právě z napajedelské Fatry.

Jiří Vaněk, marketing


O společnosti Fatra Historie společnosti Fatra sahá do roku 1935. V současnosti je členem koncernu AGROFERT. Společnost provozuje moderní technologie na zpracování plastů ve výrobních závodech v Napajedlích a Chropyni. Dlouhodobě patří mezi významné evropské zpracovatele plastů. Celkem zaměstnává 1 300 zaměstnanců. Ve svých závodech Fatra vyrábí PVC podlahové krytiny, hydroizolační fólie, produkty z technických fólií, plastové profily, BOPET fólie pro potravinářské účely, paropropustné fólie pro hygienické potřeby, vstřikované výrobky a PVC granulát. V roce 2017 dosáhly tržby společnosti za výrobky a služby výše 3,8 mld. Kč a více než dvě třetiny produkce směřovaly na zahraniční trhy.


www.fatra.cz

Mohlo by se Vám líbit

MCAE Systems představuje řadu cenově dostupných a vysoce výkonných 3D tiskáren kovů Xact Metal střední velikosti XM300G

Společnost MCAE Systems oznamuje, že její partner, společnost Xact Metal uvedla cenově dostupné, středně velké kovové 3D tiskárny XM300G na IMTS 2022 v Chicagu, Illinois […]

Nový 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy

2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy 2FGP20 – Sada uchopovačů pro KLT boxy S potěšením oznamujeme, že společnost OnRobot představila novou sadu uchopovačů pro […]

Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže cestu k chytrému a efektivnímu průmyslu

Inovativní technologické novinky, téma energetické efektivity i digitální řešení pro průmysl budoucnosti. To vše nabídne již 63. Mezinárodní strojírenský veletrh, který se uskuteční od 4. […]