Plasty

07. listopadu 2018 11:16

ENGEL Kaplice – Den otevřených dveří

Z důvodu nutnosti navýšení již nedostačujících výrobních ploch závodu v Kaplici, padlo v září 2015 definitivní rozhodnutí vedení holdingu ENGEL o rozšíření výrobního závodu.

V roce 2016 přesně 23. července byl položen základní kámen a přijeli první dělníci. Tím započala výstavba nových výrobních hal a administrativní budovy závodu ENGEL strojírenská spol. s r.o. Jednalo se o zdvojnásobení výrobních ploch z původních 17 000 m2 na celkových 34 000 m2 a administrativních ploch z původních 2 665 m2 na 5 330 m2. Stavba probíhala za plného provozu a bez snížení výrobních kapacit. Na konci roku 2017 bylo rozhodnuto vedením závodu o uspořádání Dne otevřených dveří, a to v měsíci červnu, kdy podle harmonogramu měly být již všechny stavební práce ukončeny. Nakonec byla vybrána sobota 16. 6. 2018 a začaly přípravy na tento slavnostní den.
Hlavním cílem této akce bylo ukázat široké veřejnosti, čím se vlastně závod ENGEL v Kaplici zabývá, co vyrábí a do jakých strojů díly v Kaplici vyrobené vstupují. Během dne náš závod navštívilo neuvěřitelných 6 000 lidí, kteří měli možnost se zúčastnit prohlídky, která byla naplánována tak, aby lidé mohli vidět výrobu součástek od počátku výrobního procesu až po konečný produkt, tedy vstřikolis, který se z dílů vyrobených v Kaplici montuje v našich montážních závodech v Rakousku.
Na začátku prohlídky byly k vidění ohraňovací lisy, svařovací boxy, nové ohýbací centrum Salvagnini, dále pak vypalování plechových dílů lasery, kontrola těsnosti olejových tanků, výroba pásových dopravníků, výroba periferií, nová prášková lakovna, ukázky logistické techniky, výroba kabelové konfekce, montáž elektrorozvaděčů a na konci funkční vstřikolis, do kterého všechny zde vyráběné komponenty vstupují. Tento vstřikolis vyráběl kelímky s logem ENGEL, které si mohli návštěvníci odnést na památku. Ve 14 hodin začala oficiální část, kdy vystoupili na podium s krátkými projevy oba ředitelé závodu P. Jungwirth a P. Berndorfer. Následně starosta města Kaplice P. Talíř a na závěr člen představenstva holdingu S. Engleder. Celou akci pak podpořila i řada významných hostí z řad holdingu ENGEL a v neposlední řadě i hejtmanka Jihočeského kraje I. Stráská.
Den otevřených dveří byl určen pro celou rodinu, a tak rodiče s dětmi mohli navštívit dětský den v našem parku s mnoha atrakcemi, který trval po celou dobu prohlídek závodu, tedy od 10:00 do 17:00, kdy se dveře závodu pro návštěvníky uzavřely. Na hlavním podiu vystoupili během dne Čiperkové, Chlapi v sobě, Pangea – The Beatles Revival, Lukáš Pavlásek a od 20:30 měl vystoupit Těžký Pokondr. Z důvodu onemocnění jednoho člena tohoto dua proběhl koncert v unikátní podobě. Po celou dobu bylo jak pro malé, tak pro dospělé návštěvníky připraveno občerstvení.
Závěrem celé akce byl ohňostroj, který krátce po 22. hodině celou úspěšnou akci uzavřel.

David Dědič
Vedoucí projektu


www.engelglobal.com

Mohlo by se Vám líbit

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]

Projektory Panasonic poskytují pohlcující zážitek z motokár

Motokáry Chaos Karts v Manchesteru využívají LCD projektory Panasonic řady PT-MZ20 se svítivostí 20 000 lm, které hráčům umožňují vychutnat si živé hraní videoher V zábavním […]